Diskusija: savi ar svetimi? Žydai Lietuvos istorinėje atmintyje

Vasario 21 d., penktadienį, 19 val. kviečiame užsukti į 15min forumo salėje vyksiančią diskusiją apie žydų tautą Lietuvos istorinėje atmintyje.
Kokią vietą Lietuvos visuomenės kultūrinėje atmintyje rado Lietuvos žydų bendruomenės istorija? Kokie Nepriklausomybės epochos įvykiai bei reiškiniai prisidėjo prie lietuvių ir žydų atminčių bendruomenių sugyvenimo, kokie slenksčiai vis dar trukdo dialogo vyksmui?
Šiuos ir kitus klausimus Vilniaus knygų mugėje kels ir kartu su lankytojais atsakymų ieškos diskusijos „Savi ar svetimi? Žydai Lietuvos istorinėje atmintyje“ dalyviai: „Kaunas 2022“ kuratorė Daiva Citvarienė, teatrologė Irena Veisaitė, istorikai Violeta Davoliūtė ir Arvydas Pakštalis. Diskusiją moderuos istorikas Aurimas Švedas.


Vilniaus knygų mugėje – visų kauniečių sukurta Kauno žvėries pasakų knyga

„Miestas tampa tikru miestu tik tada, kai jo viduje, jo požemiuose, apsigyvena Žvėris. Nuo tos akimirkos miestas liaujasi būti laikinas. Jis tampa amžinu“, – tokiomis eilutėmis pradedama Kauno Žvėries pasakų knyga, skirta vaikams ir jų tėvams. Knygą, pristatančią Europos kultūros sostinės vertybes ir idėjas, išleido ir Vilniaus knygų mugėje pristatys šiam titului besiruošianti organizacija „Kaunas 2022“.
„Labai tikiuosi, kad kauniečiai ir ne tik jie Žvėrį pamils ir jo knyga apsigyvens daugelio namuose. Su Žvėrimi ateina daugybė gražių dalykų apie Kauną – ateina Saulėtasis Kaunas, Požeminis Kaunas, Kauno Karalaitė ir jos svita, o kiek dar kitų personažų. Manau, kad miestas ką tik labai praturtėjo“, – įsitikinęs knygos tekstų autorius ir „Kaunas 2022“ mito programos kuratorius Rytis Zemkauskas. Tiesa, jis prašo jo autoriumi nevadinti – juk daugybę galimų istorijos variacijų ir mito sluoksnių jau kuris laikas kuria į istorijų pasakojimo ir kūrybinio rašymo dirbtuves buriami kauniečiai. Be to, visas anksčiau sukurtas legendas į vieną vietą „Kaunas 2022“ kvietimu surinko etnologai.
Mitinis Kauno Žvėris ir jo istorija yra pasakojimas apie visus kauniečius, kartu ir kelionė per  epochas, pristatanti šiuolaikinį daugiaveidį Kauną. Pasakų knygą sudaro trisdešimt gausiai iliustruotų trumpų istorijų apie požeminius kambarius, Kauno modernizmą, Šilainius, Kauno karalaitę, Nemuno ir Neries santaką, vaiduoklius, būdus nugalėti baimę ir ilgesį. Pabaigoje laukia pikantiškas priedas – kauniečių, arba „jo!“, žodynėlis. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad linksmai nutęstas „jooo!“ reiškia „labai gerai“,  o paprastai nutęstas – „galbūt“? Žvėries nuotykius knygoje iliustravo tarptautinį idėjų konkursą laimėjęs dizaineris Darius Petreikis.
Kauno Žvėries pasakų iškart išleista dviem kalbomis. Neabejojama, kad angliškoji versija taps labai netikėtu ir  itin geidžiamu suvenyru iš Kauno, pasieksiančiu pasaulio lietuvių, kitų Europos kultūros sostinių ir Kauno bičiulių visoje planetoje knygų lentynas.
Pačiame mugės įkarštyje, po pietų pertraukos penktadienį 13 val. pasakų knyga bus pristatyta LRT salėje 5.1. Čia fantastinėmis ir realiomis mintimis bei įžvalgomis apie šiuolaikinį mitą dalinsis rašytoja Daiva Čepauskaitė, žvėries kūno autorius Darius Petreikis ir „Kaunas 2022“ kuratorius Rytis Zemkauskas.
Iškart po oficialaus knygos pristatymo jos autoriai keliaus į jungtinį „Kaunas 2022“ ir Kauno menininkų namų stendą artimiau pažindintis su skaitytojais. Čia penktadienį ir šeštadienį 14–15 val. čia pat įsigytą savąjį pasakų knygos egzempliorių bus galima pažymėti Kauno mitinio Žvėries antspaudu.
Kauniečių sala knygų mugėje įsikurs pakeliui iš 3-ios į didžiąją grožinės literatūros salę (5 salė) – jos įkūrėjai kviečia plaukiant per mugę dairytis bokšto-švyturio. Šiame stende taip pat bus galima susipažinti su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ idėjomis ir veikla bei gauti dovanų išskirtinį atviruką. Greta interesantų lauks Kauno menininkų namų Kultūros infocentro komanda su kultūros pilnais savo leidiniais ir visiškai nauju renginių kalendoriumi.


