Data

2021 Geg 20 - 23
Expired!

Kauno literatūros savaitė

„Kauno literatūros savaitė“ – tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamo renginio programa Kauną pavers miestu, pilnu literatūros: šią iniciatyvą remia VšĮ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, o prie jos įgyvendinimo jungiasi daug partnerių – bibliotekų, muziejų, kultūrinių ir literatūrinių miesto bendruomenių.

„Kauno literatūros savaitės“ renginiuose bus siekiama sinchronizuoti Lietuvos literatūrinį gyvenimą su pasauliniais ritmais ir parodyti, kuo gyvena šiuolaikinė lietuvių ir pasaulio literatūra. Festivalį atidarys populiaraus lietuvių rašytojo Rimanto Kmitos skaitymai iš naujausio romano „Remyga“ ir pokalbis su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuratoriumi Ryčiu Zemkausku apie miestus, istorijas ir mitinius žvėris.

Tarp šių metų svečių – žymus vidurinės kartos baltarusių prozininkas Viktoras Martinovičius, su kurio naujausiu romanu „Revoliucija“ protestų metu masiškai fotografavosi baltarusių jaunimas. Pagal Martinovičiaus  kūrybą yra sukurtas trumpametražis filmas „Laimės ežeras“ (2019), kuris buvo rodomas įvairiuose prestižiniuose kino festivaliuose. Jis bus pristatytas Kaune iš karto po susitikimo su autoriumi.

Festivalyje lankysis vienas garsiausių šiandienos vokiečių autorių Ingo Schulze, praėjusiais metais už nuopelnus kultūrai apdovanotas aukščiausiu Vokietijos ordinu „Didžiuoju kryžiumi“. I. Schulze knygos išverstos į daugelį pasaulio kalbų, tarp jų – ir lietuvių, o Kaune jis pristatys naujausią savo romaną „Padorūs žudikai“, pasakojantį apie knygas ir nusikaltimą, gyvenimą socializmo santvarkoje, staigias permainas ir dabartį.

Prancūziškai rašanti Liuksemburgo prozininkė, poetė, dramaturgė Nathalie Ronvaux supažindins Lietuvos skaitytojus su mažai pažįstama daugiakalbe Liuksemburgo literatūra.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center