Estijos technologijų ir meno ūkis „Majamas“ skelbia atvirą kvietimą menininkams kurti „Wild Bits“ rezidencijoje, po kurios bus surengta lauko paroda netoliese esančiame kalvotame pietinės Estijos kaime Otepėje. „Wild Bits“ yra viena iš pagrindinės „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“ programos dalių.
2022-ųjų m. vasarą 3 savaičių rezidencijos laikotarpiu bus kuriami meno projektai, kurie bus eksponuojami lauko erdvėse prie Majamo. Tai yra pirmasis atviras kvietimas kurti darbus „Wild Bits“ parodos programai, kuri vyks nuo 2022 iki 2025 m. Sukurti darbai liks Majame, kur 2024-ųjų m. vasarą bus eksponuojami pagrindinėje „Wild Bits“ parodoje bei satelitinėse parodose Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje iki 2025 m. Vienas menininkas bus pasirinktas ir iš Lietuvos, kadangi menininkų rezidavimas bendrai finansuojamas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos lėšomis. Parodos partneris iš Lietuvos yra landšafto dizaino festivalis „Magenta“, kuris yra ir oficialus „Kaunas 2022“ programos partneris. „Magenta“ festivalyje 2022-ųjų m. rugsėjo mėn. Lietuvos auditorijai bus pristatyti 3 pasirinkti darbai.
Majamas ieško meno projektų, kuriais tyrinėjama žmogaus būsena šiuolaikinėje technologijų visuomenėje ir ieškoma žmogaus, technologijų ir gamtos sąlyčio taškų. Meno kūriniai turėtų įsilieti į įvairų landšaftą, apsuptą miškų, pievų, pelkių ir vandens telkinių – upelių ir ežerų. Sukurti meno kūriniai turėtų būti atsparūs lauko sąlygoms. Dalyvauti kviečiami įvairių disciplinų menininkai iš Estijos ir kitų šalių.
„Majamas kviečia mus svajoti, tyrinėti, išrasti ir kurti naujas galimybes žmonėms, kad galėtume pozityviai žvelgti į gyvenimą gana niūriai atrodančioje ateityje,“ – teigia menininkas Timo Toots.
Projektus atrinks Majame kuriančių menininkų komanda: Timo Toots ir Mari-Liis Rebane, menininkas Taavi Suisalu, specifinio šioje vietoje vykstančio urbanistinio festivalio UIT organizatoriai Kadri Lind ir Marie Kliiman. Šiais metais komandą papildys kviestinis svečias iš užsienio Gediminas Banaitis-Skrandis iš „Kaunas 2022“. 2022 m. rezidencijai bus atrinkta nuo trijų iki penkių projektų. Pasirinkti projektai gaus menininkui skirtą sumą – po 2000 eurų, o jų gamybos biudžetas sieks iki 5000 eurų. Dalyvių transporto ir apgyvendinimo išlaidos bus apmokamos pagal susitarimą. „Wild Bits“ rezidencijos ir parodos programą bendrai finansuoja „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“. Satelitinę parodą „Kaunas 2022“ remia Estijos kultūros fondas ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
Paraiškos priimamos iki 2021 m. gruodžio 12 d., o atrinkti projektai bus paskelbti 2022 m. sausio mėn.
Daugiau informacijos apie paraiškų teikimą ir dalyvavimą rasite paspaudus šią nuorodą
MAJAMAS
Nedidelis meno centras Majamas (estų kalboje reiškiantis Žemės stotį) įsikūręs sename Estijos pietuose esančio Otepės gamtos rezervato ūkyje. Anksčiau žemės ūkiui naudoti pastatai konvertuoti į aukštųjų technologijų meno studiją ir menininkams skirtą rezidenciją. Majamui vadovauja menininkai Timo Toots ir Mari-Liis Rebane.
www.maajaam.ee