Išskirtiniai Kauno modernistinės architektūros ir dizaino pasiekimai pasiekė Bilbao dizaino savaitę

2021-11-23

Išskirtiniai Kauno modernistinės architektūros ir dizaino pasiekimai pasiekė Bilbao dizaino savaitę

Sparčiai artėjant 2022-iesiems – Europos kultūros sostinės metams, Kaunas vis intensyviau reprezentuoja save tarptautinėse miestų platformose, o Kauno kūrėjus galima sutikti už tūkstančių kilometrų. Ne išimtis – Bilbao Bizkaia Dizaino Savaitė, vykstanti lapkričio 18–25 dienomis, kurioje galima susipažinti su Kauno kūrėjais ir Kaunas 2022 veikla.

Bilbao dizaino savaitė – kasmetinis renginys, kuriuo siekiama skatinti kūrybinių industrijų sektoriaus veiklą per konferencijas, paskaitas, dirbtuves, pristatymus ir susitikimus vykstančius įvairiose miesto vietose bei įtraukiant įvairias kultūrines įstaigas, asociacijas, universitetus ir kūrėjus, menininkus. Šių metų tema „Crossings &Transitions“ (Perėjos ir perėjimai) nagrinėja dabarties laikotarpį, suteikiant išskirtinį dėmesį klimato kaitai, socio-ekonominėms ir sveikatos krizėms, žmonijos senėjimui, technologinei pažangai ir skaitmeninėms transformacijoms, kurios stumia pasaulį į naujas kasdienybės perspektyvas, tvarumą, atvirumą ir kūrybiškumą.

Dizaino savaitės metu buvo galima susipažinti su Kauno – Europos kultūros sostinės planais ir pasiekimais, identitetu atskleidžiamu per dizaino, architektūros interpretacijas ir išgirsti Gintaro Balčyčio bei Gerdos Liudvinavičiūtės pranešimus, pažinti jų kūrybiškumo ir įkvėpimo šaltinius. Susipažinti su šiuolaikinės architektūros ir dizaino ypatumais buvo galima Guggenheim muziejuje ir šiuolaikinio meno ir laisvalaikio centre Azkuna Zentroa.

Kauno vystomos veiklos ir temos domina kūrėjus ir kultūros mėgėjus visoje Europoje, tad Bilbao dizaino savaitėje galima išvysti ir Gedimino Banaičio parengtą parodą „Designing Optimism“, kurios ekspozicijoje galima išvysti programos Modernizmas ateičiai projektus ir modernizmo interpretacijas, kurias atskleidžia Timotiejus Norvila – Morfai, Gerda Liudvinavičiūtė [Celsius273], jaunimo projektas Komoda, Mantas Kuginis, filmo „Klostės“ režisierė Aideen Barry, Studio Falbanka, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projektas tortuose atkuriantis modernistinius pastatus, Rokas Mikšiūnas ir bendras LRT, Lietuvos šokio informacijos centro projektas „Šiuolaikinis šokis ir architektūra“.

Nuo 2015-ųjų metų Kaunas dalyvauja UNESCO Dizaino miestų tinklo iniciatyvose ir dalinasi šiuolaikine kultūra su pasauliu. Prisijungdami prie Tinklo miestai patvirtina savo įsipareigojimą dalintis geriausia patirtimi, vystyti partnerystes, kurios skatina kūrybiškumą ir dizaino pramonę, stiprinti dalyvavimą kultūriniame gyvenime. Per pastaruosius metus Kaunas dalyvauja daugybėje tarptautinių iniciatyvų, kurios skatina pripažinti dizaino svarbą mieste, o dalyvavimas UNESCO Kūrybinių miestų tinklo veikloje suaktyvėjo.

Sekite socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

.

Visos teisės saugomos: dizainaskaune.lt 2020