Jau po kelių dienų Kauno ir Kauno rajono bendruomenės galės oficialiai prisistatyti kaip Europos kultūros sostinės gyventojai. Šimtai menininkų, atlikėjų, techninių specialistų, savanorių ir tiesiog kultūra degančių žmonių dėlioja paskutinius didžiojo „Kaunas 2022“ atidarymo akcentus – ir parengė atmintinę visiems, ketinantiems švęsti kartu.

Kaip gauti nemokamą bilietą ir kada atvykti į renginio vietą

Sausio 22 d. 19:30 val. prie „Žalgirio“ arenos vyksiantis 1-asis Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos veiksmas  „Sukilimas“ – tai įspūdingas muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų, judesio ir šviesų spektaklis, pasakojantis apie Kauną Lietuvai ir Europai.

Visi, turintys nemokamą bilietą į atidarymo šou „Sukilimas“, į atitinkamą biliete nurodytą žiūrovų sektorių, per jo raide pažymėtus vartus, galės patekti 2 val. iki renginio pradžios – nuo 17:30 val.

Nemokami bilietai į šį renginį platinami bilietai.lt platformoje.

Renginio prieinamumas asmenims, turintiems specialiuosius poreikius
 
Specialiuosius poreikius turintiems asmenims yra pritaikytas „Žmonių su negalia sektorius”. Norintys patekti į šį sektorių, apsaugos darbuotojams turi pateikti ne tik bilietą, Galimybių pasą (ar jam prilygstantį dokumentą), bet ir neįgaliojo pažymėjimą ar specialiųjų poreikių pažymą.

Prieinamumo sektoriuje esantiems dalyviams asistuos tam pasirengę savanoriai.
Be to, specialiuosius poreikius turintys asmenys kviečiami nemokamai pasinaudoti „Socialinis taksi“ paslaugomis, užpildant anketą internetinėje platformoje arba skambinti: +370 687 440 01, darbo dienomis 9–18 val.

Kvies renginiai po atidarymo ir Kauno Žvėries paslapčių žaidimas

Tikslų kitų „Kaunas 2022“ atidarymo savaitgalio renginių grafiką ir vietas rasite www.kaunas2022.eu/sukilimas ir mobiliojoje „Kaunas 2022“ programėlėje. Sausio 19 d. renginiai prasidės Kauno rajone, o sausio 22 d., svarbiausią savaitgalio dieną, jų programa sudėliota taip, kad po „Sukilimo“ viskas būtų patogiai pasiekiama pėsčiomis.

Ypatinga dovana visiems Europos kultūros sostinės atidarymo dalyviams – Kauno Žvėries miesto paslapčių žaidimas, prasidėsiantis iškart po „Sukilimo“. Pasinėrę į jį ne tik atrasite dar nematytų Kauno veidų, bet ir galėsite laimėti smagių prizų. Žemėlapį su žaidimo objektais ir taisyklėmis galės gauti kiekvienas norintis, jį nuo sausio 22 dienos galima atsisiųsti oficialiame Kaunas 2022 interneto puslapyje.

Eismo ribojimas ir patarimai planuojantiems keliones

Siekiant užtikrinti renginio dalyvių bei žiūrovų saugumą, taip pat – specialiųjų tarnybų darbą, „Sukilimo“ renginio metu, prieš jį ir po jo, bus ribojamas eismas dalyje Kauno miesto centro. Organizatoriai rekomenduoja į „Kaunas 2022“ atidarymo renginius vykti viešuoju transportu (tikslų jo tvarkaraštį realiu laiku visuomet rasite programėlėje „Trafi“), kooperuotis kaimynams, nepamiršti automobilių dalinimosi ar pavežėjų paslaugų.

Pasirinkus į renginius vykti savo automobiliu, rekomenduojamos automobilių aikštelės – prie Kauno geležinkelio ir autobusų stočių, Kauno pilies, Brastos ir Užnemunės g., Aleksoto aerodrome.

Nuo sausio 22 d. 00:00 iki sausio 23 d. 00:00 uždaroma Karaliaus Mindaugo pr. atkarpa nuo Maironio g. iki Kaunakiemio g. ir patekimai į prospektą per A. Mickevičiaus, Kaunakiemio ir Maironio g.

