Programos „Atminties  biuras“ tikslas – pažadinti daugiakultūrę Kauno miesto ir rajono atmintį, prisiminti turtingą istoriją, skatinti pasididžiavimą savimi ir vietomis, kuriose gyvename.

Šimtmečius Kaune gyveno įvairių tautybių ir religijų žmonės. Tačiau ką mes žinome apie tuos, kurie gyveno prieš mus, kas šie žmonės buvo, kaip jie kūrė savo gyvenimus, apie ką svajojo, kokios ateities tikėjosi?

„Atminties biuro“ programa siekiame priminti nutylėtas ar primirštas „mažąsias“ istorijas. Rinkdami įvairių tautybių ir religijų kauniečių pasakojimus, atsiminimus (kuriuos keliame į puslapį www.atmintiesvietos.lt) norime sukurti savotišką miesto atminčių žemėlapį. Tačiau atsigręžus į praeitį ne mažiau svarbu klausti – ko galime pasimokyti iš praeities istorijų? Kokio įkvėpimo galime pasisemti ir, svarbiausia, – kokio miesto mes norime ateityje?

Tikimės, kad šios istorijos padės geriau pažinti save pačius. O kartu taps įkvėpimo šaltiniu įvairiems kultūros ir meno projektams 2022 metais – spektakliams, parodoms, muzikos kūriniams, leidiniams, kurie stiprins mūsų pagarbą kitam ir kitokiam, žmogaus teisėms ir žmogiškam orumui.

Daugiau apie projektą


Programos kuratorė

Daiva Citvarienė – Price

 [email protected]

Programos koordinatorė

Justina Petrulionytė-Sabonienė

[email protected]

Oficiali programos svetainė:

Atminties vietos

Oficiali Istorijų festivalio svetainė:

Istorijų festivalis

Susisiek su mumis, jei tu:

esi kaunietis/ė (nesvarbu, kokios tautybės esi ar kur šiuo metu gyveni) ir nori pasidalinti savo (ar savo šeimos) istorija;

esi gimęs/usi viename iš Kauno rajono miestelių ir nori papasakoti savo vietos ar šeimos istoriją;

esi menininkas/ė ir nori meninėmis priemonėmis papasakoti iš šio miesto (rajono) kilusių ar čia gyvenančių žmonių istorijas;

esi miesto istorijos entuziastas/ė ir ir savo idėjomis nori prisidėti prie „Atminties biuro“ programos;

nori prisidėti prie istorijų, atsiminimų rinkimo;

nori fotografuoti, filmuoti pokalbius ar montuoti jų vaizdo įrašus;

nori transkribuoti pokalbių ištraukas.