Mitinis Kauno Žvėris prabyla vaikams – išleista pasaka apie laimę

Kauno – Europos Kultūros sostinės talismanas, paslaptingasis Mitinis Žvėris – labai myli vaikus. Todėl birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mažiausiems savo gerbėjams jis paruošė dovaną – knygą „Kaip šiltą vasaros naktį Žvėris kalbasi su virėju Vasiliausku apie laimę“. Knygos kūrėjai tiki, kad vaikams (ir ne tik!) skirta, spalvingai iliustruota knyga, kiekvienam skaitytojui padės tapti truputį laimingesniu.

Apie Mitinio Kauno Žvėries paliktus pėdsakus mieste jau sklando legendos – nuo įtraukiančių miesto žaidimų iki unikalios skulptūros Nemune prie „Žalgirio“ arenos ar paslaptingo pamesto danties – netikėčiausiose vietose pasirodantis mitinis miesto gyventojas nuolat įsitraukia į kauniečių ir miesto svečių gyvenimus.

Apie Kauno Žvėries nuotykius galima sužinoti ir pasinėrus į knygų pasaulį. 2020 m. buvo išleista „Kauno Žvėries pasakų knyga“. Tarp 30 istorijų, tąkart pasirodė ir pasaka „Kaip šiltą vasaros naktį Žvėris kalbasi su virėju Vasiliausku apie laimę“. Šįkart kūrinys atgimsta atskirame, daug platesniame leidinyje, kuriame – vaizdingos iliustracijos, įtraukiantis tekstas ir svarbi pamoka apie tai, kad laimė yra sukuriama.

„Žvėris labai myli Kauną, o ypač vaikus. Kodėl? Nes vaikai moka būti laimingi. Ir svarbiausia, kad jie moka būti laimingi greitai! Radai sraigę – laimė. Supiesi sūpynėse - laimė. Susidraugavai su kažkuo – laimė. Parėjo mama - laimė. Parėjo tėtis – laimė. Suaugę taip nemoka. Jiems iki pilnos laimės visada kažko trūksta, mąsto sau Žvėris... Reikia iš vaikų imti pavyzdį. Tad Žvėris tokį pavyzdį paėmė ir nutarė kitiems perduoti. Taip atsirado Žvėries laimės knyga,“ – apie kūrinio idėją pasakoja vienas iš „Kaunas 2022“ kuratorių Rytis Zemkauskas.

Knyga skirta mažiausiems skaitytojams – daug dėmesio skiriama iliustracijoms, vizualumui, parinktas ir didesnis tekstas, kuris padės istoriją suprasti dar tik pradedančiajam skaitytojui. Tiesa, nuotaikingas leidinys subalansuotas visai šeimai ir šiaip – visiems, ieškantiems laimės ir nuotykių.

„Džiaugiuosi turėjęs galimybę iliustruoti Žvėries pasaką apie laimę. Jei „Kauno Žvėries pasakų knygoje“ šiai istorijai tebuvo skirti 4 puslapiai, dabar galėjau išsiskleisti plačiai – 32 puslapiuose skirti daug dėmesio įdomioms detalėms, niuansams, ne vien pažodžiui iliustruoti tekstą, bet jį savaip interpretuoti, papildyti neaprašytais vaizdiniais. Taip knygelėje atsirado antraplanis personažas – „Krevetė“, kuri gyvena pagal savo scenarijų: kaip mes visi, ieško laimės, o vos ją suradus ir vėl nutinka netikėtas siužeto vingis…

Piešdamas iliustracijas galvojau ne tik apie vaikus, bet ir apie tėvelius ar senelius, kartu skaitysiančius šią pasaką. Norėjau ir jiems „pribarstyti“ saldainiukų – vieną kitą kultūrinę užuominą. Tikiuosi, atidesni jas visas nesunkiai suras“, – pasakoja knygų iliustracijų autorius Darius Petreikis.

„Kurdamas šią knygą tikrai jaučiausi laimingas, tikiuosi, kad ir skaitytojai jausis taip pat. Ir jei vaikai, perskaitę pasaką, nevalgys krevečių, tėveliai, kaltinkite mane“.

Knygą „Kaip šiltą vasaros naktį Žvėris kalbasi su virėju Vasiliausku apie laimę“ galima įsigyti „Kaunas 2022“ biure (Laisvės al. 36, Kaunas) „Kaunas IN“, „Kaunas 2022“ suvenyrų parduotuvėje „Akropolyje“ Kaune bei „Pegaso“ knygynuose. Malonaus skaitymo!


