“Mitinis Kauno Žvėris” yra Kauno pasakojimo projektas

Kaune per daugybę šimtų metų buvo visko:

Vytautas Didysis kovojo su kryžiuočiais, o paskui išplaukė Nemunu žemaičių krikštyti. Hanzos pirkliai čia pardavinėjo druską, geležį, o gal ir kažką stipriau. Napoleonas su savo plėšikų kariuomene lakstė pro Kauną pirmyn atgal, vėliau rusų caro generolai liepė čia pastatyti labai įdomią, bet niekam nereikalingą tvirtovę. Tuomet išaušo geresni laikai ir Kaunas atliko pareigą Lietuvai būdamas laikinąja sostine. Čia atsirado daugybė gerų dalykų: lietuviškas modernizmas, esperanto kalba ir lietuvių kinas. Visa tai buvo Kaune, bet dingo arba persikraustė kitur.

Kas Kaune buvo visą laiką?

Kaune visą laiką buvo kauniečių! Mitinis Kauno Žvėris ir jo istorija kaip tik ir yra pasakojimas apie visus kauniečius. Žvėris buvo pirmasis ir bus paskutinis miesto kaunietis (arba – kaunietė) . Koks jis (arba ji)? Kokia jo (jos) istorija? Kaip ir ką pasakoti apie Kauną? Visa tai ir kuria Kauno Europos kultūros sostinės Mitinio Žvėries platforma.

Platforma veikia keliais lygiais:

  • organizuoja kūrybinio rašymo dirbtuves (nori dalyvauti? Teiraukis KEKS ofise apie dirbtuvių grafiką 2019 metais)
  • kuria interneto portalą www.kaunolegenda.lt (prisijunk ir sužinok kaip tapti portalo autoriumi)
  • leidžia knygą vaikams apie Europos kultūros sostinės programą “Didžioji Kauno Žvėries pasakų knyga” (jau greitai bus knygynuose:)
  • pasitelkiant naujausias technologijas kuria išplėstinės realybės turistinį maršrutą po Kauno apylinkes (sek naujienas, maršrutas gali pasirodyti neilgai trukus)
  • kuria naujas ir renka jau sukurtas pasakas, legendas ir istorijas apie Kauną, kauniečius, Kauno Žvėrį ir kitus įdomius žmones ir nelabai žmones
  • skelbia atvirą konkursą menininkams – profesionalams visame pasaulyje sukurti Kauno Žvėries pavidalą
  • Ir svarbiausia: visa, ką kartu sukursime šioje platformoje, bus naudojama kuriant didžiųjų 2022 metų Kauno – Europos kultūros sotinės renginių scenarijus!

Programos kuratorius:

Rytis Zemkauskas

[email protected]

Programos koordinatorė:

Renata Bartusevičiūtė

[email protected]

Oficiali programos svetainė:

Kauno legenda