Nuo sausio 22 d. 15:00 val. iki sausio 23 d. 03:00 val. bus ribojamas eismas šiomis gatvėmis:

  • Kęstučio g. (uždaroma ties Vytauto pr. ir Kęstučio g. sankryža, leidžiamas viešojo transporto eismas)
  • Gedimino g. (uždaroma ties V. Putvinskio g. ir Gedimino g. sankryža)
  • Poškos g. (uždaroma ties I. Kanto g. ir D. Poškos g. sankryža)
  • Ožeškienės g. (uždaroma ties Šv. Gertrūdos g. ir Savanorių pr. sankryža, leidžiamas viešojo transporto eismas).
  • Griunvaldo g. (uždaroma ties Griunvaldo g. ir Vytauto pr. sankryža)
  • Miško g. (uždaroma ties Griunvaldo g. ir Vytauto pr. sankryža)
  • Laisvės alėja (uždaroma ties Vytauto pr. ir Laisvės al. sankryža)
  • Karaliaus Mindaugo pr. link „Žalgirio“ arenos (uždaroma ties Birštono g. ir Karaliaus Mindaugo pr. sankryža, leidžiamas eismas link parkavimo zonos)
  • Karaliaus Mindaugo pr. link „Žalgirio“ arenos (uždaroma ties Prietilčio g. ir Karaliaus Mindaugo pr. sankryža, leidžiamas eismas link parkavimo zonos)

Reikalinga informacija – visą savaitgalį ir dar ilgiau
 
Laisvės al. 36 esantis „Kaunas 2022“ biuras suvienijo jėgas su turizmo informacijos centru – nuo šiol čia galima gauti visą informaciją ne tik apie Europos kultūros sostinės renginius, bet ir apie turizmą Kaune, ekskursijas, lankomus objektus ir kt., įsigyti suvenyrų. „Kaunas 2022“ biuro darbo laikas atidarymo savaitgalį – sausio 22 d. 10:00–23:00, sausio 23 d. 10:00–18:00.

Taip pat nuo didžiojo atidarymo savaitgalio veiklą pradeda „Kaunas 2022“ infocentras prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Visus su Europos kultūros sostine susijusius klausimus užduoti, įdomiausių renginių rekomendacijų gauti ir suvenyrų įsigyti galima trečiajame „Akropolio“ aukšte, prie „Žalgirio“ parduotuvės. Šio infocentro darbo laikas atidarymo savaitgalį – sausio 22 d. 10:00–21:00, sausio 23 d. 10:00–17:00

Sveikata – svarbiausia: COVID-19 valdymo tvarka ir pasiruošimas nepalankioms oro sąlygoms
 
Tiek pagrindinis šou „Sukilimas“, tiek daugelis kitų atidarymo savaitgalį prieš ir po jo suplanuotų renginių, vyks lauke. Kauniečiams, Kauno rajono gyventojams bei miesto svečiams rekomenduojama atidžiai įvertinti orų prognozes ir renkantis aprangą bei aksesuarus atsižvelgti į temperatūrą bei kritulius, taip pat pasirūpinti slidžiai dangai atsparia avalyne.

„Kaunas 2022“ džiaugiasi dideliu partnerių tinklų, tarp kurių – ne viena Kauno maitinimo įstaiga, atidarymo savaitgalį pasiruošusi sušildyti užsukusius bei pasiūlyti jiems pasistiprinti kultūros maratono metu.

Organizatoriai primena, kad visuose „Kaunas 2022“ atidarymo renginiuose galioja LR Vyriausybės nustatyta COVID-19 pandemijos valdymo tvarka: į renginius įleidžiami tik lankytojai, turintys galiojantį Galimybių pasą ar kitą jam prilygstantį dokumentą (jį privalu pateikti drauge su bilietu, einant į renginio teritoriją). Viso renginio metu privaloma dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes ar respiratorius, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei laikytis saugaus atstumo. Nuo sausio 17 d. viduje vykstančių renginių metu privaloma dėvėti respiratorius.
 
Negalintiems dalyvauti renginyje – transliacija per televiziją ir internetu

Pasijutus  prasčiau  ar užklupus peršalimo simptomams likite namuose ir stebėkite „Sukilimą“ per Nacionalinę televiziją ir internetu, juk „Kaunas 2022“ metai dar tik prasideda! Kultūros šiemet išvengti tikrai nepavyks – bus surengta daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, iš kurių daugiau nei 50 premjerų, daugiau nei 250 koncertų.