Taksi vairuotojai tapo aktoriais: įvyko išankstinė spektaklio-eksperimento „Taksai. Bandymai įveikti atstumus“ peržiūra Kaune

Gegužės 27–29 d. įvyko išankstinė spektaklio-eksperimento „Taksai“ peržiūra – taksi automobiliai iš „centriuko“ su žiūrovais išriedėjo į Kauno gatves. Unikalus „centriukas“, laikinai įsikūręs apleistose Šančių kareivinėse, taip pat žymi išnykstančią taksi kultūros ypatybę – gyvą skambutį.

„Šiandienos taksų vairuotojai – vis labiau nematomi, tačiau puikiai matantys: galiniuose veidrodėliuose jie stebi už nugarų vykstančias dramas ir komedijas, jaučia miesto pulsą, žino jo paslaptis, veža keleivius į keisčiausias vietas, kuriose patys niekada nesilankė“, – sako spektaklio idėjos autorė ir režisierė Kristina Werner.

Kitokie teatro aktoriai – taksi vairuotojai – pakvietė žiūrovus ne tik pasiklausyti ištraukų iš savo gyvenimų, bet ir įsitraukti į netikėtą pokalbį taksi automobilyje. Žiūrovai leidosi į iki 20 minučių trunkančias tris keliones automobiliais Kauno gatvėmis, kurių metu galėjo patirti skirtingų aktorių-vairuotojų pasakojimus apie jų patirtis, taksi gyvenimą, o vėliau į pokalbį buvo įtraukiami ir pašnekovai.

Oficiali spektaklio „Taksai“ premjera įvyks birželio 12 d., kiekvieną dieną iki birželio 19 d. žiūrovams bus pasiūlyti du spektakliai per dieną. Spektaklio metu Kauno gatvėse pasirodys 9 taksi automobiliai su savo istorijas pasakojančiais vairuotojais.

Tikros istorijos

„Kūrybinis procesas vyko dvejus metus. Meninio tyrimo metu lankėme taksi bendroves, važinėjome su pavėžėjais, ieškodami įdomiausių istorijų, taip pat ieškojome vietų Kaune. Galiausiai, subūrus aktorių-vairuotojų grupę, vyko darbas su jais – vairuotojams procese buvo daug naujų kartų, nuo darbo garso įrašų studijoje, teatro kūrybinėse dirbtuvėse iki repeticijų“, – apie pasiruošimą spektakliui pasakoja menų agentūros „Artscape“ vadovė ir spektaklio prodiuserė Aistė Ulubey.

Neįprastose vietose – taksi automobiliuose – vyksiantys spektakliai keleivį ir vienintelį spektaklio aktorių-taksi vairuotoją apgaubs netikėta ir intymia atmosfera, kurioje atsiskleis ne tik taksi gyvenimo, kultūros, taksistų realybė, bet ir su ja glaudžiai susijusio Kauno miesto vaizdas.

Spektaklio „Taksai“ kūrėjai bendram kūrybiniam darbui sukvietė grupę taksi vairuotojų ir pavėžėjų. Kai kurie dar mena legendinio Kauno taksi parko laikus, kiti, darbą pradėję palyginti neseniai, visada naudojosi elektroninėmis platformomis.

Spektaklio prodiuserė taip pat pabrėžia, kad vykdant tokio žanro performansui itin svarbu etiškumas. „Būtent dokumentinio teatro režisierė K. Werner yra žinoma Baltijos šalyse dėl taikomojo teatro principų – etiško darbo su bendruomenėmis, teatro, suteikiančio balsą žmonėms, kurių paprastai negirdime. Atsakingo, etiško darbo principai čia yra svarbi kūrybinio proceso dalis“, – sako A. Ulubey.

„Taksai“ – tai nedideliam žiūrovų skaičiui skirtas spektaklis-eksperimentas, vykstantis judančiuose automobiliuose.

Spektaklis „Taksai“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Daugiau informacijos galima rasti www.artscape.lt, o bilietus įsigyti www.bilietai.lt.


