Suaugusieji galbūt primiršo, bet vaikai tikrai žino – pasakos padeda sveikti. Su linkėjimu būti sveikiems, dalinasi ir paskutinius žingsnius link Europos kultūros sostinės metų žengianti „Kaunas 2022“ komanda ir patiems mažiausiems dovanoja net 100 Mitinio Kauno Žvėries pasakų knygų. Tiek jų turėtų šventiniu laikotarpiu pasiekti vaikų ligonines ir poliklinikas, esančias pačiuose įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose.

Atrodytų, tarp kultūros ir sveikatos bendrumo nedaug, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio.  Teigiamos emocijos, sužadinta fantazija, o kartais tiesiog atitrauktas dėmesys ne tik pakelia ūpą, tačiau ir padeda greičiau pasveikti. Ypač tai svarbu patiems mažiausiems.
„Vaikai, kartais net geriau nei suaugusieji, žino, kaip pasakos „išeina į sveikatą“. O Mitinis Kauno žvėris puikiai tą moka: pakelti nuotaiką, suteikti šypseną, supažindinti su neįprastais ar keistais dalykais, atverti slapčiausius požemius ir padėti pabėgti nuo ligos į paslaptingą ir nepažintą Kauną. Fantazijos kelionės į pasakų pasaulį vaikams, o ypač – sergantiems, labai reikalingos dabar, kai nerimas ir netikrumas yra tapęs visuotiniu“,  – sako „Kaunas 2022“ programos „Mitinis Kauno Žvėris“ kuratorius Rytis Zemkauskas.
Mitinio Kauno Žvėries pasakų knygą šių metų pradžioje išleido „Kaunas 2022“ komanda, tekstų autorius – Rytis Zemkauskas, dailininkas Darius Petreikis. Pasakų knygą sudaro daugiau nei trisdešimt įvairių pasakojimų apie Mitinio Kauno Žvėries nuotykius mieste. Skaitytojas leidžiasi į neatrastą  požeminį Kauną, susipažįsta su aikštingąja Karalaite, sužino apie slaptuosius kauniečius ir tampa pačiu geriausiu Kauno Žvėries draugu.
 
*** Centriniame pašte vaiduokliai sulindo į visus penkis aukštus, naktimis jie rausėsi po laiškus, sumaišydavo adresus, slėpdavo siuntinius. Tol krėtė šunybes, kol galiausiai paštą teko uždaryti. Bet vaiduokliai nenurimo. Jie išjungė šildymą, atėjo žiema, vanduo radiatoriuose užšalo, tada atšilo, tada visus aukštus užliejo vanduo ir nedaug trūko, kad Paštas išplauktų Nemunu žemyn, kaip koks laivas.
Iš Kauno Žvėries pasakų knygos
 
Nuotr. Martyno Plepio