Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Kaune apsistoję Ukrainos piliečiai ir kauniečiai kviečiami dalyvauti solidariame piknike, kuris vyks VDU Botanikos sode nuo 17 val.

Pikniko iniciatoriai – „1K paramos fondas“ bei Vytauto Didžiojo universiteto įgyvendinamas tarptautinis meno ir mokslo kongresas „CoHappiness. Rewilding & Rethinking“. Kongresas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Jie yra mes, mes esame jie

Pikniko idėja svarbi dėl kelių priežasčių. Pirma, nesantaiką ir abejones kurstančio turinio socialinėse medijose augimas. Antra, pilnavertis bendruomeninis gyvenimas iš karo zonos Ukrainoje pasitraukusiems mamoms ir vaikams yra ypač svarbus siekiant palaikyti jų dvasią. Ukrainiečių šeimos Lietuvoje gyvena jau daugiau nei du mėnesius – jie vis dar bando prisitaikyti prie gyvenimo kitoje šalyje: aktyviai įsilieja į darbo rinką, švietimo sistemą ir kuriasi naujus socialinio bei kultūrinio gyvenimo įpročius. Ukrainos šeimos tampa mūsų visuomenės dalimi: riba tarp „jie“ ir „mes“ išsitrynė. Yra tik mes. Piknikas – natūrali aplinka pažinti vieniems kitus iš arčiau.

Idėją palaiko „Kamado bono“, „Santoku“, „Mona Ližė“, „Urban Pizza Dealer“, „Čilas“ – jie pikniko metu ukrainiečiams paruoš 2 000 maisto porcijų. Tuo tarpu Ukrainos moterys dalyvius vaišins ukrainietiškais barščiais. Visi ateinantys kviečiami atsinešti pledus, maisto, stalo žaidimų.

Pikniko metu vaikams bus organizuojamos edukacijos, veiks biblioteka, vyks sporto užsiėmimai, šokiai, piešimo dirbtuvės, moterys jungsis į sutartinių ratą, suaugusieji taip pat galės dalyvauti paskaitose, knygos pristatyme ir kitose veiklose.

Piknikas vyks birželio 1 d., trečiadienį, 17.00–21.00 val., VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 4), Kaune.

Renginio rėmėjai: UAB „Bidfood Lietuva“, „Kamado bono“, „Santoku Asian Shock“, „Mona Ližė“, „Urban Pizza Dealer“, „Čilas“, „Suliko“, „NYC Coffee“, „Solidarumo kava“, „Ekskomisarų biuras“, restoranas „Medžiotojų užeiga“, „Turisto pasaulis“, „Miesto sodas“.

Idėją palaiko: įmonių grupė „Nuova“,  Kauno kamerinis teatras, teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, šokių studija „Me Gusta“, „Crazy foxes“, „Lady & Grace”, Kotryna Zylė, Dorotė Girskienė, „Yzipet“, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, „Oku karate akademija“, asociacija „Lygiai“, nevyriausybinė organizacija „Stebėk teises“, Tadas Šimkus, Lillia Manovych, Audriaus Banionio ūkis, žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“.

Tarptautinis mokslo ir kūrybos kongresas „CoHappiness. Permąstant laimę“ („CoHappiness. Rewilding & Rethinking“), kuris vyks birželio 1–3 dienomis Kaune, aptars laimės prielaidas ir sąlygas šiais neramiais karo, sveikatos, ekologinių ir socialinių krizių laikais. Šių metų kongrese bus kalbamasi apie santykį su kitais: žmonėmis, kuriuos norime ar nenorime įsileisti į savo aplinkas, su gyvūnais, medžiais ir visa kita gyvybe.