Kaunas – UNESCO Dizaino miestas

Kaunas yra pirmasis miestas visoje Rytų bei Vidurio Europoje, kuriam buvo suteiktas UNESCO Dizaino miesto statusas. Į UNESCO kūrybinių miestų (ang. UNESCO Creative Cities) tinklą jis įtrauktas 2015 m.

Siekdamas šio titulo miestas turi atitikti šiuos pagrindinius kriterijus:

  • turėti išvystytą dizaino industriją;
  • aktyviai veikiančias dizaino mokyklas ir tyrimų centrus;
  • praktikuojančius kūrėjus ir dizainerių grupes.

Narystės tikslas yra stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą su kūrybiniais miestais bendraminčiais, dalintis patirtimi, dizainą integruoti į vietinės plėtros strategijas ir planus, didinti galimybes dalyvauti kultūriniame gyvenime.

UNESCO Dizaino miesto statusas yra ne tik didžiulė garbė, bet ir rimtas įsipareigojimas.

 

Ką reiškia būti dizaino miestu?

Kaunas savo dizaino miesto tapatybę pirmiausia grindžia dizaino paveldu – įspūdingai gausia ir meistriška tarpukario modernizmo architektūra bei dizainu. Tačiau šiandien esame įpareigoti atnaujinti savo kaip Dizaino miesto identitetą, išplėsti dizaino suvokimo ir veikimo ribas, įtvirtinti procesų ir paslaugų, gero dizaino kokybę mieste. Esame įpareigoti veikti taip, kad miestas taptų geru viešų paslaugų ir projektų, gero dizaino ir kokybiškos architektūros užsakovu.

Nuo 2019 m. „Kaunas 2022“ ir „Dizainas laimei“ programa tapo pagrindiniu Kauno Dizaino miesto veidu UNESCO Kūrybinių miestų tinklo veiklose. Siekiame įtvirtinti Kauno kaip UNESCO Dizaino miesto tapatumą, kuris atsiremtų į dizaino paveldo, tvarumo / prieinamumo ir inovacijų sankirtas. Siekiame kurti ryšius ir platformas, plečiančias Kauno tarptautinį žinomumą, skatinančias dizaino paslaugų ir produktų, inovacijų radimąsi mieste. Iki 2022 m. startuosime su tarptautiniu tarpdisciplininiu Kauno Dizaino įvykiu bei Landšafto dizaino festivaliu.

 

 

 

 

 

Iš viso UNESCO kūrybinių miestų tinklas yra subūręs 246 skirtingus pasaulio miestus, 40 – iš jų turi dizaino miestų statusą.

Tinklas apjungia septynias kūrybines sritis: amatus ir liaudies meną, medijų meną, kiną, dizainą, gastronomiją, literatūrą ir muziką.

Šie miestai bendrauja tarpusavyje, plėtoja viešojo ir privataus sektoriaus, profesinių organizacijų, bendruomenių, pilietinės visuomenės ir kultūros įstaigų partnerystes visuose pasaulio regionuose, stiprina kūrybines industrijas, skatina kūrybinių prekių ir paslaugų kūrimą, plėtoja kūrybiškumo ir inovacijų centrus, plečia kūrybinio sektoriaus kūrėjų ir specialistų galimybes.

Norėtum prisijungti ar sužinoti daugiau?

Drąsiai rašyki ir junkis prie mūsų.

[email protected]

https://www.designcities.net/

https://en.unesco.org/creative-cities/home

 

 

Kūrinys: Mantas Kuginis

UNESCO naujienos

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020