2020 metams artėjant prie pabaigos, ruošimasis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos titulo metams nenurimsta net artinantis didžiųjų metų švenčių įkarščiui. Vilkija, viena iš projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyvių, nenustoja stebinti vis naujais gatvės meno kūriniais.

Paskutinę lapkričio savaitę Vilkijos gyventojus nudžiugino netikėtai miesto erdves papuošę du nauji menininko Tado Šimkaus kūriniai: „Vilkas“ ir „Balandžių lesintojas“. Siurrealistinis mėlynasis „Vilkas“, buvo nutapytas ant daugiabučio namo sienos, o „Balandžių lesintojas“ atsidūrė ant apleisto pastato, kurio kitoje sienoje dar lapkritį užgimė ankstesnis dailininko darbas „Apsikabinimas“.
Vilkijos kultūros centras, įgyvendinantis „Šiuolaikinės seniūnijos“ projektą miestelyje, siekia kurti mistišką bei legendomis apipintą jo įvaizdį, kurį dar labiau sustiprina paslaptingai pastatus nuspalvinančios freskos.
Balandžius lesinančio senjoro paveikslas suteikia jaukumo ir draugiškumo jausmą jį supančiai erdvei, o vilko freska iliustruoja miesto pavadinimą, atsiradusį dėl miesto apylinkėse seniau girdėtų staugiančių vilkų gaujų. Įdomu tai, jog „Vilko“ ir „Apsikabinimo“  freskas sieja stilistika: „Vilko“ kūnas yra papuoštas augaliniais motyvais, kuriuos galima pamatyti ir ant vienos iš apsikabinusių figūrų. Toks vientisumas tik dar labiau sustiprina įspūdį, jog Vilkija – vienas didelis meno kūrinys.
Į projekto veiklas įtraukiant menininkus bei Vilkijos gyventojus yra ne tik kuriama kultūrinė miestelio atmosfera ir pagyvinama viešoji erdvė – vilkijiečiai taip pat džiaugiasi stiprėjančiu bendruomeniškumo jausmu ir augančia iniciatyva prisidėti prie projekto. Vis daugiau renginių organizuojant pagrindinėse miesto erdvėse kultūra tampa lengviau prieinama senjorams bei neįgaliesiems, taip visiems suteikiant galimybę įsitraukti į kultūrinį pasaulį.