„Kaunas 2022“ komanda kviečia viešąsias ir privačias organizacijas jungtis prie Laimės dienos

Kovo 20 d. kviečiame prisijungti ir kartu švęsti jau trečią kartą sugrįžtančią Tarptautinę Laimės dieną.
Šiemetinė Laimės diena ragina geriau ir tvariau sugyventi su mus supančia aplinka, atsakingiau vartoti ir dalinasi įkvepiančiais pavyzdžiais, apie taip, kaip sumažinti kenksmingą pėdsaką Žemėje.
Read more


Europos kultūros sostinės forumas 2020: „Europos mitas“

Ar Europa yra geografinė sąvoka, ar idėja? O gal Europa yra... mitas?  Kokį europietišką gyvenimo būdą gina ES institucijos? Tokius klausimus kelia jau trečią kartą į Kauną grįžtantis trečiasis Europos kultūros sostinės forumas.
Šių metų forumo pranešėjai, atstovaujantys meno ir kūrybinėms sritims, nevengdami Europoje karštas diskusijas keliančių identiteto, politikos, atminties temų, kalbės apie šiandienį jos būvį ir transformacijas, visuomenės susiskaldymo priežastis, svarstys ateities scenarijus ir perspektyvas.
Forumo programą sudarys plačią Europos (idėjų) geografiją reprezentuojantys ryškių kultūros atstovų pranešimai ir diskusijos, taip pat – praktiniams įgūdžiams ir partnerystėms stiprinti skirta dirbtuvių dalis.
Tik šiame forume dalyviai bus kviečiami į tarptautinei tinklaveikai bei savo veiklos viešam pristatymui skirtą sesiją bei kultūros rėmėjų forumą, kurį organizuos Kūrybiškos Europos biuras Lietuvoje. Šioje programos dalyje vyks įvairių tarptautinių finansavimo programų ir fondų, Europos kultūros sostinių (EKS), Kauno broliškų miestų ir vietos kultūros įstaigų prisistatymai ir bendradarbiavimo aptarimai. Sesijoje dalyviai galės konsultuotis su tarptautiniams kultūriniams projektams aktualių finansavimo programų atstovais ir užmegzti kontaktus su potencialiais tarptautiniais partneriais.
Pirmą kartą Forumas iš Žalgirio arenos išsikels į istorinį Lietuvos banko pastatą – vieną autentiškiausių Kauno tarpukario architektūros objektų, kurį forumo svečiai pamatys naujai. Taip organizatoriai tęsia vieną pamatinių pastarojo meto Lietuvos kultūrinių diskusijų apie Kaune esančio tarpukario architektūros paveldo ateitį ir jo vertę Europos kontekste. Tam bus skirta atskira forumo sesija, kurioje dalyvaus Europos paveldo institucijų ir kitų modernizmo miestų atstovai bei vietos paveldo ekspertai ir bendruomenės.
Forume vyks ir kultūrinių renginių programa.
Forumas vyks gegužės 21–22 d., Lietuvos banke, Kaune.
Renginio globėjai: Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kauno rajono savivaldybė
Renginio partneris: Lietuvos bankas
Renginį organizuoja VšĮ „Kaunas 2022“ kartu su ES programos „Kūrybiška Europa“ biuru Lietuvoje ir Lietuvos kultūros institutu
 
 


Let’s celebrate International Day of Happiness together

We are celebrating the International Day of Happiness for the third time in Kaunas city and its district.
Read more


„Kaunas 2022” iš privataus sektoriaus siekia pritraukti 2 mln. EUR

Intensyviai Europos kultūros sostine besiruošiantis tapti Kaunas į programą siekia įtraukti ir Lietuvoje veikiančias verslo įmones. Organizacijos planuose – apie 2 mln. Eur indėlis iš privataus sektoriaus.
Read more


Informacija apie kvietimus į Vasario 16-tosios koncertą „Aš – dalis Tavęs“

PIRMOJI DALIS KVIETIMŲ YRA IŠDALINTA, KVIETIMAI BUS DALINAMI NUO 18 VAL.
Kvietimai į Vasario 16-ajai skirtą koncertą „Aš – dalis Tavęs“, vyksiantį vasario 15 d. 19 val. Žalgirio arenoje, bus dalinami „Kaunas 2022“ biure (Laisvės al. 36) vasario 6 d. 9 val. (bus dalinama pirma dalis kvietimų) ir 18 val. (bus dalinama likusi dalis kvietimų).
Vienam asmeniui bus skiriama ne daugiau 4 bilietų. Kvietimai iš anksto nerezervuojami. Kvietimai suteikia teisę likti Eurovizijos finalinės atrankos koncerte, kuri vyks nuo 21 val.
Vaikams nuo 6 metų (imtinai) kvietimai yra reikalingi.