Kaunas tęsia geriausias partizaninių idėjų tradicijas ir siunčia sveikinimų dar vienam mylimam miestui. Jei džiuginti Lietuvos sostinę ir jos gyventojus sausį jau tapo įprasta, Kauno miestas-partneris Tartu Estijoje išties didelio formato „atviruko“ sulauks pirmąkart.
Intelektualine Estijos sostine vadinamas universitetų miestas Tartu 2024-aisiais taps ir Europos kultūros sostine. Už Baltijos „brolį“ rinkimuose aktyviai sirgusi „Kaunas 2022“ komanda šiemet Tartu gimtadienio, kuris tradiciškai švenčiamas birželio 29 dieną, iškilmėse dalyvauti negali dėl visiems savaime suprantamų priežasčių, bet linkėjimai jau išsįųsti – ir iškabinti.
Nuo birželio 29 d. Tartu centre praeiviai gali išvysti reklaminį stendą, kuriame – sveikinimas, atsiprašymas „negalėjome atvykti“, ir, mainais, kvietimas 2022-aisiais apsilankyti Kaune – Europos kultūros sostinėje.
Antrieji savo šalių miestai Kaunas ir Tartu bičiulystę oficialiai patvirtino ir miestais partneriais tapo 1993-aisiais, bet draugiški santykiai užsimezgė daug anksčiau. Vyresnės kartos kauniečiai tikrai prisimena restoraną Žaliakalnyje, K. Petrausko gatvėje, jaukiai vadintą „tartukais“.
O štai Tartu yra ir visa Kauno gatvė. Joje, esančioje miegamajame miesto rajone, taip pat „įsikūrė“ gigantiškas sveikinimas estams nuo „Kaunas 2022“. Tiesa, šiame mieste taip pat buvo ir „Kauno“ restoranas. Galbūt atnaujinta miestų draugystė taps simboliniu tiltu kartu kurti naujus kultūrinius projektus, virsiančius prisiminimais ateities kartoms?
Oficialus „Kaunas 2022“ programos startas numatytas 2022 m. sausio 19–23 dienomis – tuomet įvyks pirmoji Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos dalis. Žinoma, estai ir visi kiti europiečiai bei pasaulio gyventojai Kaune ir Kauno rajone, tapsiančiuose viena didele Europos scena, bus laukiami ištisus metus – suplanuota daugiau renginių, nei metuose dienų.