Į rudens pradžioje paskelbtą „Kaunas 2022“ kvietimą partnerystei, kuriant Europos kultūros sotinės programą 2022-aisiais, atsiliepė 47 kultūros organizacijos, pateikusios 52 baigtinius įvairių meno krypčių projektus, galinčius įsilieti į pagrindinę programą ir ją sustiprinti.

Būsimi dalyviai Kultūros sostinės programą praturtinti siūlė pasaulyje pripažintų ir aukščiausiais apdovanojimais įvertintų atlikėjų pasirodymais, garsiais muzikiniais kūriniais, edukacinėmis programomis, kino projektais, šokio festivaliais, gausybe kitų menininių sprendimų, aktualių ne tik Lietuvos, tačiau ir visos Europos auditorijoms. Į daugumos pasiūlymų įgyvendinimą bus pasitelkti užsienio partneriai. Savo sumanymams įgyvendinti būsimieji partneriai prašė daugiau nei 4 mln. eur finansavimo.
Po „Kaunas 2022“ atstovaujančių ir išorinių ekspertų komisijos vertinimo, į programą buvo atrinkti 25 projektai, o juos pateikusios 23 organizacijos bus pakviestos tolimesnėms deryboms dėl turinio ir biudžeto.  Organizacijų ir projektų sąrašą galima rasti čia.
Artimiausiau metu su kiekvienu iš atrinktų programos dalyvių dėl tolimesnio projektų įgyvendinimo, finansavimo, renginių datų, „Kaunas 2022“ atsakingi kuratoriai susisieks atskirai.
Norime padėkoti visiems dalyvavusiems.