Tradicinė mokytojų diena nuo šiol yra… festivalis. Spalio 4-ąją Kaune šią progą minės ne tik universitetai, mokyklos ir muziejai, bet ir projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
„Mūsų komanda siekia, kad Kaunas būtų kūrybiškas ne tik laisvalaikiu, ypatingomis progomis ar savaitgaliais – svajojame apie miestą, kuriame kūrybiškumas yra miestiečių ir miesto kaitos pagrindas, ir būtent moksleiviai yra ta visuomenės grupė, kuriai kūrybiškumas yra natūralus, todėl norime iš jų to mokytis, norime jiems duoti keletą raktų, kuriais jie patys atsirakintų miestą, jį toliau kurtų ir jaustųsi jo šeimininkais“, – prisijungimą prie festivalio argumentuoja „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Mokytojų festivalyje lauks net 29 skirtingos erdvės ir daugiau nei 40 pranešėjų, tad tai bus vienas užimčiausių sezono trečiadienių. Jo metu „Kaunas 2022“ atstovai kviečia užsukti į VDU didžiąją salę, kurioje visą diena vyks paskaitos, taip pat – į Kauno menininkų namus. Pirmiau – apie pranešėjus.
„Ką apie Europos kultūros sostinę žinome, ko nežinome ir ką dar teks sužinoti?“, – klausia Kauno mito kūrėjas Rytis Zemkauskas. Jis festivalyje kalbės apie kultūrą kaip veikimo būdą, kultūra kaip politiką, kultūra kaip bendruomenę, kultūrą kaip mokytojų kambarį.
„Sėkmės mokyklos“ vadovas Šarūnas Dignaitis tuo tarpu domisi, ar mokytojas gali būti autoritetas moksleiviui, jei jis yra savimi. „Kalbėsiu apie sąvoką „polymath“, kuri reiškia, kad žmogaus žinios gali būti labai plačios ir mokėdami jungti savo hobį, darbą ir kitas veiklas į vieną galime labai originaliai perduoti tą žinutę, kurią norime, o kitam žmogui tai žymiai lengviau įsisąmoninti“, – intriguoja Š. Dignaitis, perspėjantis, kad pranešimo metu naudos būgnus.
„Kaunas 2022“ komanda trečiadienį Kauno menininkų namuose pristatys „Fluxus Labs“, arba, kūrybines laboratorijas mieste, kurios pakvies gvildenti temą „Mokykla kaip Fluxus laboratorija“. Joje bus narstomi šie dalykai – neformalus ugdymas, popamokinė veikla, mokinių ir mokytojų dalyvavimas vietos bendruomenėse, tarpdisciplininė kraštotyra, kultūrinis ir meninis įsitraukimas į vietos gyvenimą. „Fluxus Labs“ taip pat surengs ir projekto „Antklodė Europai“ pristatymą.
Popiet čia pat vyksiančiame „Tempo akademijos“ bendruomenių platformos pristatyme bus kalbama apie kultūrinį aktyvizmą – bendruomeninį meną viešosiose erdvėse, taip pat – būtinybę dirbti su vietos švietimo įstaigomis.
Popiet Kauno menininkų namuose vyks „Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ renginys 9-12 klasių moksleiviams, kuriame su tarptautinėmis įmonėmis bei ne pelno siekiančiomis organizacijomis dirbantis lektorius Žanas Gongapševas kalbės apie tai, kad savo svajonės siekti reikia pradėti dabar, nebijant suklysti, o mokytis – ne tik klausant, bet ir bandant.
Po paskaitų ir diskusijų Kauno menininkų namuose festivalio dalyvius sulaikys vakaro koncertas – jiems improvizuos Stephen Grew, grojantis pianinu ir elektriniais klavišiniais instrumentais. Brito muzika improvizuota, gimstanti iš akimirkos impulso. Muzikantas yra nuolat rengia pasirodymus ir užsienyje, kuria ir koncertuoja kartu su daug kitų improvizacinės muzikos atlikėjų Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų. S. Grew taip pat yra elektroninės muzikos grupės „Grutronic“ bei grupių „Grew Trio“, „Grew Quartet“ ir „Grew & Grew“ narys. Jis yra dirbęs su Evanu Parkeriu, Keithu Tippettu, Grahamu Clarku, Patu Thomas, Howardu Riley ir daugeliu kitų.
Pranešimai VDU didžiojoje salėje:

  • Šarūnas Dignaitis: „Mokytojas autoritetas: kodėl moksleiviai mūsų nebeklauso?” (VDU Didžioji salė, 12:30 – 12:50).
  • Rytis Zemkauskas: „Europos kultūros sostinė – mokslas keistis“ (VDU Didžioji salė, 16:00 – 16:20 val.).

„Kaunas 2022“ veiksmai Kauno Menininkų namuose:

  • „Fluxus Labs“ kūrybinės laboratorijos mieste (11:00 – 13:00)
  • Projekto „Antklodė Europai“ pristatymas (11:00 – 14:00)
  • „Tempo akademijos“ bendruomenių platformos pristatymas (13:00 – 14:00)
  • Mažiau kalbų, daugiau darbų: Kaunas 2022 programos „Kauno iššūkis“ renginys 9-12 kl. Moksleiviams (15:00 – 16:30)
  • Koncertas „Stephen Grew: Cogs & Water Solo Tour“ (Jungtinė Karalystė), 19:00

Daugiau informacijos rasite: www.mokytojufestivalis.lt