„Laimė švęsti kartu”,- tokiu šūkiu penktąją tarptautinę Laimės dieną pasitinka jos organizatoriai Kaune, drauge pabrėždami buvimo bendruomenėje svarbą ir simboliškai atsigręždami į pastarąjį sudėtingą laikmetį, kuomet buvimas tarp žmonių buvo tapęs retu ir iššūkių kupinu dalyku.

Tarptautinė Laimės diena tradiciškai švenčiama kovo 20-ąją dieną, tačiau šiais metais organizatoriai laimingomis akimirkomis kviečia džiaugtis bei dalintis ilgiau, neapsiribojant tik viena diena. Miestiečiai bus pakviesti ir į pirmąjį sykį organizuojamą tarptautinį Laimės kongresą.

Nuotr. autorius M. Plepys

„Šie metai Kaunui ypatingi. Tapome Europos kultūros sostine, tad norime pakviesti švęsti, o vienas akcentinių metų renginių – Laimės diena – tam yra puiki proga. Į šventės šurmulį kviečiame miestiečius įsitraukti anksčiau – laimingomis akimirkomis pradėti dalintis savaitgalio, esančio, prieš pagrindinę Laimės dieną, metu. Norime, kad šiais, titulo metais, Laimės diena išaugtų į visą miestą apimantį festivalį”,– pozityviai apie planus kalbėjo projekto kuratorė Irutė Tumaitė.

Tai – penktieji metai, kai Laimės diena švenčiama Kaune. Kiekvienais metais šiai dienai yra pasirenkama akcentinė tema, kuri ir diktuoja renginių, veiklų ir iniciatyvų, vykstančių mieste, motyvus. Per praėjusius metus buvo paliestos šių laikų visuomenei itin aktualios temos ir klausimai. Buvo akcentuojama visiems ir visur prieinamą laimė – šios dienos metu buvo siekiama didinti negalią turinčių žmonių įtraukumą į įvairias veiklas, vėlesniais metais buvo kalbama apie tvarumo svarbą nūdienoje bei kokią prasmę jį kuria žmogui. Praėjusiais metais, išgyvenant griežtą karantiną, organizatoriai atsigręžė į emocinę sveikatą ir jos sinergiją su laime.

Šių metu tema – buvimas kartu – arba – laimė švęsti tarp žmonių.

Nuotr. autorius M. Plepys

„Praėjusiais metais Laimės dienos metu kvietėme pakilti – nuo kompiuterio kėdžių, sofų. Kvietimas buvo pakankamai individualizuotas, labiau nukreiptas į asmenį, ne į bendruomenę, ir jo emocinę sveikatą.  Tuomet išgyvenome pakankamai sudėtingą laikotarpį. Šiais metais Laimės dieną pasitinkame išsiilgę žmogiško ryšio, buvimo su žmonėmis ir tarp žmonių. Laisvesnės sąlygos leidžia vis drąsiau pagalvoti apie buvimą bendruomenėje gyvai, vieni su kitais, o tai teikia didelį džiaugsmą. Neatsitiktinai, pasirinkome temą, kurios akcentas – šventė su žmonėmis ir buvimas drauge”. Galų gale, bendruomenių stiprybė buvo viena pamatinių idėjų, ant kurios buvo pastatyta Laimės diena“, – apie šiųmetinį konceptą kalbėjo I. Tumaitė.

Kiekvienas metais į Laimės dienos šventimą įsitraukia šimtai miesto ir rajono gyventojų – pradedant nuo ugdymo įstaigų, verslo organizacijų iki prekybos centrų ar kavinių. Miestiečiai džiugina išradingumu ir Laimės dieną žymi kūrybiškai: savo klientams pasiūlydami ypatingai šiai dienai sukurtą „laimingą” patiekalą, pavaišindami kavos puodeliu, pakviesdami į atvirą šokių pamoką ar netradicinėje vietoje surengdami koncertą.

Organizatoriai teigia, kad dalyvių idėjoms paliekama kūrybinė laisvė, tačiau primena nepamiršti ir dienos temos.

Nuotr. autorius M. Plepys

„Kadangi šių metų tema „Laimė švęsti kartu”, raginame nepamiršti šalia esančių kaimynų, draugų ar partnerių ir juos pakviesti į savo sukurtos laimingos dienos šventę“,- teigė organizatoriai.

Organizatoriai kviečia prisijungti prie Laimės dienos iniciatyvos visas organizacijas, įmones, bendruomenes, kolektyvus ir pavienius asmenis ir laimę kurti visose miesto kertėse. Apie Laimės dieną daugiau sužinokite interneto svetainėje www.laimesdiena.lt, ten rasite ir dalyvio anketą.

Parengė Vaida Morkūnaitė