„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ rengiasi neeiliniam įvykiui: jau šį rugsėjį atskleis kartu su daugybe partnerių ilgai brandintą Europos kultūros sostinės metų programą. Rugsėjo 22 d. vyksiančioje tarptautinėje spaudos konferencijoje bus pristatomos „Kauno 2022“ bei kitų Europos kultūros sostinių – „Esch 2022“ ir „Novi Sad 2022“ –  programų detalės tarptautinei ir nacionalinei žurnalistų publikai. Po spaudos konferencijos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pakvies į jau ketvirtą kartą rengiamą Europos kultūros sostinės forumą, kuris šiemet bus dedikuotas išsamiai „Kaunas 2022“ programos apžvalgai ir įvertinimui.
 
Rugsėjo 23–24 d. vyksiančiame forume šešių „Kaunas 2022“ programų kuratoriai ir programų partneriai kalbės apie kultūros sostinės viziją, penkerius metus vystytų veiklų rezultatus, didžiausius pasiekimus, išmoktas kultūros sostinės pamokas, formavusias programą ir, svarbiausia, – apie tai, kokie ryškiausi projektai, įvykiai laukia 2022-aisiais. „Kasmetinis Europos kultūros sostinės forumas, įsteigtas Kaune dar 2018 metais, yra pirmoji tokio formato iniciatyva Europos kultūros sostinių tinkle. Ir labai pasiteisinusi, paklausi tiek tarp vietos kultūros praktikų, vertinama tarptautiškai. Forume nuolat savo patirtimis dalinasi Europos kultūros sostinių tinklo vadovai, kuratoriai, prodiuseriai. Jis yra tapęs ir partnerysčių mezgimo vieta. Ne viena Kauno kultūros organizacija forumo metu užsimezgusias kūrybines pažintis pavertė tarptautiniais meno projektais 2022-iems. Šių metų forumo, pavadinto „Būti Europos scena“, metu norime ne tik anonsuoti, kas bus Kauno ir Kauno rajono scenoje, bet ir dalintis tuo, kas vyko per penkerius metus užkulisiuose. Šitos informacijos itin laukia besiruošiančių Europos Kultūros sostinių organizatoriai”, – teigė „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Šis gyvas susitikimas suteiks unikalią galimybę susiburti ir apsikeisti karščiausiomis naujienomis iš kiekvienos Europos kultūros sostinės programos. 2022 metais Kaunas taps milžiniška Europos kultūros scena – čia vyks daugiau renginių nei metuose dienų. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa užlies įprastas ir netikėčiausias Kauno ir Kauno rajono erdves. Kultūros išvengti tikrai nepavyks: kauniečiai ir miesto svečiai bus apdovanoti pasaulinio lygio parodomis ir spektaklių premjeromis, viešo meno kūriniais, scenos menų pasirodymais jaukiose kamerinėse erdvėse, bet taip pat naujos kokybės masiniais renginiais Kaune ir Kauno rajone. „Kaunas 2022“ programoje – daugiau kaip 1 000 renginių. Kitąmet vyks virš 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių – daugiau nei 50 premjerų), daugiau nei 250 koncertinių pasirodymų. 
Anot „Kaunas 2022“ programos vadovės Anos Kočegarovos-Maj, kultūros sostinės programa – neišsemiama. Todėl šiemet norėta didžiausią pokalbių platformą – Europos kultūros sostinės forumą – skirti būtent jai ir išsamiai papasakoti, kokie projektai sudarys programą, kokiais rezultatais džiaugiamasi jau šiandien. „Taip pat forumo dalyviai sužinos programos dalyvių patirtis, Kaune ir Kauno rajone išsivysčiusias partnerystes. Bus paliesta ir programos tęstinumo tema. Spaudos konferencija ir forumas – tarsi paskutinis žvilgterėjimas į nueitą kelią, nuo kurio bus pradedamas atgalinis skaičiavimas iki tikrojo 2022-ųjų starto. Rugsėjo renginių cikle bene visą savaitę Kaunas bus visos Europos dėmesio centre. Sudalyvauti jame jau išreiškė norą daug užsienio kolegų, šiuo metu žengiančių savo kultūros sostinės projekto pradinius žingsnius. Taip pat susidomėjimą reiškia vietos bei užsienio medijų atstovai, kurie pirmą kartą aplankys Kauną ir, tikiuosi, išsiveš gerų žinių apie jį. Paraleliai su spaudos konferencija ir forumu organizuosime ir Europos kultūros sostinių tinklo suvažiavimą, į Kauną pritrauksiantį apie 130 buvusių ir būsimų kultūros sostinių organizatorių“, – sakė A. Kočegarova-Maj. 
Forumo organizatoriai jo dalyvius pakvies aplankyti skirtingas su 2022-ųjų programa ir kultūros sostinės partnerystėmis susijusias kultūrines miesto erdves. Renginio, truksiančio net dvi dienas – rugsėjo 23 ir 24 – programą, kaip įprasta, papildys kultūrinis turinys. „Kaunas 2022“ kviečia registruotis į forumo renginius ir programos atnaujinimus stebėti renginio puslapyje www.forumas.kaunas2022.eu Registracijos vietų skaičius į skirtingose vietose vyksiančias forumo sesijas yra ribotas, todėl forumo organizatoriai dalyvius kviečia registruotis kaip įmanoma anksčiau. Spaudos konferencija bei forumas bus tiesiogiai transliuojami www.facebook.com/kaunas2022, įrašai bus talpinami www.kaunas2022.eu.