Kortreiko miestas iš Flandrijos vyriausybės gaus 100 000 EUR, kurie bus skirti vystyti bendradarbiavimą su Kaunu, besiruošiančiu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ titulo metams. Šis žingsnis dar kartą parodo Kortreiko siekį tapti Europos kultūros sostine 2030-aisiais.

Kortreiko ir Kauno delegacijos susipažino UNESCO Kūrybinių miestų tinkle (UCCN) – abu miestai priklauso UNESCO kūrybinių miestų dizaino sričiai. 2021 m. Kaunas pradės paskutiniuosius darbus, vedančius tiesiai į tikslą – Europos kultūros sostinės metus, o Kortreikas sieks šį titulą pelnyti 2030 m. Tai – puikus pagrindas sukurti stiprų bendradarbiavimo ryšį. 2021 m. ir 2022 m. kultūros ir dizaino lauko atstovai iš Flandrijos ir Lietuvos sujungs savo pajėgas, taip vieni kitus sustiprindami kultūriniu ir socioekonominiu požiūriu. Taigi, ir Kortreikas, ir Kaunas aktyviai kuria kūrybingumo ir dizaino istoriją.
2021 m. du Kortreiko projektai prasidės Kaune, o 2022 m. šią mainų misiją perims Kaunas.
„5X5®“ dizaino programa Kaune
2020-ieji dar kartą įrodė, kad šiame neužtikrintame pasaulyje įmonėms gali padėti išlikti tik kūrybiškumas. „Designregio Kortrijk“ ir prekybos rūmai Vakarų Flandrijoje „Voka“ skatina kūrybinį mąstymą pasitelkdami „5X5®“ dizaino programą. Naudojant „5X5®“ per pastarąjį dešimtmetį daugiau nei 40 įmonių sukūrė naujus produktus bei paslaugas bendradarbiaudami su dizaino komandomis.
2021 m. “Designregio Kortrijk” „5X5®“ metodas bus taikomas ir išmėginamas Kaune, siekiant padidinti vietos mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumą per prasmingų produktų ir paslaugų bei gero dizaino kūrimą.  Kaune vykdomo projekto ir Flandrijos įmonių rezultatus bus galima išvysti parodoje, kuri taps „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dizaino programos dalimi.
K-TOTEM skulptūra – Kaune
Kortreiko stotyje esanti K-TOTEM, yra 3,5 metrų aukščio skulptūra, atskleidžianti vietinių kūrėjų talentą. K-TOTEM kartu sukūrė 15 įmonių, dizaino agentūrų ir mokslo institucijų, taip Kortreiką paversdamos dar kūrybiškesniu miestu. Kas 3 mėnesius vietos grafikos dizaineris ar iliustratorius sukuria skulptūrai naują įvaizdį.
„Designregio Kortrijk“ 2021 m. naują K-TOTEM eksportuos į Kauną. Ten 2022 m. viešojoje erdvėje jis padės geriau atsiskleisti dizainerių talentui ir papildys Europos kultūros sostinės programą.
Kūrybinis Flandrijos verslininkų tinklas Kaune 
Kasmet „Designregio Kortrijk“ organizuoja „įkvėpimo“ misiją suinteresuotiesiems subjektams ir miestams, su kuriais palaiko ryšį, įskaitant ir miestus iš UNESCO Kūrybinių miestų tinklo. Jie jau lankėsi Kopenhagoje, Grace, Nante, Sen Etjene, Taline, Turine ir Ciuriche.
2022 m. „Designregio Kortrijk“ atkeliaus į Kauną, kur, remdamiesi Kauno pateiktais pažangaus verslo, viešųjų erdvių, švietimo, architektūros, dizaino ir ryšių mezgimo geraisiais pavyzdžiais, įkvėps Flandrijos verslininkus, dizainerius, architektus, miestų planuotojus, politikos formuotojus ir švietimo specialistus.
„Kortreikas plėtoja savo kūrybiškumo, inovacijų ir verslumo tradiciją, todėl mūsų regionas UNESCO Kūrybinių tinklui priklauso jau nuo 2017 m. Šis bendras projektas su Kaunu mums leis pasidalinti savo žiniomis su kita šalimi ir taip užsitikrinti savo, kaip užsienio dizaino miesto, reputaciją. Tačiau šio projekto metu mes, mūsų dizaineriai ir kultūros sektorius taip pat galėsime daug ko pasimokyti,“ – teigia Kortreiko merė Ruth Vandenberghe.
„Tai bus unikali bendradarbiavimo patirtis, padėsianti mums daug ko pasimokyti siekiant „Europos kultūros sostinė 2030“ titulo,“ – teigia Axel Ronse, Kortreiko miesto tarybos narys.
„Džiaugiamės šia Flandrijos užsienio reikalų ministerijos suteikta galimybe vystyti bendrus projektus tarp Kauno ir Kortreiko miestų. Tikiu, kad ši bendrystė ne tik praturtins „Kaunas –Europos kultūros sostinė 2022“ programą, bet ir duos startą ilgalaikiam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Flandrijos įmonių bei dizainerių. Visa tai dar labiau sutvirtintų šių dviejų UNESCO Dizaino miestų tarpusavio ryšius,“ – sako Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Flandrijos vyriausybė remia minėtus projektus 100 000 EUR ministro pirmininko Jan Jambon kanceliarijos ir Užsienio reikalų departamento lėšomis. Taip „Designregio Kortrijk“ ir „Stad Kortrijk“ stiprina bendradarbiavimą ir gerų praktikų mainus tarp kelių miestų ir regionų. Šis bendradarbiavimas sukuria svertinį poveikį įvairių sričių flamandų suinteresuotiesiems subjektams ir suteikia jiems žinomumo, nes gauti rezultatai atsiskleis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto kontekste.
 
Kontaktiniai duomenys
Stijn Debaillie
Kortreiko dizaino regionas
[email protected]
056 51 91 83