Per visą Laisvės alėją po liepomis besidriekiantys balti stalai ir prie jų susėdę kauniečiai. Tokią Kaimynų dienai skirtą šventę surengė „Kiemo galerijos“ įkūrėjas menininkas Vytenis Jakas kartu su bendramintėmis Giedre-DO bei Jurgita Jurevičiūte-Balčiūnaitiene. Laisvės alėja tapo neeilinio įvykio liudininke, kuomet minios miestiečių kartu susėdo prie bendro stalo, padengto balta staltiese ir nukloto vaišėmis.„Jau daugiau kaip dešimtį metų gegužės mėnesio pabaigoje Europoje yra švenčiama tarptautinė Kaimynų diena. Šią simbolinę datą norėjome ir mes paminėti Kaune į bendrą būrį sukviečiant miesto, rajono bendruomenes, svečius iš svetur ir visus norinčius pajusti mūsų mieste, po atviru dangumi sklandančią bendrystės ir draugystės aurą“, džiaugiasi menininkas Vytenis Jakas.
„Mūsų tikslas – skatinti atkreipti dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą. Juk kaimynas – itin arti gyvenantis žmogus, su kuriuo mus sieja ne tik bendra gyvenamoji erdvė, tačiau ir buvimas laike – panašios problemos, idėjos, požiūriai“, mintimis dalinasi iniciatyvos autorius Vytenis.
Šios iniciatyvos autorių tikslas, kad iki 2022-ų metų Kiemų šventės ir kaimynų stalai nusidrieks iki Vilniaus ar net iki kitos Europos kultūros sostinės.
Gegužės 27 d. Kauno Putvinskio gatvė taip pat atsiskleis visu savo grožiu ir maištaujančia dvasia: ekskursijos po pastatus, koncertai, paskaitos ir workshopai, kaimynų blusturgis, lauko kinas bei kitos veiklos po atviru dangumi kvies pasivaikščioti ir iš naujo atrasti aktyvisto ir reformatoriaus Vlado Putvinskio vardu pavadintą gatvę.

Video: Marius Paplauskas