Spektaklis “Peregrinus” (Teatras KTO Lenkija, Krokuva)

Režisierius, scenarijaus ir muzikos autorius – Jerzy Zoń

Premjera 2015 m.

Trukmė – 50 min.

Keliaujantis teatro šou, įkvėptas poetinių T.S. Elioto darbų, vaizduoja vieną įprastą šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dieną. Akį patraukianti vizualinė forma, neįprasta choreografija ir groteskiškas pristatymas, pagardintas žiupsneliu druskos, skausmingai atskleidžia šiuolaikinio pasaulio spąstus, kuriuose daugelis iš mūsų negrįžtamai prarandame savo sielos išskirtinumą. Mobilus pasirodymo pobūdis atskleidžia pagrindinio veikėjo nuotykius skirtingose miesto erdvėse ir kontekstuose. Šį nebylų pasirodymą iliustruoja įvairių žanrų muzika.

KTO Teatras įkurtas 1977 m., o 2005-aisiais jam buvo suteiktas Krokuvos miesto teatro statusas. Jis garsėja savo pasirodymais atvirose erdvėse. Trupė gastroliavo 40-yje šalių, jų pasirodymus pamatė per du milijonus žiūrovų.

 

Spektaklis „Animare“ (Šešėlių teatras „Kakashiza“, Japonija, Yokohama)

Režisierius / prodiuseris – Goto Kei

Trukmė – 1 valanda (be pertraukos); amžius – +5 metai; be žodžių

Šviesų ir šešėlių pagalba šiame spektaklyje gimsta nuostabiausi vaizdai, o įvairių gyvūnų siluetai yra meistriškai sukuriami profesionalių aktorių rankomis. Spektaklis sudarytas iš 8 trumpų scenų, atskleidžiančių unikalias šešėlių teatro galimybes: žiūrovai išvys šešėlinių gyvūnų šokį, gorilų meilės istoriją, tradicinį japonų žaidimą, Bjauriojo Ančiuko ir pingvinų Pento ir Penko istorijas. Jūs tikrai nustebsite, išvydę, kaip išmaniai aktoriai sugeba atkurti gyvūnų judesius, pasitelkę tik savo rankas ir kūną.

Teatras „Kakashiza“

1952 m Jakahomos mieste įsikūręs teatras „Kakashiza“ – yra pirmasis profesionalus šiuolaikinis šešėlių teatras Japonijoje. Pradžioje ši trupė rodydavo tiesiogines šešėlių teatro transliacijas per televiziją. Tai buvo šešėliniai lėlių teatro spektakliai karpinių fone, sukurti panaudojant daugybę washi (klasikinis rankų darbo japoniškas popierius) bei tradicinio popieriaus sluoksnių ir taip sukuriant siluetines lėles. Nuo 1970-ųjų ši trupė ėmė kurti pasirodymus pradinėse mokyklose visoje Japonijoje, nuo 2009 m. – gastroliuoti užsienyje, taip pristatydami rankų šešėlių teatrą visame pasaulyje. Šiuo metu suvaidinama 1200 spektaklių per metus, kuriuos aplanko apie 270 000 žiūrovų.

 

Spektaklis „Labirintas” / Maze (Underwater teatras, Italija)

Idėja, režisūra, vaidyba: V. Bianchi, A. Buzzetti, G.De Canio

Premjera- 2018 m.

Nuo 12 m.

Tai šešėlių teatro spektaklis. Aktorių rankomis kuriami trimačių skulptūrų šešėliai projektuojami

dideliame ekrane. Publika gali pamatyti, kaip scenoje atlikėjai manipuliuoja objektais ir naudoja kamerą kaip šviesos šaltinį – tokiu būdu sukuriama kino filmo žiūrėjimo iliuzija.

Jaudinančios scenos, primenančios vizualius eilėraščius, vaizduoja brangių ir reikšmingų gyvenimo akimirkų nuotrupas, žmogaus gyvenimo cikliškumą, egzistencinės prasmės paieškas.

Spektaklyje nėra teksto, tačiau originalus garso takelis persipina su šešėlių teatro scenomis ir tampa esmine pasakojimo dalimi. Spektalis įkvėptas vizualių menų kūrėjų – S. Steinbergo, E. Tresoldi, A. Modiljanio, M. Lai, A. Kalderio darbų.

Universali vizualinio teatro kalba tampa instrumentu leidžiančiu gilintis į žmogaus sąmonę ir daugybę jos aspektų.

Underwater teatras

„UnterWasser“ yra eksperimentinio teatro grupė, kurią 2014 m. įkūrė Valeria Bianchi, Aurora Buzzetti ir Giulia De Canio.

Kompanija kuria vizualiojo ir šiuolaikinio meno ribose, tirdama, kaip jie sukuria originalią, poetišką kalbą kaip žmogaus protą ir daugelį jo aspektų tyrimo instrumentą.

Dėmesys sutelkiamas į meninį objektą, rankų darbą, vaizdą, skulptūrą, judančią medžiagą.

Spektaklis yra tarsi „mobilioji instaliacija“, kuria galima mėgautis besikeičiant scenoms.

 

Spektaklis „Didysis sprogimas“ (Idėjos autorius ir režisierius – Zvi Sahar, „PuppetCinema“)

Trukmė – 45 min. Premjera – 2020 m.

Nuo 5 m.

2021 m. „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimas spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.

2021 m. Klaipėdos miesto apdovanojimas „Padėkos kaukė“ už geriausią spektaklį vaikams ir jaunimui

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija.

Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Spektaklyje „Didysis sprogimas“ pasaulis kuriamas pasitelkiant įvairias elektroninių prietaisų detales.

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – savotiška spektaklio „Planeta Kiaušinis“ priešistorė: žiūrovai bus sugrąžinami į pradžių pradžią, kai, įvykus Didžiajam sprogimui, susikūrė Visata. O toje Visatoje atsirado daug planetų – vienoje iš jų ir vyksta spektaklio „Didysis sprogimas“ veiksmas. Šiame klestinčios visuomenės, miestų ir kultūrų pasaulyje mes stebime mažo roboto ir jo šuns gyvenimą, kol vieną dieną iškyla pavojus: pradeda lyti.

Kaip šis metalo ir įvairių elektros prietaisų pasaulis reaguos į vandenį? Ar vanduo jį sunaikins? Kas nutiks robotui ir jo šuniui per šią klimato kaitos tragediją? Šiuo konkrečiu momentu žmonijai reikia užduoti sau klausimą ne tik apie tai, kaip atsirado gyvybė, bet ir kaip ji pasibaigs.

Klaipėdos lėlių teatras – vienas jauniausių ir perspektyviausių nepriklausomų lėlių teatrų Lietuvoje – nuolat ieško naujų lėlių teatro meninės kalbos būdų, yra šiuolaikiškas, kokybiškas, reprezentatyvus, įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos bei Klaipėdos krašto vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą. Klaipėdos lėlių teatras – vienintelis profesionalus, repertuarinis lėlių teatras Vakarų Lietuvoje.