Kaunas – tarp svarbiausių pasaulio dizaino miestų. Forumas – tai unikali proga pristatyti Kauną kaip dizaino miestą tarptautinėje erdvėje, užmegzti ryšius tarp įvairių šalių dizaino bendruomenių, susitikti kūrėjams. Forume dalyvauja tokie pasauliniai dizaino tinklai kaip UNESCO Dizaino miestų tinklas, icoD (International Council of Design), BEDA (Bureau of European Design Associations), EIDD (Design for All Europe). Vyks įvairūs susitikimai, seminarai ir konferencijos. Prieš forumą Kaune įvyks ilgametes tradicijas turinčių tarptautinių ir vietinių dizaino tinklų svarbiausi metiniai renginiai, kuriuose dalyvaus dizaino politikos formuotojai, įvairių dizaino sričių praktikai, dizaino švietėjai iš įvairiausių pasaulio šalių.

Data – 2022 Spalio 14

Vieta – Žalgirio arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo g. 50, Kaunas

Organizatorius – Kaunas 2022, Lietuvos dizaino forumas, Lietuvos dizaino asociacija

Registracijos nuoroda – https://bit.ly/3eLWol8

 

Dienotvarkė:

9:30 – 13:00 Dirbtuvės
9:30 – 13:00 Rytinė sesija
13:00 – 14:00 Pietų pertrauka
14:00 – 18:00 Vakarinė sesija
19:00 Tarptautinių dizaino tinklų narių susitikimas [tik su kvietimais]

– Spalio 15 -16 d. metinis IcoD suvažiavimas [tik organizacijos nariams]

 

Dalyviai | Tarptautinės dizaino organizacijos:

• BEDA;
• IcoD;
• EIDD;
• UNESCO Dizaino miestų tinklas;
• WDC Valencia 2022.

Programa:

– Spalio 10-13 d. metinis BEDA suvažiavimas [tik organizacijos nariams]
– Spalio 11-13 d. UNESCO Kūrybinių miestų [Dizaino potinklis] metinis suvažiavimas [tik tinklo nariams]
– Spalio 13 d. Tarptautinių dizaino tinklų narių susitikimas [tik su kvietimais]
– Spalio 14 d. TARPTAUTINIŲ DIZAINO ORGANIZACIJŲ FORUMAS [“Žalgirio” arena, amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas];

Pranešėjai

Rama Gheerawo
Didžioji Britanija

“Helen Hamlyn” dizaino centro Karališkojo meno koledže direktorius, įkvepiantis mokymų bei seminarų vedėjas, knygų autorius bei dizaineris.

Būdamas dizaino centro vadovu, Rama pasitelkia dizainą amžiaus, gebėjimų, lyties ir rasės problemoms spręsti, vadovavo daugiau nei 100 projektų su užsienio šalių vyriausybėmis bei tokiais klientais kaip “Samsung”, “Toyota”, “AgeUK” ir “Panasonic”. Rama Gheerawo dirbdamas kūrybinės lyderystės srityje propaguoja įtraukų ir empatišką požiūrį į asmenis ir organizacijas, o jo mokymuose visame pasaulyje dalyvavo tūkstančiai žmonių, įskaitant daugiau nei 700 valstybės tarnautojų.

Miguel Arraiz García
Ispanija

Projektų vadovas Pasaulio dizaino sostinėje Valensija 2022.
Kūrėjas ir architektas “Agora” paviljono Valensijoje.

Monika Domańska – viena iš “Traffic Design” dizaino asociacijos Gdynėje įkūrėjų ir vadovų, po truputį keičianti Lenkijos miestų estetiką. Nebūdama dizainerė, ji nežino nė vieno “Adobe” sparčiojo klavišo ir naudoja tik pieštuką rašymui. Jos kompetencija kūrybos srityje kyla iš eklektiško išsilavinimo: kūryba grindžiama sociologijos bakalauro, žiniasklaidos ir komunikacijos magistro laipsniu, viešosios erdvės tyrimų instituto magistro laipsniu.

Pranešimo tema – “City Fix” – kaip dizaino intervencijos keičia viešąsias erdves.

Algirdas ir Remigijus Gatavẽckai, lietuvių menininkų kūrybinis duetas. Menininkai autobiografai, socialiniai tyrėjai ir realistinio piešimo metrai. 2010 abu baigė Vilniaus dailės akademiją (freską‑mozaiką). Geriausi ArtVilnius’12 jaunieji menininkai (2012).
Algirdas meno daktaras (2016).
Remigijus nuo 2010 dėsto Vilniaus dailės akademijoje; docentas (2017).

Anssi Kähärä

SUOMIJA

Anssi Kähärä yra Helsinkyje (Suomija) įsikūrusios strateginio prekės ženklo dizaino agentūros “Werklig” kūrybos direktorius ir įkūrėjas. Šiuo metu jis taip pat yra „Grafi“a (Suomijos vizualinės komunikacijos dizainerių asociacijos) pirmininkas. Anssi darbai buvo apdovanoti “Kanų liūtų”, Europos dizaino apdovanojimuose, taip pat ACD*E, “The Dieline” ir “Vuoden Huiput” (“The Best of Finnish Advertising and Design”). Jis taip pat teisėjavo keliuose dizaino konkursuose, tokiuose kaip D&AD ir ADC*E. Anssi yra dažnas svečias dizaino mokyklose ir dizaino renginiuose Suomijoje bei užsienyje.

Girmantas Neniškis yra sporto rinkodaros specialistas, turintis daugiau nei 20 metų patirties renginių ir žiniasklaidos rengimo, sporto ir rėmimo rinkodaros vystymo, socialinio poveikio verslumo srityse. Girmantas dirbo “Klaipėda ID” rinkodaros skyriaus vadovu ir vadovavo Klaipėdos miesto vizualinio identiteto kūrimui, laviruodamas tarp biurokratijos, visuomenės įtraukimo ir kūrybinio proceso.

Juozapas Blažiūnas
Lithuania

Restorer, art historian, since 2015 associate professor at the Department of Museology, Faculty of Communication, Vilnius University, since 2016 director of the Lithuanian Literature and Art Archive.

The topic of the presentation: Design in Soviet Lithuania. From Public Institutions to Living Environment

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020