Birželio renginių prognozė: šiuolaikiniai festivaliai ir unikalios patirtys

Judriausiu Europos kultūros sostinės mėnesiu pretenduoja tapti birželis. Šis mėnuo prasidės ir baigsis festivaliais, kurie atneš optimizmo, šiuolaikiškumo ir aktyvumo į miestiečių ir svečių širdis. Veiksmas upėse nesibaigs ir po „Santakos“ savaitgalio: parodomis džiugins kultūros laivas „Nemuno 7“, netoli upės vyks „Nacionalinės ekspedicijos“ diskusijos. O gal upės taps vienu iš maršrutų lankant meno objektų kelią Kauno rajone? Kultūra žadins kiemus mieste ir šiuolaikines seniūnijas rajone. Muzika nenurims „Vasaros Scenoje“, o aplink skambės chorai ir džiazo garsai. Kultūrai nebus prasto oro – prasideda kultūros vasara!

Muzikos programa „Optimismo“

OPTIMISMO – į industrinę praeitį atsigręžiantis, šiuolaikine eksperimentine ir elektronine muzika alsuojantis festivalis. Visai kaip modernizmo architektūros kūrėjai, pasižymėję politiniu, socialiniu, ekonominiu ir kultūriniu optimizmu, taip ir šiuolaikinės muzikos kūrėjai, kuriuos pristato OPTIMISMO, drįsta eksperimentuoti su technologijomis ir išsiskiria virtuoziškumu, netradicine kūrinių struktūra bei naujais kūrybiniais metodais.

Kada: Birželio 3–5 d.
Kur: Industriniai ir kultūriniai modernistiniai pastatai Kaune
Organizatoriai: „Digital Tsunami“ ir „Ghia“ kūrybinės komandos.

R. Magro „Vizijos“

Spektaklis „Vizijos“ – italų šiuolaikinio cirko režisieriaus Roberto Magro dedikacija Vytautui Mačerniui ir M. K. Čiurlioniui. Spektaklyje analizuojamas žmogaus troškimas kurti ir būti apsuptam meno. Režisierius nusprendė nagrinėti Vytauto Mačernio „Vizijas“ ir, pasitelkus šiuolaikinio cirko, šokio, teatro, muzikos kalbas, atskleisti metaforas ir simbolius slypinčius poeto kūryboje, juos papildant vietinėmis istorijomis.

Kada: Gegužės 31 d. – birželio 4 d.
Kur: Paštuvos miškas
Režisierius: Roberto Magro. Scenografija: Paolo Primon, Davide Visintini. Kūrybinė komanda: Džiugas Kunsmanas, Agnietė Lisičkinaitė, Eugenijus Slavinskas, Motiejus Bazaras, Liam Carmody, Pauline Camille Talon.

Bilietai: čia

Kultūra į kiemus: Eiguliai, Dainava, Šančiai

„Kultūra į kiemus“ grįžta! Užimkite vietas VIP ložėse – savo balkonuose arba patogiai įsitaisykite savo kiemuose. Birželio mėnesį Eigulių, Dainavos ir Šančių daugiabučių kiemuose pasirodymus rengs įvairių meno rūšių – teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, muzikos – profesionalai. Kultūros pilni kiemai džiugins aktyvių kiemų bendruomenes, kurios bendradarbiauja ir prisijungia prie „Fluxus Labas“ iniciatyvų. „Kultūra į kiemus“ projektas apsilankys vienuolikoje Kauno miesto seniūnijų.

„Kultūra į kiemus“ grafikas birželį:
Birželio 9–11 d. – Eiguliai. Birželio 14–16 d. – Dainava. Birželio 20-22 d. – Šančiai.
Organizatoriai: „Kaunas 2022“

Renginys nemokamas

Festivaliai mikrorajonuose

Kauno mikrorajonų gyventojai, bendradarbiaudami su meno kūrėjais ir vietos istorijomis, 2022-iesiems sukūrė po festivalį. Eiguliuose birželio 11 d. vyks muzikinis maršrutas „Skamba sienos“, kuriame dalyvius pasitiks bendruomenės identitetą atspindintys sienų piešiniai ir muzika. Birželio 18 d. veiksmas tęsis Dainavoje: artėjant vidurvasariui, Draugystės parke Dainavos mikrorajono bendruomenė kvies į reginį „Vasarvidžio burtai“, nukeliantį iš kasdienybės į laikus, kai žmogus semdavosi stiprybės iš harmoningo santykio su gamta ir senaisiais papročiais. Joninėms programą perims Šančių festivalis „Ateik savas“. Ketverius metus Šančiuose vystytos iniciatyvos: performansas, opera, istorijos, ekskursijos, susijungs bendram, dvi dienas truksiančiam, Šančių festivaliui. Programoje – ir vaišės autentiškame restorane „Kastytis“.

