Šių metų Gegužės 21 d. vienoje gražiausių Kauno vietų šalia Santakos, naujose krepšinio aikštelėse vyks „GATVĖS ŽVĖRIS“ 3×3 krepšinio turnyras!

„Kaunas 2022“ organizuojamas krepšinio renginys yra antrosios „Didžiosios Kauno mito trilogijos“ programos dalis. Turnyro dalyviai ir žiūrovai ne tik dalyvaus kovose dėl geriausiųjų vardo ir puikių prizų, bet ir galės stebėti profesionalų gravitacijai nepaklūstančius triukus.

Turnyras vyks bet kokiu oru. Turnyro pradžia – 10 val. ir vyks pagal tvarkaraštį bei užsiregistravusių komandų kiekį.

3×3 turnyro nugalėtojai bus apdovanoti žvėriškai gerais „Kaunas 2022“ ir rėmėjų įsteigtais prizais, o kiekvienas dalyvis gaus oficialius „Gatvės žvėries“ marškinėlius bei kitas organizatorių įsteigtas dovanas.

Registracija į 3×3 Krepšinio turnyrą vyks iki Gegužės 19 d. 23:59 val. Kviečiame registruotis el. paštu [email protected] , įrašant savo komandos pavadinimą, komandos narių vardus ir pavardes, amžiaus grupę, kurioje dalyvausite, bei kontaktinius duomenis. Mokestis komandai (iki 4 asm.) – 20 Eur (mokestis priimamas tik pavedimu).

 

Amžiaus grupės:

1 grupė – gimę 2006 m. ir jaunesni

2 grupė – gimę 2004 m. ir jaunesni

3 grupė – gimę 2003 m. ir vyresni

4 grupė – merginų grupė – amžius neribojamas

Kviečiame kovai! Dantis už dantį!

 

Informacija:

el. paštu [email protected]; telefonu: +37065841475

Kada? Gegužės 21 d. 10:00–18:00 val. (registracija iki gegužės 19 d. 23:59 val.)

Kur? Santakos parkas, Atvira krepšinio aikštelė šalia Lietuvos krepšinio namų, Santakos g. 11, Kaunas

Organizatoriai: VŠĮ „Kaunas 2022“ ir VŠĮ „Kiemo lyga“

Partneriai: Kauno krepšinio klubas „Žalgiris“

 

Turnyro informacija / nuostatai

Turnyro metu budės medikai. Už sveikatos būklę, sužeidimus ir dalyvavimą turnyre bei paliktus be priežiūros daiktus turnyro metu atsako patys turnyro dalyviai.

Varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus ar komandas, jeigu: žaidžia neregistruoti žaidėjai, yra falsifikuoti dalyvių amžių įrodantys dokumentai ar komandos nariai grubiai pažeidžia sporto etikos ar elgesio normas.

Turnyras bus vykdomas dviem etapais:

I etapas – varžybos pogrupiuose. Pogrupio varžybose dviems ar daugiau komandų surinkus vienodą taškų skaičių, komandų klasifikacija nustatoma remiantis oficialiomis FIBA taisyklėmis (1994 08 02).

II etapas – atkrintamosios varžybos, pusfinaliai ir finalai.

Komandų registracija vyks iki Gegužės 19 d. 23:59 val.

 • Komandoje turi būti registruojami bent 3 žaidėjai (galima registruoti 1 papildomą atsarginį žaidėją). Viso turnyro metu žaidėjai privalo turėti asmens dokumentus su nuotraukomis, kuriuose būtų nurodyta pilna gimimo data. Dokumentus komanda privalo pateikti sekretoriatui vėliausiai likus 30 minučių iki pirmųjų komandos rungtynių. Prasidėjus varžyboms grupėje, pakeitimai negalimi.
 • Grupėje užsiregistravus mažiau nei 8 komandoms, šios grupės varžybos nebus vykdomos. Dalyvio mokestis žaidėjams bus grąžintas arba komandai panorėjus, ji bus perkelta į vyresnę amžiaus grupę.
 • Šiame turnyre negali žaisti LKL, NKL, ir profesionalių užsienio komandų žaidėjai, 2021-2022 m. sezone buvę įtraukti į šių komandų paraiškas.
 • Varžybų formatas nustatomas pagal dalyvių kiekių bei gali būti keičiamas ar pildomas turnyro organizatorių.

 

Registracijos mokestį 20 Eur už komandą perveskite gavėjui:

VšĮ „Kiemo lyga“

Įmonės kodas: 304287173

Adresas: Kauno r. sav. Piepalių k. Verslo g. 8

Banko sąskaita.: LT202140030003804694

Bankas: Luminor Bank AS

Langelyje „mokėjimo paskirtis“ nurodykite – GATVĖS ŽVĖRIS 3×3 ir „Komandos pavadinimas“

Informacija telefonu: +37065841475

 

