Programa skirta įvairaus amžiaus jaunajai kartai – nuo kūdikių iki studentų.

Jaunimo programos „Kylantis Kaunas“ tikslas – padėti jaunajai kartai kurti tokį miestą, kuriame jie norėtų gyventi.

„Jaunieji kuratoriai“  – virtuali kompetencijų ugdymo programa, kurios metu dalyviai kurs ir teiks pasiūlymus 202 –ųjų Europos kultūros sostinės metų didžiojo jaunimo įvykio koncepcijai ir programai. Nuo rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 18 d. vyksiančių dirbtuvių metu jaunuoliai bus mokomi kuruoti kultūrinius projektus susidurdami su realiu iššūkiu – renginio, kuris bus įgyvendinamas „Kaunas 2022“ titulo metais, programa – bei atlikti praktines pasiruošimo programos įgyvendinimui užduotis.

Dirbtuvių metu bus atrinktos komandos, kurias rugsėjo 25-27 d. kviesime į stovyklą Lietuvoje toliau vystyti savo idėjas – kurti ryšius su potencialiais partneriais, menininkais bei vystyti renginio programą.

Dalyvauti programoje kviečiame 18–29 m. amžiaus jaunus kuratorius, kultūros vadybininkus, kultūrinių renginių organizatorius bei žmones, norinčius tokiais tapti. Registruotis į mokymų programą galima iki rugpjūčio 13 d. užpildant anketą čia. Kompetencijų ugdymo programa yra nemokama, užsiėmimai vyks anglų kalba. Daugiau informacijos apie mokymus – čia.

Pagrindinis jaunimo stovyklų tikslas – pakurstyti naujas, patrauklias, kūrybingas iniciatyvas, kurių pagalba būtų galima įtraukti Kauno bei Kauno rajono bendruomenes, tarptautinį ir vietinį jaunimą į projekto „Kaunas 2022“ veiklas. Kas du metus vykstančios jaunimo vasaros stovyklos siekia suburti jaunimo bendruomenę, kurios pagalba bendradarbystės ir bendrakūrybos principais būtų kuriamos idėjos ir vystomi projektai 2022 m. jaunimo festivalio programai. Pirmoji stovykla įvyko 2018 m., su jos rezultatais galite susipažinti čia.

Joje kuriamos sąlygos jauniems žmonėms mokytis iš patirties ir eksperimentuoti įgyvendinant savo idėjas. Alumnų klubo ilgalaikė vizija yra jaunų žmonių įveiklinimas kurti ir įgyvendinti vieną didžiųjų 2022 m. renginių. Šiuo metu vystomi jaunimo projektai:

  • Žurnalas jaunimui MASS.
  • Mokinius ir mokytojus jungiantis projektas eNDė.
  • PUOTA – jaunimo iniciatyva išnešanti poeziją į netikėtas miesto ir rajono erdves. FB – čia, Instagram – čia.
  • „Žaidžiam Kauną“ komanda, kurianti interaktyvų žaidimą kartu su Kauno bendruomene, kviečianti įsitraukti į gyvus žaidimus, skatinti bendravimą ir kurti žaidžiančių žmonių bendruomenę. Projekto Instagram galite pamatyti čia.
  • Kitos jaunimo idėjos: MindFAQ vakarai, tinklalaidė (podcast) apie keliones, Youth Kaunas tinklaraštis.
  • Alumnų klubo nariai aktyviai dalyvauja „Kaunas2022“ veiklose, savanoriauja ir atlieka praktiką, įgauna vis didesnes atsakomybes projekte, prisideda prie programos kūrimo.

Šia programa įtraukiame jaunuolius į Kauno miesto ir rajono ateities pokyčių kūrimą kartu. Dalyvių grupė į „Kauno iššūkį“ yra renkama kiekvieną rugsėjį. Skaityti daugiau apie edukacinę programą

Jaunimo programa veikia TEMPO erdvėje, Kauno senamiestyje – M. Daukšos g. 34. Užsuk susipažinti ir pasidalinti savo idėjomis miestui.

Programos kuratorė:

Evelina Šuscickytė

evelina@kaunas2022.eu

+37065044702

Programos koordinatorė:

Aurelija Prašmuntaitė

aurelija@kaunas2022.eu

+37062635799

Programos koordinatorė:

Sandra Karnilavičiūtė

sandra@kaunas2022.eu

+37065943251