Kaunas ir Kauno rajonas išaugo: kultūros ir privataus verslo bendradarbiavimas įsibėgėja, o rezultatai  tampa vis labiau jaučiami ir pastebimi gatvėse, aikštėse ar kitose netikėtose miesto vietose. Šiandien „Kaunas 2022“ ir Kauno  „Akropolis“ jau daugiau nei trejus metus trunkančią draugystę ir kultūrinę partnerystę sutvirtino sutartimi: jis oficialiai tapo vienu iš pagrindinių Europos kultūros sostinės rėmėjų.
„Vienas iš esminių mūsų programos tikslų, nuo pat titulo gavimo akimirkos – partnerystė. Partnerystė, sujungianti miesto bendruomenes, kultūros organizacijas, privatų sektorių vienam siekiui – patrauklesnio, jaukesnio, atviresnio miesto kūrimui. Džiaugiamės vis didesniu verslo bendrovių įsitraukimu, neapsiribojančiu vien tik finansine parama, bet ir bendrais kultūriniais-menininiais projektais, prisidedančio prie bendruomeniškumo, meninio skonio ir džiaugsmo miestiečiams kūrimo“, – sako „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Pasak V. Vitkienės, patirtį į kultūros sostinės programą įtraukti ir privatų sektorių turi visos Europos kultūros sostinės, kartu su verslo bendrovėmis sukūrusios ne vieną gerąją praktiką ar sėkmingą, pridėtinę vertę visuomenei nešantį projektą.
„Kartu su „Kaunas 2022“ komanda mus vienija bendras požiūris, kad visi kartu galime nuveikti daugiau, todėl visuomet džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie miesto kultūrinės veiklos puoselėjimo.  Dirbdami išvien jau ne kartą įsitikinome, kokią didelę reikšmę Kaunui turi kultūrinis gyvenimas, kuris miestui suteikia dar daugiau naujų spalvų, garsų ir gyvybės. Todėl su dideliu džiugesiu bei nekantrumu laukiame ir kitų metų, kuomet Kaunas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Neabejojame, jog tvirtai žengdami į priekį kartu sukursime bei pasiūlysime daug kultūrai vertingų projektų, kurie puoš miestą ne vienerius metus“, – tikina Brigita Kuodytė.
Vienas iš pačių naujausių „Kaunas 2022“ ir Kauno „Akropolio“ bendradarbiavimo rezultatų jau yra matomas ir apčiuopiamas. Tai – ką tik lankytojų ir miestiečių akims atsivėrusi pasaulyje žinomo menininko  ir „Kaunas 2022“ ambasadoriaus Tado Černiausko instaliacija „Kūnų susidūrimai“. Pagaminta iš popieriaus ir primenanti medžius, instaliacija simbolizuoja viską, ką tik gali simbolizuoti medžiai: augimą, brandą, prisiminimus ir darną. Instaliacija yra sujungta su laikmačiu, skaičiuojančiu laiką, likusį iki didžiojo kultūros sostinės atidarymo.
Černiausko kelionė kartu su kultūros sostine prasidėjo dar 2017 metais, kai Kaunas buvo paskelbtas Europos kultūros sostine, o menininkas šia proga sukūrė daugeliui atpažįstamą juodųjų kamuolių instaliaciją.
Startavusi su šiuo pirmuoju regimu projektu, „Kaunas 2022“ ir Kauno „Akropolio“ bendrystė tęsis iki pat 2022-ųjų, „Akropoliui“ tampant integralia programos vieta, leidžiančia miestiečiams jausti kultūros sostinės pulsą.
Pagrindinis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ finansuotojas – Kauno miesto savivaldybė, projektą taip pat finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Kauno rajono savivaldybė, įvairūs Europos fondai, taip pat remia ir privatus verslas.
Likus šiek tiek daugiau nei pusmečiui iki kultūros sostinės didžiojo atidarymo renginio, programai intensyviai rengiasi per šimtą kultūros organizacijų, o įspūdingą reginį lankytojams ir svečiams yra pasiruošę sukurti nesuskaičiuojama menininkų: režisierių, scenografų, kostiumų dailininkų, scenaristų, choreografų ir kitų. Visą programą planuojama pristatyti rugsėjo mėnesį.