Visą šiltąjį sezoną Kauno senamiesčio širdis – Rotušės aikštė – plaks kultūros ritmu. Įsimintiniausiais pasirodymais, koncertais, degustacijomis ir susitikimais jus džiugins čia įsikūrusi „Kaunas 2022“ vasaros scena. Nuo gegužės iki rugsėjo jūsų laukia kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais. Naujienas sekite facebook.

Gegužė

12 d.

21:00

KAnDIs (LT)

„KAnDIs“ – tai muzikinis Algirdo Kaušpėdo („Antis“) ir Viktoro Diawaros („Skamp“) duetas. Grupės „KAnDIs“ kūryboje susijungia dvigubas kūrybinis polėkis – Viktoro Diawaros elektroninė ir roko muzika bei Algirdo Kaušpėdo dainų tekstai ir vokalas.

19:30

Carnival Youth (LV)

Charizmatiškieji latviai „Carnival Youth“ gerai pažįstami ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Trijulė meistriškai apjungia melodingumą, jausmingesnius ritmus ir indie roko skambesį. Klausytojų laukia jaunatviška energija ir lengva melancholija.

13 d.

21:00

Beissoul & Einius (LT)

Vasaros scenoje pasirodys jau ne vienerius metus Lietuvos muzikos padangėje besisukantis elektroninės muzikos duetas Beissoul & Einius. Didžiausiuose Europos muzikos festivaliuose pasirodantis muzikos, mados ir meno duetas žada Kaune susirinkusią publiką nukelti į kitą planetą.

19:00

ToyToy (DE)

ToyToy – nutrūktgalviška keturių virtuoziškų instrumentalistų grupė iš Vokietijos, padovanosianti džiazo ir urban muzikos sinergiją. ToyToy pasižymi unikaliu instrumentų skambesiu, išskirtiniais ritmais ir neblėstančia energija.

Partneriai: Jazz Büro Hamburg (Vokietija)

14 d.

19:00

El Chico Fuendre (LT)

El Chico Fuendre – tikriausiai nenuspėjamiausia grupė Lietuvoje susidedanti iš dviejų kompozitorių ir chemiko. Jie prodiusuoja ir atlieka įvairią muziką: nuo hip-hop’o ritmų, disco, indie dance iki ambient ir krautrock žanrų. Šįkart El Chico’s žada smagų ir vasarišką DJ set’ą, jų žodžiais – „tokį, kokio Kaunui ir trūksta“.

15 d.

9:00

Pitlane ėjimo šventė Kaune

Renginio miestelyje ir poilsio stotelėse Jūsų lauks įdomios, įtraukiančios veiklos ir pramogos.

Ėjimas yra nemokamas visiems dalyviams – tereikia atvykti ir eiti: trasomis, infrastruktūra ir pramogomis bus pasirūpinta. Jei norite atsidėkoti, geriausia, ką galite padaryti – PADĖTI KITIEMS. Registruodamiesi finansiškai prisidėkite prie pasirinktos organizacijos veiklos!

20 d.

17:00

Shishi (LT)

Vieniems roko undinėlės, kitiems – pelkių vandos ir raganos ant gitarų. shishi – lietuviškas trio, dainuojantis apie tai, ką galvoji kasdien – nebedaug liko prasmės gyventi. Bet vis tiek rūpi, kur eis pasaulis. Apsiginklavusios gitaromis jos surfina tarp punk / rap / soul / trash lo-fi. Viskas viename ir viskas jėga.

20:30

Sraigės efektas (LT)

„Sraigės efektas“ – alternatyvaus noise-roko grupė, savo klausytojams pateikianti daugiasluoksnį galvosūkį, kuris iki paskutinio akordo prikausto publikos dėmesį tiek didžiuosiuose festivaliuose, tiek pogrindžio rūsiuose.

18:40

Juzt (LT)

Jutz – Jauni džiazo kraipytojai ir šokamų ritmų revoliucionieriai iš Vilniaus. Grupės kuriama džiazo bei elektronikos kombinacija neleidžia abejoti – vakarą užlies nauji alternatyvios muzikos sąskambiai.

22:30

Kristijonas Ribaitis (LT)

„Liūdna bus tik rytoj“ – tokie žodžiai lydi naujausią Kristijono Ribaičio trijų dainų trumpametražį albumą (angl. EP) „EPilogas“. Kūriniuose netrūksta praeitiems albumams būdingos indie ir elektroninės muzikos žanrų samplaikos, bei K. Ribaičiui būdingų ciniškų ar ironiškų tekstų.

00:00

Gamka (LT)

Germanas Daškevičius – atlikėjas ir dainų kūrėjas, pažįstamas ir iš tokių grupių kaip „Flash Voyage“ ar „Flying Saucer Gang“. Atlikėjas žengia naują žingsnį muzikinėje karjeroje ir šįkart scenoje žada pasirodyti vienas.

21 d.

14:00

MUSICA VITAE (SE)

Pasakotojas Tine Winther atstovauja legendų žemei. Kartu su Musica Vitae Kauno klausytojai bus kviečiami pažinti švedų žodines tradicijas, legendines būtybes ir įspūdingas pasakas. Pasirodyme skambės gyvai atliekama muzika, kurią dovanos 14 narių orkestras, grojantis įvairiais instrumentais. Repertuarą sudarys įvairių kompozitorių klasikinė ir švedų liaudies muzika.

