Visą šiltąjį sezoną Kauno senamiesčio širdis – Rotušės aikštė – plaks kultūros ritmu. Įsimintiniausiais pasirodymais, koncertais, degustacijomis ir susitikimais jus džiugins čia įsikūrusi „Kaunas 2022“ vasaros scena. Nuo gegužės iki rugsėjo jūsų laukia kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais. Naujienas sekite facebook.

Rugsėjis

1d. 15:00 Maironio literatūros muziejaus programa vaikams

Rugsėjo 1 d. 15:00-17:00

Maironio literatūros muziejaus programa vaikams

Gyvenimas telpa pasakoje, pasaka – lagamine, o krūva pasakiškų lagaminų – „Pasakų name“, kuris yra Vaikų literatūros muziejuje! Prasidėjus naujiems mokslo metams kviečiame lankyti ne tik mokyklas, bet ir muziejus, kur galėsite šmurkštelėti į naujas pasakas! Rugsėjo 1 d., 15 val., susikrovęs pasakas į lagaminus, muziejus atkeliaus į Kauno Rotušės aikštę. Ir maži, ir dideli galės pasimatuoti veikėjų kostiumus, sukneles ir personažų galvas, o užsimovę pirštinines lėles ir jas patogiai įtaisę ant rankų, galėsite pasinerti į pasakos veiksmą!

Partneris: Maironio lietuvių literatūros muziejus.

2 d. 20:00 AMBASADORIUS Flash Voyage

Rugsėjo 2 d. 20:00-22:00

AMBASADORIUS Flash Voyage

Rugsėjo 2 dieną Vasaros sceną sudrebins Kaunas 2022 ambasadoriai, psichodelinio roko grupė iš Kauno, Flash Voyage. 2017 metais susibūrusi grupė jau spėjo laimėti jaunų grupių konkursą „Garažas“ ir apšildyti britų atlikėją King Krule bei grupę „The 1975”, o jos hitai renka šimtatūkstantines perklausas „YouTube“ ir „Spotify“ platformose. Šiuo metu grupė dirba prie trečiojo albumo kūrybos bei išleidimo. Albumo kūriniuose grupės nariai tikisi perteikti visuomenės patirtis, reaguojant į šiuolaikinius karo veiksmus ir visuotinę įtampą, kuri priverčia įvertinti asmeninės laisvės kainą bei nerūpestingos XXI a. politinio stabilumo sampratos trapumą.

Grupės muzikos galite paklausyti čia.

3d. 20:00 Golden Parazyth

Rugsėjo 3 d. 20:00-22:00

Golden Parazyth

Lietuvių elektroninės ir šokių muzikos grupė Golden Parazyth, pagarsėjusi savo emocionaliais kūriniais ir džiuginanti Lietuvos ir užsienio klausytojus nuo pat nuo 2005 metų, pasirodys ir rudeniškoje Vasaros scenoje. Šis jų koncertas bus netipinis, Kauno Rotušėje Golden Parazyth pirmą kartą gros su didelio sąstato grupe. Tokio tipo pasirodymo Kaune grupė dar nėra iki šiol surengusi Kauno klausytojams. 

Grupės muzikos galite paklausyti čia.

4d. 15:00 Jungtinio klezmerių orkestro koncertas

Rugsėjo 4 d. 15:00-16:00

Jungtinio klezmerių orkestro koncertas

Vasaros scenoje nuotaikingą, romų ir litvakų muziką jungiančią popietę užkurs jungtinis klezmerių orkestras.
Atlikėjai: Arkadijus Gotesmanas, Kazimieras Jušinskas, Danielius Pancerovas, Dominykas Norkūnas, Simonas Kaupinis, Darius Bagdonavičius, Skirmantas Rumševičius.
Muzikantai siekia sugrąžinti į šiuolaikinės muzikos pasaulį po Antrojo pasaulinio karo beveik išnykusią klezmer muzikos tradiciją. Klezmeriais vadinami žydų liaudies muziką atliekantys muzikantai.