VARŽYBOS

 • Rungtynių vietą, laiką ir komandos marškinėlių spalvą būsimose rungtynėse dalyviai gali sužinoti informacinėje lentoje bei iš teisėjo–informatoriaus pranešimų.
 • Komandai reikalinga turėti vienos spalvos krepšiniui pritaikytą aprangą
 • Rungtynių trukmė – 10 minučių nestabdomo laiko. Prieš kiekvienas rungtynes 5 minutės skiriamos komandų apšilimui.
 • Rungtynes gali pradėti žaisti tik pilnos (3-jų žaidėjų) sudėties komanda. Komandoje likus dviem žaidėjams, rungtynės nepradedamos, o pergalė skiriama pilnos sudėties komandai.
 • Visos rungtynės žaidžiamos pagal paskelbtą tvarkaraštį. Jeigu kuri nors komanda būna nepasiruošusi žaisti paskirtu laiku, jai užskaitomas techninis pralaimėjimas.
 • Rungtynes puolime pradedanti komanda išaiškinama burtų keliu. Tai atlieka aikštelės teisėjas. Rungtynėms prasidėjus, pirmojo ginčo atveju, kamuolys atitenka rungtynes gynyboje pradėjusiai komandai, o rungtynių eigoje – paeiliui.
 • Įmetus kamuolį į krepšį, kamuolys perduodamas kitai komandai, kuri tęsia žaidimą kamuolio perdavimu iš už 6,75 m linijos. Būtina atlikti bent vieną perdavimą, tik tada galima atakuoti krepšį. Pažeidus šią taisyklę metimas neįskaitomas ir kamuolys perduodamas varžovams. Atkovojus po krepšiu ar perėmus kamuolį, jis turi būti grąžintas už 6,75 m linijos (perdavimas nebūtinas).
 • Keitimų skaičius neribojamas. Keitimai vykdomi kamuoliui esant užribyje arba vienai iš komandų pelnius taškus ir tik iš anksto pranešus aikštelės teisėjui bei jam leidus.
 • Rungtynių teisėjas fiksuoja metimus, pražangas, galutinį rungtynių rezultatą. Visas ginčytinas situacijas sprendžia aikštės teisėjas.

REZULTATAI

 • Rungtynės vyksta iki 15 įmestų taškų arba 10 minučių.
 • Jei 10 minučių laikas baigėsi, nugalėtoju skelbiama komanda, surinkusi daugiau taškų. Jeigu nustatytas rungtynių laikas baigiasi lygiosiomis, tuomet rungtynėse žaidžiamas pratęsimas, kurį su kamuoliu pradeda rungtynių pradžioje besigynusi komanda. Komanda, kuri pratęsimo metu pirmoji pelno 2 (du) taškus, skelbiama rungtynių nugalėtoja.
 • Komandai neatvykus į vienas iš rungtynių, visose rungtynėse jai gali būti užskaitomi techniniai pralaimėjimai rezultatu 0:15.
 • Visi kamuoliai, įmesti už 6,75 m linijos vertinami 2 taškais. Jei iš arčiau – 1 tašku. Už taiklų baudos metimą skiriamas 1 (vienas) taškas. Tai nustato rungtynių teisėjas.

PRAŽANGOS

 • Už pražangą metimo metu skiriamas vienas (1) baudos metimas. Jei prasižengta metant iš už 6,75 m linijos, skiriami du (2) baudos metimai.
 • Jeigu pražanga buvo užfiksuota atliekant metimą, kuris buvo taiklus, tuomet taškai įskaitomi ir skiriamas vienas (1) baudos metimas.
 • Už nesportinę ar techninę pražangą skiriamas vienas (1) baudos metimas. Po metimo kamuolys lieka baudą metusiai komandai.
 • Komanda išnaudoja komandinių pražangų limitą, kuomet rungtynėse bendrai surenka 6 (šešias) pražangas. Po 9 (devintos) komandines pražangos, kiekviena nauja pražanga žymima kaip techninė pražanga. Siekiant išvengti nesusipratimų žaidėjams neskaičiuojamos asmeninės pražangos ir žaidėjas negali būti pašalintas dėl pražangų limito.
 • Kuomet komanda viršija 6 komandinių pražangų limitą, už 7, 8, 9 komandines pražangas skiriami 2 baudos metimai. Už 10 ir naujas komandines pražangas bei technines ir nesportines pražangas skiriama 2 (du) baudos metimai ir kamuolys atitenka puolusiai komandai.
 • Jei, prasižengus ir teisėjui paskyrus baudos metimą (-us), baigiasi rungtynėms skirtas laikas, metimas (-ai) atliekamas (-i), pasibaigus rungtynėms.
 • Baudos metimui skiriamos 8 sekundės.
 • Vilkinimas arba tyčinis pasyvus žaidimas (t.y. kuomet nebandoma atakuoti krepšio) yra vertinamas kaip taisyklių pažeidimas. Jį nustato rungtynių teisėjas, kuris iš pradžių perspėja, o po to gali atiduoti kamuolį besiginančiai komandai.

Komandų vieta turnyrinėje lentelėje

 • Vykdant varžybas grupėse, bendra komandų vieta turnyrinėje lentelėje nustatoma pagal šių kriterijų eiliškumą:
 • Daugiausiai pergalių;
 • Tiesioginis komandų palyginimas (skaičiuojamos pergalės/pralaimėjimai);
 • Didžiausias pelnomų taškų vidurkis (neskaičiuojant taškų gautų laimėjus rungtynes, kuriose priešininkui buvo užskaitytas techninis pralaimėjimas);
 • Įmestų ir praleistų taškų santykis
 • Jei suskaičiavus pagal šiuos 4 kriterijus, neišaiškinama, kuri komanda užima aukštesnę vietą, tuomet komandų vieta turnyrinėje lentelėje paaiškėja burtų keliu.

DISKVALIFIKACIJA

Žaidėją rungtynėse nubaustą nesportine pražanga 2 (du) kartus teisėjas pašalina iš aikštelės, o organizatoriai diskvalifikuoja iš tolimesnių varžybų. Taip pat žaidėjas (žaidėjai) gali būti pašalinti iš varžybų už smurtinius veiksmus, žodinę arba fizinę agresiją, susitartus varžybų rezultatus