Rugsėjo 22 d. vyksiančioje tarptautinėje spaudos konferencijoje tarptautinei ir nacionalinei žurnalistų publikai bus pristatoma iki šiol niekur neskelbta „Kauno 2022“ ateinančių metų programa. Renginyje kitos Europos kultūros sostinės – „Esch 2022“ ir „Novi Sad 2022“ –  taip pat dalinsis programų detalėmis. Po spaudos konferencijos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pakvies į jau ketvirtą kartą rengiamą Europos kultūros sostinės forumą, kuris šiemet bus dedikuotas išsamiai „Kaunas 2022“ programos apžvalgai ir įvertinimui. 
Rugsėjo 23–24 d. vyksiančiame forume šešių „Kaunas 2022“ programų kuratoriai ir programų partneriai kalbės apie kultūros sostinės viziją, penkerius metus vystytų veiklų rezultatus, didžiausius pasiekimus, išmoktas kultūros sostinės pamokas, formavusias programą ir, svarbiausia, – apie tai, kokie ryškiausi projektai, įvykiai laukia 2022-aisiais. „Šių metų forumo, pavadinto „Būti Europos scena“, metu norime ne tik anonsuoti, kas bus Kauno ir Kauno rajono scenoje, bet ir dalintis tuo, kas vyko per penkerius metus užkulisiuose. Šitos informacijos itin laukia besiruošiančių Europos Kultūros sostinių organizatoriai”, – teigė „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Taps milžiniška Europos kultūros scena
Šis gyvas susitikimas suteiks unikalią galimybę susiburti ir apsikeisti karščiausiomis naujienomis iš kiekvienos Europos kultūros sostinės programos. 2022 metais Kaunas taps milžiniška Europos kultūros scena – čia vyks daugiau renginių nei metuose dienų. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa užlies įprastas ir netikėčiausias Kauno ir Kauno rajono erdves. Kultūros išvengti tikrai nepavyks: kauniečiai ir miesto svečiai bus apdovanoti pasaulinio lygio parodomis ir spektaklių premjeromis, viešo meno kūriniais, scenos menų pasirodymais jaukiose kamerinėse erdvėse, bet taip pat naujos kokybės masiniais renginiais Kaune ir Kauno rajone. „Kaunas 2022“ programoje – daugiau kaip 1 000 renginių. Kitąmet vyks virš 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių – daugiau nei 50 premjerų), daugiau nei 250 koncertinių pasirodymų. 
Spaudos konferencija ir forumas – tarsi paskutinis žvilgterėjimas į nueitą kelią, nuo kurio bus pradedamas atgalinis skaičiavimas iki tikrojo 2022-ųjų starto. Sudalyvauti šių renginių cikle jau išreiškė norą daug užsienio kolegų, šiuo metu žengiančių savo kultūros sostinės projekto pradinius žingsnius. Taip pat susidomėjimą reiškia vietos bei užsienio medijų atstovai, kurie pirmą kartą aplankys Kauną. Paraleliai su spaudos konferencija ir forumu bus organizuojamas ir Europos kultūros sostinių tinklo suvažiavimas, į Kauną pritrauksiantis apie 130 buvusių ir būsimų kultūros sostinių organizatorių. 
Neeilinė proga išvysti premjeras
Spaudos konferencija ne tik atskleis ateinančių metų kultūros švyturius, tačiau susirinkusiems dalyviams ir tiesioginių transliacijų pateiks ne vieną meninį intarpą, tarp kurių – net dvi premjeros. Kauno šokio teatras „Aura“ pristatys būsimo spektaklio „Pluto“ ištrauką (choreografija Matthew Dane Livingston). Pagrindinė spektaklio idėja – kelionė per savąjį identitetą: kas mes manome esantys, ar kuo mes tikime, kad esame? Taip pat vyks jungtinio, išskirtinai šiam renginiui suburto kolektyvo – KTU žygeivių klubo „Ąžuolas“ ir „Slackline Lietuva“ komandos – pasirodymai. 
Renginio akcentu taps iki pat Afrikos nutiestas tiltas – „Kaunas 2022“ ambasadorės Jurgos Šeduikytės ir dainų kūrėjos iš Pietų Afrikos Respublikos Kgomotso Le Roux dainos „City Sisters“ premjera. Leon Somov prodiusuota daina lietuvių ir zulu kalba pasakos skirtingas, bet kartu ir labai artimas dviejų moterų patirtis Lietuvoje ir PAR. Šių dviejų šalių jungtis nebus vienintelė „Kaunas 2022“ projekte. Spaudos konferencijoje ir forume bus atskleistos ir kitos šių šalių kultūrinės sąsajos. 
Paskutinės galimybės registruotis į forumą
Forumo organizatoriai jo dalyvius pakvies aplankyti skirtingas su 2022-ųjų programa ir kultūros sostinės partnerystėmis susijusias kultūrines miesto erdves. Renginio, truksiančio net dvi dienas – rugsėjo 23 ir 24 – programą, kaip įprasta, papildys kultūrinis turinys. „Kaunas 2022“ kviečia suskubti registruotis į skirtingose vietose vyksiančias forumo sesijas – vietų skaičius yra ribojamas ir sparčiai mažėja dėl didelio susidomėjimo. Programos atnaujinimus stebėti renginio puslapyje www.forumas.kaunas2022.eu Primename, kad spaudos konferencija bei forumas bus tiesiogiai transliuojami. Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją kviečiame stebėti www.kaunas2022.eu ir www.facebook.com/kaunas2022, o Forumo – puslapyje www.forumas.kaunas2022.eu. Įrašai bus talpinami www.kaunas2022.eu