Jau rytoj, kovo 17 d., ketvirtadienį, Kauno centrinio pašto rūmų trečiajame aukšte bus oficialiai atidaryta kultūrinė–kūrybinė erdvė „CulturEUkraine“, skirta Ukrainos kūrėjams, menininkams bei visiems ukrainiečiams, savo laikinais namais pasirinkusiems Kauną. Atidarymo dieną erdvėje susitelks organizacijos ir iniciatyvos, teikiančios paramą nuo karo kenčiančiai šaliai ir jos žmonėms, o vakare vieningas solidarumas bus išreikštas jungtiniame Ukrainos ir Lietuvos atlikėjų koncerte.

 

Europos kultūros sostinė „Kaunas 2022”, būdami vieni pagrindinių šio Centro steigimo iniciatorių, jau anksčiau akcentavo tokios erdvės Kaune įsikūrimo svarbą bei misiją: tai – vieta Ukrainos žmonėms kurti ir susitikti, bendrauti, atsipalaiduoti, ar susisiekti su artimaisiais. „CulturEUkraine“ platforma sieks, jog Ukrainos kultūros, meno ir balsas būtų girdimas plačiai Europos mastu, o pačių kūrėjų darbai ir idėjos nebūtų sunaikinami visa griaunančios karo agresijos ir turėtų saugią kultūrinę užuovėją.

 

„CulturEUkraine“ centras kovo 17 d. bus atvertas Kauno centrinio pašto rūmų 3 aukšte, kuriame, planuojama, įsikurs atviros erdvės kūrybai ir bendradarbystei (co-working), vietos meno terapijos užsiėmimams, bendravimui, taipogi – parodų erdvės.

 

Solidarumas su Ukraina – paramos organizacijų susitelkime,  ir jungtiniame Ukrainos ir Lietuvos atlikėjų koncerte

Nuotr. autorius: M. Plepys

Į oficialų kultūrinės-kūrybinės erdvės „CulturEUkraine“ atidarymą miestiečius ir miesto svečius, kvies dvi iniciatyvos, vyksiančios Kauno centriniame pašte ir jo prieigose: nuo 16:00 val. iki 20:00 val. 3-ajame aukšte, įsikurs ir organizacijos, menininkai, sveikatinimo ekspertai bei kitos iniciatyvos, teikiančios ir organizuojančios paramą Ukrainai. Šiame kontaktų susitelkime, kviečiami dalyvauti visi, norintys prisidėti asmeniškai. Renginio metu bus pateikiama aktuali informacija a apie galimybes prisidėti prie paramos Ukrainai bei sužinoti, kur ir kokių pagalbos priemonių gali tikėtis į šalį atvyksiantys karo pabėgėliai.

 

Susitelkime dalyvaus platus spektras organizacijų ir pavienių iniciatyvių: nuo didžiųjų – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, „Gelbėkit vaikus“, Maltos Ordino pagalbos tarnybos, Lietuvos Šaulių Sąjungos iki mažesniųjų, organizuojančių meninės terapijos užsiėmimus, teikiančiųjų psichologinę ir fizinę pagalbą.

 

Šio kontaktų susibūrimo metu veiks ir „Kaunas 2022“ erdvė, kurioje bus galima įsigyti specialios atributikos, puoštos Herojaus mokyklos vaikų piešiniais. Visos gautos pajamos už parduotą atributiką bus skirtos ukrainiečių meninėms rezidencijoms ir meniniams projektams.

 

Nuo 18:00 val. istorinis pašto pastatas bus užlietas simboliniu mėlyna – geltona šviesų deriniu, o visai čia pat – Laisvės alėjos ir Kanto gatvės sankryžoje vyks jungtinis Ukrainos ir Lietuvos kūrėjų gyvo garso koncertas, skirtas išreikšti paramą ir solidarumą Ukrainai ir jos žmonėms. Koncerto metu pasirodys: ukrainiečių atlikėjai – Kondratyeva Olga Mikhailovna (smuikas), Nekh Nikita Alexandrovich (smuikas), Radkova Natalia Stanislavovna (smuikas), Kiril Dernovoj. Lietuvos atlikėjų eilėje skambės Šaruko Joneikio (grupės „Garbanotas“ narys), dainininkė Clara Giambino, elektroninės muzikos atlikėjo Mesijaus ir matematinio roko grupės jautì muzika. Koncertas nemokamas, į jį kviečiami visi miestiečiai.

 

Kultūrinė erdvė žmonėms – su žmonių pagalba

Nuotr. autorius: M. Plepys

Kaip ir didelėje dalyje iniciatyvų, skirtų paremti ir padėti Ukrainai ir jos žmonėms, šio centro įsikūrimo ir įrengimo etape esminį vaidmenį vaidina savanoriška visuomenės – pavienių piliečių ir verslo bendruomenės – pagalba ir parama.

 

„Vos tik paskelbus apie reikalingą paramą kūrybinės erdvės įkūrimui, sulaukėmė didelio skaičiaus norinčiųjų padėti – nuo fiziškai norinčiųjų prisidėti prie erdvių sutvarkymo iki „įjaukinimo“ daiktais ir prisidėjimo buityje reikalingais prietaisais. Iniciatyvių piliečių noro padėti sulaukėme net iš kitų miestų. Toks dėmesys stipriai motyvuoja, o pačiai erdvei suteikia dar didesnę prasmę ir sustiprina idėją, kad tai projektas, kuris sukurtas žmonių – žmonėms”,- kalbėjo viena iniciatyvos organizatorių, „Kaunas 2022“ rėmimų kuratorė Irutė Tumaitė.

 

I.Tumaitė pabrėžė, kad paramos sulaukta ne tik iš pavienių miestiečių, stipriai prisideda ir verslo įstaigos:

 

„Norėtume padėkoti jau prisidėjusiems verslams, vienas tokių – oficialus „Kaunas 2022” bendruomenės narys – partneris „Kauno baldai”, prie Centro jaukumo sukūrimo prisidedantis dovanotais kilimais ir baldais, kurie, šiai akimirkai, yra vienas reikalingiausių atributų erdvės įkūrime”,- teigė I. Tumaitė.

 

Miestiečiai vis dar aktyviai kviečiami prie Centro gimimo prisidėti parama būtiniausiais buityje naudojamais daiktais. Smulkesnius daiktus kviečiama atvežti į Kauno centrinio pašto patalpas (Laisvės al. 102, Kaunas ). Daiktai bus priimami iki kovo 17 dienos imtinai. Jei turite stambiagabaričių krovinių, organizatoriai kviečia registruoti juos šioje formoje.