Jau šį sekmadienį iš Kauno geležinkelio stoties išriedės neįprastas traukinys. Juo nuo vienos Europos kultūros sostinės – Kauno iki kitos Europos kultūros sostinės – Ešo prie Alzeto kelionę pradės Railways brass kvintetas. Muzikos atlikėjai iš Lietuvos, keliaudami traukiniais, atsitiktinei publikai skleis žinią apie Kauną, koncertuos traukinių vagonuose, traukinių stotyse, miestų parkuose ir aikštėse, pristatys Kauną ir jame vykstančius Europos kultūros sostinės renginius.

„Kultūrą galime gabenti ir vagonais“- šmaikštauja šio muzikinio traukinio idėjos įgyvendintojas Eugenijus Butvydas. O tais vagonais dešimt dienų keliaus išskirtinai lietuviška muzika – nuo mūsų klasikų iki šuolaikinių kompozitorių. Railways brass kvintetas į savo repertuarą įtraukė ir S.Šimkaus „Bakūžę samanotą“, J.Naujalio „Svajonę“ ir A.Remesos „Jomarką“. Tad Europos publika turės puikią galimybę susipažinti su Lietuvos autorių kūriniais.

Pirmasis muzikinis Railways brass kvinteto pasirodymas skambės Kauno geležinkelio stoties keleiviams. Po pasirodymo muzikantai iškart keliaus į Lenkiją – Balstogę ir Varšuvą. Vėliau gyva muzika užlies Berlyną ir Kelną. Ypatingas sutikimas kvinteto laukia Eše prie Alzeto – juk šis miestas kaip ir Kaunas šiemet yra paskelbtas Europos kultūros sostine. Ir simboliška kelionės pabaiga- Europos sostinėje-  Briuselyje.

Organizatorių info.:

Pasiteiravimui 8 612 68419

Papildoma informacija:

Kelionės maršrutas: Kaunas – Balstogė – Varšuva – Berlynas – Kelnas – Ešas prie Alzeto – Briuselis

Išvykimas: birželio 12 d. 15 val. Kauno geležinkelio stotyje.

Railways brass kvintetas (Lietuva)

Vilius Laureckis (trimitas)

Gvidas Aleksandravičius (trimitas)

Danielius Štrapenskas (valtorna)

Jovaras Šiekštelė (trombonas)

Laimonas Masevičius (tūba) (projekto meno vadovas)

Programa 

  1. Giedraitis „Papliauškutis“
  2. McCartney „Ticket to the Ride“
  3. Adomavičius „Vilniaus Belzebubo bliuzas“
  4. Adomavičius „Brass Polka“
  5. Naujalis „Svajonė“
  6. Adomavičiaus „Fantazija“
  7. Remesa „Jomarkas“
  8. Šimkus „Kur bakūžė samanota“

Susipažinkime su kompozitoriais!

Rimantas Giedraitis – fleitistas, kompozitorius ir aranžuotojas, be kurio neapsieina nė viena Lietuvos dainų šventė ar pučiamųjų orkestrų fiestos. Nors kompozicijų R. Giedraičio repertuare nėra daug, tačiau visos jos yra labai originalios, mėgstamos, bei grojamos pučiamųjų ansamblių.

Tauras Adomavičius (1945) – iš Kauno kilęs kompozitorius ir dirigentas. Jo kūrybos interesų laukas – pučiamųjų muzika, kadangi pats groja trombonu. Jo kūriniai pasižymi įdomiomis džiazinėmis harmonijomis, bei intriguojančiomis melodijomis.

Juozas Naujalis (1869-1934) – vienas žymiausias Lietuvos ir Kauno kompozitorių, pedagogas, vargonininkas, choro dirigentas, muzikinio švietimo Lietuvoje pradininkas. Nors kompozitoriaus muzika pagrįsta paprastomis raiškos priemonėmis, tačiau yra labai daininga ir romantiška. „Svajonė“  tai viena ryškiausių J. Naujalio kompozicijų skirta styginių kvartetui, labai mėgstama atlikėjų ir klausytojų.

Stasys Šimkus (1887-1943) – kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikinius pradmenis gavęs iš J. Naujalio Kaune. Jo harmonizuotos ir originalios dainos skirtos chorui padarė didelę įtaką Lietuvos tautinei kultūrai.

Alvidas Remesa (1951) – Kauno kompozitorius, pedagogas, muzikos terapeutas sukūręs per šimtą įvairaus žanro kūrinių pradedant dainomis ir baigiant simfonijomis bei scenine muzika, o reikšmingiausią ir didžiausią kūrybos dalį sudaro religiniai opusai.