Partneriai: Vekšės savivaldybė (Švedija)

16:30

JISR (DE)

JISR – grupė iš Miuncheno, kuriai vadovauja charizmatiškasis kalbininkas, dainininkas ir Gembri meistras dr. Mohcine Ramdan. Jis subūrė geriausius Bavarijos muzikantus, kad su klausytojais pasidalintų savo vizija apie emocionalų rytietiškos muzikos skambesį, giliai įsišaknijusį jo muzikantų šeimos tradicijose Marakeše, Maroke.

Partneriai: Miuncheno savivaldybė (Vokietija https://www.muenchen.de/).

18:50

LÜCY (TW)

LÜCY – daug žadanti nauja dainininkė ir talentinga dainų kūrėja, neseniai nominuota Taivano „Golden Indie Music Awards“ apdovanojimuose. Mergina išpopuliarėjo savo „Instagram“ pasidalijusi savo kūrybos dainomis. Jos gryną ir šviežią kūrybą sudaro dream pop ir folk su psichodelikos atspalviais.

Partneriai: Taivano atstovybė Lietuvoje ir Taivano kultūros ministerija.

20:30

Bratri (CZ)

Bratri – naujas skambesys Čekijos elektroninės muzikos scenoje. Dvyniai Jiří and Ondřej kuria unikalų elektroninės muzikos ir techno muzikos projektą, kurio pagrindinės varomosios jėgos yra gyvi Jiři mušamųjų ritmai ir Ondřej sukurtos sekos analoginiais ir moduliniais sintezatoriais.

23:00

Baltic Balkan (LT)

„Palaikyk mano tekilą“, – pasakė kažkuris iš trijų, imdamas mikrofoną. Nuo to laiko puikiai žinoma, kad kiekvienas vakarėlis su „Baltic Balkan“ – kaip paskutinį kartą gyvenime! Tie, kas bent sykį dalyvavo jų stulbinančios sėkmės vakarėliuose, niekada nepamirš šių laisvamanių užvedamo siautulio ir druskos skonio ant savo lūpų.

22 d.

15:50

Kedrostuburas (LT)

Kedrostubùras yra alternatyvaus roko, hip-hopo, soulo ir džiazo stiliumi grojanti grupė. Keturi grupės nariai Matas, Pijus, Maksas ir Giedrius kartu groti ir eksperimentuoti pradėjo mokykloje. Muzikos paviršius ir gijas jie kviečia atrasti individualiai. O jei trumpai – Įsivaizduok, skrendi virš jūros, bet kas Tu – nežinai”.

17:50

Ministry of Echology (LT)

„Ministry of Echology“ yra gyvos muzikos grupė, pradėjusi savo kelionę reggae ir dub kūryba prieš daugiau nei dešimtį metų. Nevengdami išeiti iš šių žanrų ribų ir kurdami savo miksą ministrai geriausiai atsiskleidžia savo koncertuose. Koncerte Kaune bus galima išgirsti naujam albumui gludinamų kūrinių.

20:00

Arklio galia (LT)

Arklio Galia yra tokia gana visai gal net įdomi penkių žmonių roko grupė iš Vilniaus centro. Vyrai groja įvairiais roko instrumentais, dainuoja nelabai geros poezijos pilnus tekstus. Per pusantro dešimtmečio spėta išperėti 7 albumai, 12 klipų, apie 80 dainų, daugiau kaip 200 koncertų ir kokie 5 geri juokeliai.

25 d.

19:00

Afrikos dienos 2022

Kultūros renginys “Afrikos dienos” jau dešimtmetį pristato afrikietišką kultūrą ir kiekvieną pavasarį skleidžia žinią apie juodajį žemyną. Šiai metais “Afrikos dienos” atkeliauja į Kauną. Gegužės 25d. Tarptautinės Afrikos dienos proga, koncertas Kaune, Rotušės aikštėje, Vasaros scenoje.

26 d.

20:00

Garbanotas (LT)

Albumo pristatymo koncertas. Grybingų Lietuvos miškų gyventojai kuria vieną geriausią psichodelinį pop / roką šioje Žemėje. „Garbanoto“ kuriami muzikiniai sluoksniai paverčia instrumentus transportavimo įrenginiais, nešančiais į kitą pasaulį ir kitą laiką.

27 d.

20:00

Subhira Quintet (CL)

„GM Gyvai“ koncertas (Čilė)

„Subhira“ yra vienas inovatyviausių pasaulio muzikos žanro ansamblių Čilėje, kurio kompozicijose persipina Pietų Amerikos tautų ritmai ir kalbos, progresyvi ir šiuolaikinė pasaulio muzika, džiazas ir folkloras. Klausant šio ansamblio atsiskleidžia 25 metų patirtis tyrinėjant etninę muziką ir jos sintezę su pasaulio kultūromis, repertuare rasime ir partitūrų simfoniniui orkestrui, ir kino filmų garso takelių.

Pristato GM Muzika

28 d.

17:00

Live from Kaunas Streets

Vienos dienos hiphopo festivalis

29 d.

16:00

Dainos iš liudijimų

Tarptautinis klezmerių koncertas. Koncertą pristato tarptautinis kamerinis ansamblis „Zisl Slepovitch Ensemble“ (Niujorkas–Berlynas). „Dainos iš liudijimų“ – tai užburianti muzikinė kelionė po Holokaustą išgyvenusių žmonių prisiminimus, kurie buvo įrašyti Jeilio universiteto Fortunoffo Holokausto liudijimų vaizdo archyve. Šiame koncerte atliekamos dainos buvo dainuojamos Lenkijos ir Lietuvos kaimuose ir miesteliuose, Vidurio ir Rytų Europos getuose ir koncentracijos stovyklose. Jos itin asmeniškai perteikia šio laikotarpio istoriją.

Klezmerių koncertą organizuoja Kaunas 2022, partneriai World Yiddish Center