Festivalių mikrorajonuose grafikas:
Birželio 11 d. – Eiguliai. Birželio 18 d. – Dainava. Birželio 23-24 d. – Šančiai. Datos ir laikai gali kisti.
Organizatoriai: „Kaunas 2022“ ir mikrorajonų bendruomenės

Renginiai nemokami

Tarptautinis chorų muzikos festivalis „Kaunas Cantat – Kaunas Sings“

Kauną užlies chorinės muzikos garsai – mieste bus rengiamas dešimtasis tarptautinis chorų festivalis „Kaunas Cantat“. Jubiliejiniame renginyje pasirodys visiems gerai žinomi kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio. Tarp festivalio svečių bus galima išgirsti Vokietijos sekstetą „Singer Pur“, o chorų gretas papildys du vaikų chorai iš Ukrainos. Tarp įsimintinų koncertų bažnyčiose ir prie Kauno miesto fontanų, žiūrovai bus kviečiami dainuoti kartu – viso festivalio metu vyks atviri pasidainavimai.

Kada: Birželio 09–12 d.
Kur: Kaunas
Organizatoriai: VšĮ „Lituania Cantat“
Renginiai nemokami, išskyrus atidarymo koncertą birželio 9 d. 20:00 val., VDU didžiojoje salėje

Bilietai į atidarymo koncertą čia.

Šiuolaikinės seniūnijos: Ežerėlis, Kulautuva, Raudondvaris

Ežerėlio alternatyvios realybės audiogidas supažindins su įsivaizduojama vietos realybe, o birželio 9 d. atvers fotografijos parodą (kuratorė Vaida Virbickaitė) naujai įkurtoje bendruomenės galerijoje. Kulautuvos bendruomenė rengia teatralizuotą muzikinį pasirodymą, kuriame birželio 11 d. bus papasakota miestelio istorija. Raudondvario bendruomenė birželio 17 d. kviečia pasinerti į įspūdingą kelionę laiku – teatralizuotą naktinį žygį.

Šiuolaikinių seniūnijų renginiai nemokami. Programa: čia

Smaragdo kelio atidarymas

Kauno rajone ieškokite smaragdų. Smaragdai – netikėtose vietose atsiradę nauji meniniai objektai, pritaikyti konkrečiai vietai ar erdvei. 8 objektus, iš kurių – 4 vandens bokštus, meninių instaliacijų smaragdais pavertė menininkai: Tadas Černiauskas Tadao (Neveronys), Vytautas Viržbickas (Čekiškė), Donatas Jankauskas Duonis (Piliuona), Kotryna Čalkaitė (Daugėliškiai), Tadas Vosylius (Bubiai), Mindaugas Lukošaitis (Vandžiogala), Kotryna Čalkaitė (Užliedžiai), Donatas Bielkauskas-Donis (Mastaičiai). Smaragdo kelio atidarymas – birželio 10 d. Alšėnuose ir Neveronyse.

Kada: Nuo birželio 10 d.
Kur: Kauno rajonas

Lankymas nemokamas

Dokumentinis spektaklis „TAKSAI. Bandymai įveikti atstumus“

Spektaklis-eksperimentas judančiuose automobiliuose pasakoja apie besikeičiančią, tačiau senus laikus menančią taksi vairuotojų kasdienybę. Spektaklio metu Kauno gatvėse pasirodys 9 taksi automobiliai su savo istorijas pasakojančiais taksi automobilių vairuotojais. Žiūrovai-keleiviai turės galimybę susipažinti su skirtinga taksistų kasdienybe, naktiniu miesto gyvenimu, jame sutinkamais pakeleiviais bei istorijomis, nutikusiomis pačiuose taksuose ir už jų ribų.