Organizatoriai: VšĮ „Meninių projektų ciklai“ ir „Kaunas 2022" atminties biuras

8d. 15:00 Maironio literatūros muziejaus programa vaikams

Rugsėjo 8 d. 15:00-17:00

Maironio literatūros muziejaus programa vaikams

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia išbandyti sėkmę literatūriniuose žaidimuose! 

Literatūriniame laimės rate jūsų lauks 20 pačių įvairiausių klausimų, susijusių su lietuvių literatūra: seniausioji ar šiuolaikinė, vaikų ar suaugusiųjų literatūra – tik nuo jūsų sėkmės priklausys, kokią užduotį ar klausimą gausite. Jei atsakysite teisingai, laimėsite muziejaus prizą!

Taip pat kviesime jus į intelektinę kovą prisimenant rašytoją ir profesorių Balį Sruogą. Jis tarp daugybės savo veiklos sričių turėjo ir laisvalaikio pomėgių. Viena jų – intelektualaus bendravimo forma – šachmatai. Ne tik žaisime šachmatais, bet ir atsakinėsime į klausimus apie B. Sruogos neeilinę, charizmatišką asmenybę, kultūrinę veiklą ir kūrybą. Po šachmatų langeliais slėpsis kortelės su klausimais, tad tik nuo Jūsų ėjimo priklausys, kokį iššūkį turėsite įveikti.

Partneris: Maironio lietuvių literatūros muziejus.

9d. 18:00 „Fluxus“ festivalio dirbtuvės

9 d. 18:00-22:00

„Fluxus“ festivalio dirbtuvės

Nuo 2018 metų Fluxus festivalis kasmet perima Parodos kalną iš skubančių automobilių, užleisdamas jį nuotaikingiems persirengėliams, kurie kopia į parodos kalną pasidabinę keisčiausiais kostiumais. O kalno viršūnėje laukia desertas - (ne)tikėtas ir (ne)paprastas kūrybinis vyksmas, susidedantis iš muzikos, performansų ir meninių instaliacijų.

2022-aisiais Europos kultūros sostinės metais vyksiantis penktasis Fluxus festivalis bus kaip niekad didelis ir fantastiškas. Tokia proga pridera ir fantastiškai pasipuošti – fluxus judėjimui priimtina viskas, kas iškrenta iš kasdienybės ir rutinos rėmų.

Tegul vaizduotė laukais pasileidžia – prisijunk į festivalio išvakarėse vyksiančias fluxus kostiumų dirbtuves, ir susikurk savo fluxus alterego.

Reikiamų priemonių surasi dirbtuvėse, tačiau norinčius kviečiame atsinešti blizgučių, kaspinėlių, perukų, dėžių ir kitų spintose miegančių priemonių, galinčių virsti beprotiškiausiu kostiumu

10d. 19:00 „What’s Next in Music“ scena

Rugsėjo 10 d. 19:00-23:00

„What’s Next in Music“ scena

Šeštadienį, rugsėjo 10-ąją festivalis „What‘s Next in Music?“ atvyks į Kauno Rotušės aikštę. Čia pasirodys Clara Giambino – unikali prancūzų menininkė iš Marselio, šiuo metu geriau žinoma kaip televizijos šou „X Faktorius” finalininkė ir šokio teatro „Aura” šokėja. Po prancūzės pasirodymo su publika sveikinsis vilniečių grupė „Local Blood“. 2017 metais vaikinai išleido debiutinį EP „A Lure Of Sights“, koncertavo visuose Lietuvos festivaliuose. Dar vieni „What‘s Next in Music?“ Kauno rezidentai – „Shkodra Elektronike“. Tai – dviejų albanų imigrantų, užaugusių Italijoje, muzikinis projektas. Dueto nariai – dainų autorius, prodiuseris Kolė Laca ir atlikėja Beatriçe Gjergji. Ir desertui – unikalus atlikėjas iš Talino NOËP. Jo alternatyvioji pop muzika patraukė viso pasaulio melomanų dėmesį – vien per „Spotify“ jis pasiekė beveik 57 milijonus parsisiuntimų. 2022 m. pradžioje NOËP buvo nominuotas net 6-iose Estijos muzikos apdovanojimų kategorijose, pelnė Metų atlikėjo ir popmuzikos atlikėjo prizus, taip pat susižėrė apdovanojimus už metų albumą ir geriausią pop albumą.

