Kaunas 2022“, kartu su VDU Verslo praktikų centru, sėkmingai išleido pirmosios praktinės moksleivių ugdymo programos „Kauno iššūkis“ absolventus, intensyviai dirbusius prie jiems skirtų miesto kultūrinių, socialinių bei verslo iššūkių, o rezultatus ir pasiūlymus pristatė pastaruosius iššūkius suformulavusioms ir programos dalyvius konsultavusioms organizacijoms bei programos mentoriams.
Kūrybinėse dirbtuvėse iššūkį priėmusių Kauno miesto ir rajono mokyklų 10-11 klasių moksleiviai, taikydami programos metu praktikuojamas Lego Serious play, Business Model Canvas bei Method Kit metodikas, ieškojo įvairių sprendimų ir naujų idėjų miestui, gvildendami tokias temas kaip: jaunimo užimtumas, kultūros projektų plėtra, apleistų vietų išnaudojimas, naujų iniciatyvų skatinimas.
VDU Verslo praktikų centro mokymų vadovas Liudas Švipas neslepia džiugesio jau dabar matomais „Kauno iššūkio“ rezultatais ir teigia, jog programa įgauna tęstinumo viziją. „Moksleiviai, dalyvaudami šioje iniciatyvoje, ugdė savo kompetencijas ir turėjo galimybę visokeriopai tobulėti, savo sprendimais prisidedant prie Kauno miesto kultūros, verslumo, ugdymo srities gerinimo. Visi jaunuoliai po 3 mėnesių patyriminės programos turi galimybę savanoriškai prisijungti prie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto ir toliau augti ir daryti pokytį. Manau, tokia investicija į moksleivius labai reikšminga, nes kartu su programa auginama nauja, sąmoninga ir motyvuota karta, kuri Kaunui yra tikras laimėjimas.“
„Kaunas 2022” jaunimo platformos kuratorė Vaida Venckutė-Nagė yra įsitikinusi, kad Kauno ateitis yra jaunosios kartos rankose. „Užuot kūrę programą jaunimui, siekiame įgalinti juos pačius planuoti ir įgyvendinti sau patinkančią „Kaunas 2022” jaunimo programą. Mūsų pareiga padėti jiems ugdyti įgūdžius bei suteikti reikiamas priemones kurti tokį miestą, kuriame jie norėtų gyventi, mokytis, dirbti ir leisti savo laisvalaikį. „Kauno iššūkis“ yra viena iš priemonių, kaip tai padaryti – kaip sujungti visas kūrybingas mintis ir leisti joms kristalizuotis į veiksmą. Rudenį rinksime antrąją „Kauno iššūkio“ dalyvių grupę, tad visus jaunuolius drąsinu ryžtis ir priimti šį iššūkį.“
Programa „Kauno iššūkis“ yra skirtas 15–19 m. jaunimui ir tai yra anksčiausiai pradėta „Kultūros tempo akademijos“ mokymų programa, kuri siekia formuoti jaunų žmonių asmenybę.
Programos tikslas – didinti moksleivių įsitraukimą į kultūrinį miesto gyvenimą, taip suteikiant šiuo metu veikiančių kultūros sričių atstovams grįžtamąjį ryšį apie miesto vaizdą iš jauno žmogaus perspektyvos, formuoti jauno žmogaus asmenybę, ugdant tokias kompetencijas kaip savęs vertinimas, ryšių mezgimas, problemų sprendimas, veiklumas, komandinis darbas bei kūrybiškumas.
Video: Marius Paplauskas