Pavasarį, karantino metu, kiekvieno miestiečio ir pakaunės gyventojo namai virto biuru, koncertų sale, restoranu ar sporto klubu. Tikroms koncertų salėms tylint „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su bendruomenių programa „Fluxus labas“ ir projekto pagrindiniu rėmėju „Švyturys nealkoholinis“ laukimo jaudulį ir emocijas su kaimynais bei atlikėjais pakvietė patirti neišeinant iš namų – tiesiai savo namų kiemuose.
Įvairių sričių atlikėjai ir profesionalai, dovanojantys pasirodymus daugiabučių kiemuose, įkvėpė visą Kauno miestą ir rajoną: projekto tęsinys nuskambėjo 40-čia skirtingų kultūrinių pasirodymų įvairiose miesto vietose Kauno gimtadienio metu.
Projektą „Kultūra į kiemus“ įvertino ne tik miesto bei rajono gyventojai, karantino laikotarpiu stebėję atlikėjų pasirodymus, bet ir Europa – Politikos inovacijų instituto (The Innovation in Politics Institute) 2020 m. organizuojamuose apdovanojimuose projektas tapo vienu iš finalininkų.
Apdovanojimams iš viso buvo pateikti 398 projektai iš įvairių šalių, o juos vertino 1058 miestiečių iš 47 šalių sudaryta vertinimo komisija. „Kultūra į kiemus“ pateko tarp 10 geriausių projektų kategorijoje „Susidorojant su Covid-19“, bei tarp 90 geriausių projektų visose kategorijose Europoje.
Visi apdovanojimams pateikti projektai yra vertinami pagal tris kriterijus: inovatyvumą, bendruomenių ir žmonių įtraukimą bei poveikio ilgalaikiškumą. 2020 m. Politikos inovacijų apdovanojimų (The Innovation in Politics Awards 2020) laimėtojai įvairose kategorijose bus skelbiami visą lapkričio mėnesį: 2 d. – edukacijos ir ekologijos, 9 d. – ekonomikos ir skaitmeninimo, 16 d. – gyvenimo kokybės, susidorojimo su Covid-19, 23 d. – demokratijos, žmogaus teisių bei bendruomenių.
Įsimintiniausias projekto „Kultūra į kiemus“ akimirkas galite patirti čia.