Kada: Birželio 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19 d. 19 val.
Kur: A. Juozapavičiaus pr. 31 G
Organizatoriai: VšĮ Menų agentūra „Artscape“

Bilietai: čia

„Kaunas 2022 Jazz Stops“

Legendinis „Kaunas Jazz“ pristato: „Kaunas 2022 Jazz Stops“ – keturias Lietuvos ir Europos miestų džiazo stoteles Kauno centre ir Vilkijoje. Čia pasirodys talentingiausi džiazo kūrėjai iš Lietuvos, Norvegijos, Vengrijos, Estijos, Liuksemburgo, Ukrainos. Kartu su Dudelange‘o (LU) ir Novi Sado (XS) džiazo operatoriais vienoje iš džiazo stotelių scenų renginio organizatoriai kviečia į unikalų projektą „jazzXchange“. Tai specialiai sukurtas bendras kūrinys, kurio premjera galės gėrėtis ir 2022 m. Dudelange’o bei Novi Sado miestų klausytojai.

Kada: Birželio 18–19 d.
Kur: Kaunas (Laisvės al. ir Nepriklausomybės a.) ir Kauno rajonas (Vilkijos prieplaukos amfiteatras)

Renginys nemokamas

„Nacionalinė ekspedicija“ su E. Jakilaičiu

Per septynerius metus projektas „Nacionalinė ekspedicija“ upėmis apkeliavo Lietuvą, Baltarusiją, Latviją, Lenkiją, senąsias LDK valdas ir Vidurio Europą. Birželio viduryje ekspedicija 5-ioms diskusijoms prisišvartuos Kaune ir smalsiausiais klausimais leisis į diskusijas apie miestą. Diskusijose kartu su žymiausiais Lietuvos istorikais, mokslininkais, kultūros ir meno ekspertais bus kviečiami dalyvauti miestiečiai ir miesto svečiai. Diskusijas moderuoja Edmundas Jakilaitis / Robertas Petrauskas.

Kada: Birželio 17, 18, 19 d.
Kur: Kauno pilies amfiteatras

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“

Artėja „Audra“. Per keletą dienų pamatysite visą Kauno ateitį! Šiuolaikinio meno instaliacijos ir elektroninė, eksperimentinė bei akustinė muzika persikels į industrines miesto erdves. Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“ – jaunimo gyvenimo būdą, kultūrą ir vertybes atspindintis renginys, kuriantis smalsią bendruomenę per patirtis ir drąsias diskusijas. Festivalyje „Audra“ pasyviu stebėtoju būti nepavyks!

Kada: Birželio 26 d. – liepos 3 d.
Kur: Kaunas
Organizatoriai: Tarptautinė meno kūrėjų asociacija „Freimas“, „Kaunas 2022“, jaunimo organizacija VšĮ „Kylantis Kaunas“.

Menininkų grupės „Konsortium“ paroda „Atmintis / ateitis“ (Vokietija)

Kaune įspūdinga gausybė modernistinių pastatų. Unikali miesto istorija ir kažkada čia vykęs tarptautinis kultūrinis bendradarbiavimas įkvepia ir šiandien. Grupė menininkų-kuratorių „Konsortium“ (DE) pakvietė daugiau nei pusšimtį menininkų iš įvairių pasaulio šalių kurti bendradarbiavimu pagrįstą kolektyvinę skulptūrą, dedikuotą šiam istoriniam Kauno tarpsniui.

Kada: Gegužės 27d. – liepos 1 d.
Kur: Gimnazijos g. 4, Kaunas

Renginys nemokamas

„Kaunas 2022 vasaros scena“

Visą šiltąjį sezoną Kauno senamiesčio širdis – Rotušės aikštė – plaks kultūros ritmu. Įsimintiniausiais pasirodymais, koncertais, degustacijomis ir susitikimais žiūrovus ir klausytojus džiugins čia įsikūrusi „Kaunas 2022 vasaros scena“. Nuo gegužės iki rugsėjo – kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais. Birželio repertuare: Fo Sho (UA), Girių Dvasios (LT), Akli (LT) ir dar bent dešimt įvairių pasirodymų.