19:00 Clara Giambino (LT / FR)
20:00 Local Blood
20:55 Shkodra Elektronike (AL / IT)
22:00 NOËP (EE)

Dalyvavimas renginyje nemokamas.
What‘s Next in Music? organizuoja Lietuvos muzikos verslo asociacija, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

15d. 20:00 Torunės improvizacijų orkestras

Rugsėjo 15 d. 20:00-22:00

Torunės improvizacijų orkestras

Torunės improvizatorių orkestrą 2019 metais subūrė muzikantas Maciej Karmiński. Šis orkestras pasižymi savo performatyvumu: atlikėjai savo instrumentus naudoja netradiciniais būdais, akustinius garsus derinai su elektronika arba garsams kurti naudoja kasdienius daiktus.

16d. 20:00 UŽDARYMO SAVAITGALIS: Gischt (AT) ir Rūta MUR (LT)

Rugsėjo 16 d. 20:00-23:00

UŽDARYMO SAVAITGALIS: Gischt (AT) ir Rūta MUR (LT)

Rugsėjo 16 dieną Vasaros scenoje pasirodys net dvi atlikėjos, pradėsiančios Vasaros scenos uždarymo savaitgalį: iš Austrijos atvykusi Ursula Winterauer, žinoma slapyvardžiu Gischt, kartu su muzikos kūrėja iš Lietuvos Rūta MUR. Gischt  atliekamuose kūriniuose vyrauja electro muzika, kurioje susipina brutalumas ir harmonija, o Kaunas 2022 ambasadorės Rūtos MUR kūryboje stipriausiai jaučiama 80-ųjų romantiška melancholija ir nostalgija. Jos pasirodymas Kaune bus įžanga į vėliau rudenį vyksiantį albumo pristatymą.

Gischt atvežama bendradarbiaujant su Bad Ischl – Salzkammergut ECoC 2024 (Austrija)

17d. 20:00 UŽDARYMO SAVAITGALIS: Tim Freitag (CH) ir ABUDU (LT)

Rugsėjo 17 d. 20:00-23:00

UŽDARYMO SAVAITGALIS: Tim Freitag (CH) ir ABUDU (LT)

Visus vasaros mėnesius ir rugsėjį Kauno gyventojus ir svečius džiuginę koncertai Rotušės aikštėje atėjo į pabaigą. Šį grandiozinį Kaunas 2022 vasaros projektą rugsėjo 17 dieną uždarys muzikantų sekstetas iš Ciuricho Tim Freitag ir viena labiausiai šiuo metu kylančių alternatyviosios muzikos grupių ABUDU. 

Iš Šveicarijos atvykusi vaikinų grupė Tim Freitag sako sugebantys tai, kas daugeliui Šveicarijos bei tarptautinių atlikėjų retai kada pavyksta: linksminti ir žavėti naują, anksčiau nežinomą publiką viso pasirodymo metu. To paslaptis – charizmatiškas ir ekscentriškas grupės lyderis Janick bei įspūdingas meninio prakaito kiekis, išliejamas scenoje.

Vasaros scenoje pasirodysianti grupė ABUDU yra stipriai vertinama ne tik jaunimo gretose, bet ir muzikos pasaulyje. 2020 metų M.A.M.A. muzikiniuose apdovanojimuose ABUDU buvo nominuota geriausio albumo kategorijoje su albumu „Gaisras“ bei geriausios roko muzikos grupės ir metų proveržio kategorijose. Rugsėjo 17 d. ABUDU į Kauno Rotušės aikštę įžengs jau su atsinaujinusiu įvaizdžiu ir privers žiūrovus sudrebinti senamiesčio grindinį.

Tim Freitag atvežama bendradarbiaujant su Šveicarijos muzikos eksporto fondu.