CulturEUkraine

2022 m. vasario 24 dieną Rusijos pradėtas plataus masto karas Ukrainoje paskatino proaktyviai veikti visos Lietuvos žmones. Taip pat ir Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės komandą.  Visiems likusiems metams Kaunas 2022 atvėrė Kauno centrinio pašto duris į Lietuvą ir Kauną plūstančiams ukrainiečiams. Trečiajame istorinio pastato aukšte atidarėme „CulturEUkraine“ centrą – atvirą bendradarbystės erdvę Ukrainos kūrybininkams ir menininkams. Centre buvo įkurtos bendradarbystės erdvės bei individualios studijos, dirbtuvės, galima naudotis nemokamu internetu, biblioteka, video konferencijų erdve, susitikimų kambariu, taip pat buvo teikiama pagalba randant vietos partnerius, klientus. Kvietėme nuo karo pasitraukusią kultūros bendruomenę burtis ją palaikančiame mieste. 

lankytojų

renginiai

Išliekamieji produktai

Tradicine Kaunas 2022 švente tapusios Laimės dienos (kasmet kovo 20 d.) šventimą karo akivaizdoje nusprendėme iškeisti į visus metus trunkančią Laisvės dienų programą, CulturEUkraine centre šalia kasdienės ukrainiečius ir lietuvius telkiančios veiklos surengdami 7 renginius, pritraukusius 5400 lankytojų.  

DAUGIAU APIE CULTUREUKRAINE

Tarptautinė Laimės diena –  CulturEUkraine 

2022 m. kovo 17 dieną visuomenei buvo pristatytas ir atvertas „CulturEUkraine“ Kauno centrinio pašto rūmuose. Atidarymo metu buvo suorganizuota kontaktų mugė, kurioje dalyvavo puikiai pažįstamos organizacijos – Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Gelbėkit vaikus“, Maltos Ordino pagalbos tarnyba, kurios konsultavo ir teikė informaciją visiems, norintiems padėti ar savanoriška veikla prisijungti prie paramos veiklų. Iš viso kontaktų mugėje dalyvavo virš 20 skirtingų organizacijų ir iniciatyvų.    

Atidarymo proga buvo suorganizuotas ir viešas koncertas, kurio metu pasirodė žinomi Lietuvos atlikėjai: skambėjo Šaruko Joneikio (grupės „Garbanotas“ narys) dainos, atlikėjos Claros Giambino, elektroninės muzikos atlikėjo Mesijaus ir matematinio roko grupės Jautì muzika. Taip pat koncerto metu pasirodė ir muzikantų, atvykusių iš skirtingų Ukrainos miestų trio. Koncertą ir centro atidarymą per visą vakarą aplankė apie 2500 žiūrovų. 

VIDEO

5-oji Ukrainos šiuolaikinio meno trienalė „Ukrainian Cross-Section“

„UKRAINE! UNMUTED"

2022 m. rudenį Ukrainian Cross-Section trienalė vyko 2022 m. Europos kultūros sostinėje – Lietuvos mieste Kaune. Su šūkiu UKRAINA! UNMUTED projektas per meną ir dialogus kalbėjo užsienio auditorijai ir kvietė įgarsinti Ukrainą. Projektą sudarė kelios dalys: Ukrainos šiuolaikinio meno paroda ir performansas, diskusijų ciklas su pranešėjais iš Ukrainos ir užsienio, esė knyga apie Ukrainos kultūrą. Ukrainos paroda užėmė du buvusio Kauno vyriausiojo pašto aukštus ir apėmė 17 meno projektų: video, instaliacijas, objektus, tapybą, grafiką, performansą ir fotografiją. Parodoje buvo eksponuojami Janos Bačenskos, Lios Dostlijevos ir Andrijaus Dostlijevo, Kostiantino Zorkino, Žanos Kadyrovos, Alevtinos Kachidze, Nikolajaus Karabinovičiaus, Myro Kločko ir Anatolijaus Tatarenkos, Sašos Kurmazo, Katjos Libkind, Katerynos Lysovenko, Pavlo Makovo, Sergijaus Petliuko darbai. Dalyvavo menininkai Viačeslavas Poliakovas, Andrejus Račinskis ir Daniilas Revkovskis, FANTASTIC LITTLE SPLASH (Lera Malčenko ir Oleksandras Hantsas), Stanislavas Turina, Volodymyras Kaufmanas (projektas bendradarbiaujant su Maksimu Mazuru, Serhijum Savčenko, Yana Krykun, Sergejum Radkevič, Natalka Shymin, Natalija Lisova). Parodą kuravo Vlodko Kaufman ir Serhiy Petlyuk 

PARODOS ARCHYVAS

SKAITYTI DAUGIAU

Šiuolaikinio ukrainiečių meno trienalė „Ukrainos skerspjūvis” UKRAINA! UNMUTED” įgyvendino Lvivo Kultūros strategijos institutas, NVO Šiuolaikinio meno institutas ir „Virmenska-35”, remiant Lvovo miesto tarybai, ZMIN FONDUI, Tarptautiniam renesanso fondui ir Lietuvos partneriams Kaunas 2022. Ukrainos trienalė Cross-Section kadaise buvo sukurta kaip bandymas išsiaiškinti ir papasakoti, kas yra Ukrainos menas. Projekto idėja pristatyti Ukrainos meną pirmiausia už jos ribų, būti Ukrainos meno ir kultūros vertėju užsienio auditorijai 

VIDEO

VIDEO

CulturEUkraine ARCHYVAS

UKRAINE! UNMUTED ARCHYVAS

CulturEUkraine CENTRO KOMANDA:

Monika Inčerytė

Vaida Venckutė-Nagė

Irutė Tumaitė

Ksenia Neživa

Vaiva Marija Bružaitė

Laura Auksutytė