Kada: nuo gegužės 9 d.
Kur: Kauno rotušės aikštė
Organizatoriai: „Kaunas 2022“ ir partneriai
Renginiai nemokami

Vasaros scenos programa: čia

Vasaros pilna kultūra

Vasarą leidžiant prie upės bus galima lankyti kultūros laivą „Nemuno7“ arba dalyvauti „Upynės“ organizatorių iniciatyvose. Varinių pučiamųjų kvintetas kurs (con)Temporary muzikos traukinį, muzika skleisdamas žinią apie Kauną traukinių maršrute Kaunas – Baltstogė – Varšuva – Berlynas – Ešas – Šengenas – Briuselis. „Kaunas Gospel & Worship Festival“ įkurs palapinių miestelį, kuriame lauks Lietuvos ir užsienio Gospel chorų ir šlovinimo grupių koncertai, kino filmų peržiūros, seminarai, kūrybinės dirbtuvės bei programa vaikams. O ketvirtus metus organizuojama Tarptautinė modernizmo vasaros mokykla „Modernizmas ateičiai“ pažindins su Kauno architektūros lobiais ir leis įgyti unikalios miesto, kaip studijos, patirties.

Anksčiau pramušus sieną, Kauno centriniame pašte vyksta maišto pripildyta paroda „1972. pramušti sieną“. Užkilus ant Pelėdų kalno aplankykite parodą „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“, o po to, per valandos kelionę, užpildykite patirtį parodos ekspozicija MO muziejuje (ar atvirkščiai). Kolektyvinę atmintį gaivinkite Yoko Ono instaliacijoje „Ex It“, Williamo Kentridge‘o parodoje „Tai, ko nepamename“ bei Marinos Abramović parodoje „Būties atmintis“.

Europos kultūros sostinės programa Kaune ir Kauno rajone tęsiasi visus metus – 2022-aisiais suplanuoti šimtai tradicinių ir debiutuojančių renginių, tarp kurių parodos, festivaliai, spektakliai ir kitos veiklos, kuriamos vietos ir tarptautinių menininkų bei Kauno bendruomenių. Visą „Kaunas 2022“ programą rasite www.kaunas2022.eu ar mobiliojoje programėlėje.


„Transform4Europe“ Europos kultūros festivalis: nuo meninių projektų iki šimtmečio maratono

Meno ir kultūros profesionalų vedamos kūrybinio rašymo, fotografijos, filmų kūrimo, dailės, šokio dirbtuvės, kitų kultūrų pažintis per kalbą – tai tik dalis pirmojo „Transform4Europe“ Europos kultūros festivalio veiklų. Šiemet jos į Kauną, Europos kultūros sostinę 2022, sukvietė net kelis šimtus svečių iš septynis universitetus vienijančio aljanso „Transform4Europe“ partnerių universitetų.

„Džiugu, kad pirmasis aljanso susitikimas po ilgalaikio pandemijos apriboto bendravimo sutelkė į studentų renginį. Mus, renginio organizatorius, maloniai nustebino jų itin didelis susidomėjimas ir įsitraukimas į kūrybines veiklas. Įvairių programų studentai – nuo informatikos, genetikos, inžinerijos ar teisės ir filologijos – pirmą kartą susitiko sukurti bendrą meninį projektą. Mes džiaugėmės jų atradimais ir pasirodymais, o jie – netikėtomis savo galimybėmis“, – teigė VDU „Transform4Europe“ institucinė koordinatorė prof. Ineta Dabašinskienė. Tikimasi, ši iniciatyva bus gera pradžia aljanso universitetams tęsti kūrybinius projektus.

„Transform4Europe“ Europos kultūros festivalis subūrė ne tik akademinę bendruomenę, bet ir kauniečius bei miesto svečius. Daug lankytojų šokiais ir dainomis pritraukė renginys VDU Žemės ūkio akademijos miestelyje – jis kvietė mokytis kalbų bei pažinti kultūras pusryčiaujant.

Festivalio metu VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras vienam vakarui virto tikru modernios kultūros aviliu. Lydint gyvai muzikai, įvairiose pastato erdvėse buvo galima stebėti studentų sukurtus vaizdo įrašus, portretų fotografijas, perskaityti savo kūrybą, grožėtis jautriais poetiniais koliažais, piešiniais ir tapyba ant sienų ar stebėti modernaus šokio pasirodymą.

Europos studentai kartu minėjo ir VDU šimtmetį, dalyvaudami universiteto šimtmečiui skirtame maratono renginyje. Dalyvių pažintį su Kaunu paįvairino galimybė įsilieti į Europos kultūros sostinės organizuojamus renginius. Kitas T4EU Europos kultūros festivalio renginys vyks Lenkijoje.

Kviečiame žiūrėti festivalio vaizdo įrašą: https://youtu.be/uCrCi1Ajt28