Ar atsimenate, kada paskutinį kartą skambinote centriukui? Kada paskutinį kartą stebėjote raudonais neoniniais skaičiais tiksintį taksometrą? Ar seniai su vairuotoju teko aptarinėti gyvenimą? Birželio 12-19 dienomis į Kauno gatves išrieda spektaklis „TAKSAI. Bandymai įveikti atstumus”.

Spektaklis-eksperimentas judančiuose automobiliuose pasakoja apie besikeičiančią, tačiau senus laikus menančią taksi vairuotojų kasdienybę. Toks taksi verslas, kurį simbolizuoja taksometrai ir seni automobiliai, baigia išnykti. Jį keičia skaitmeninių technologijų valdoma pavežėjimo paslaugų industrija, kurioje pavežėjimo paslaugą gali teikti bet kas, turintis pakankamą vairavimo patirtį. Vairuotojai dirba „patys sau“, dažnai pavežėdami savo mašinomis. Ir jiems net nebereikia galvoje talpinti viso miesto žemėlapio – kelionę suplanuoja elektroniniai prietaisai ir informacijos mainų platformos.
Spektaklio „TAKSAI“ kūrėjai bendram kūrybiniam darbui subūrė nemažą taksi vairuotojų ir pavežėjų grupę. Spektaklio kūrybinė grupė domisi, kaip jaučiasi šiandienos vairuotojai, dirbdami vis labiau nuasmeninantį, algoritmų valdomą darbą. Ar jiems pavyksta susitapatinti su savo veikla? Ar nesijaučia nutolę nuo visuomenės, kurios narius kiekvieną dieną veža? Ar nenutolsta patys nuo savęs? Kokios artumo formos gali rastis kelias ar keliolika minučių trunkančios kelionės metu?

Spektaklio metu Kauno gatvėse pasirodys 9 taksi automobiliai su savo istorijas pasakojančiais taksi automobilių vairuotojais. Žiūrovai-keleiviai turės galimybę susipažinti su skirtingomis taksistų kasdienybėmis, naktiniu miesto gyvenimu, jame sutinkamais pakeleiviais bei istorijomis, nutikusiomis pačiuose taksuose ir už jų ribų.

„TAKSAI. Bandymai įveikti atstumus” yra netradicinius scenos kūrinius prodiusuojančios Menų agentūros Artscape spektaklis, subūręs profesionalią kūrybinę komandą: režisierę Kristiną Werner (Vokietija); dramaturgą ir tekstų autorių Rimantą Ribačiauską; skulptorių, instaliacijų kūrėją Žilviną Landzbergą. Spektaklį įgarsina kompozitoriai ir garso dizaineriai Romuald Chaloin Galiauskas, Lukas Tarvainis. Vairuotojus rengia dizainerė Irina Seidner. Prodiusuoja Aistė Ulubey, Erika Urbelevič.

Taksus spektaklio metu vairuos vairuotojai Lina Butkevičiūtė, Rasimas Dzafarovas, Žilvinas Karaliūnas, Jolanta Kuprevičienė, Rimvydas Lukoševičius, Laurynas Mažuolis, Egidijus Ratkevičius, Marco Ruta, Deivis Vasiljevas. Centriuke svečių lauks Zita Lucija Neverbickienė.

Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt (https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/taksai-bandymai-iveikti-atstumus-78570/) puslapyje. Spektaklis yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Spektaklio partneriai: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, Kauno „Akropolis”, „Švaros broliai”, „Areion Transport Management”.