„Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyviai švenčia antrojo sezono kulminaciją. Baigiamieji renginiai vyko Kulautuvos ir Babtų seniūnijose.

Kulautuvos bendruomenėje savo idėjas ir veiklas sujungė skirtingi menininkai ir kūrybininkai. Architektė Rasa Chmieliauskaitė padėjo Kulautuvoje sukurti du naujus maršrutus. Tam, kad patys kulautuviečiai galėtų papasakoti vietos istoriją, R.Chmieliausaitė sukūrė metodiką.
Medijų specialistas Gytis Dovydaitis, remdamasis R.Chmieliauskaitės projekto rezultatais – istorijomis ir maršrutais – kartu su bendruomene sukūrė ir pristatė interaktyvų gidą-žaidimą po Kulautuvą.
Tapytoja Laura Slavinskaitė, remdamasi šiandienos kulautuviečių istorijomis, nupiešė gatvės meno piešinį ant daugiabučio sienos.
Dar viena šiuolaikinė seniūnija – Babtai – ieškojo būdo, kaip suvienyti didelės teritorijos seniūnijos gyventojus ir atrasti tai, kas juos jungia. Žmonės buvo kviečiami dalintis receptais ir paversti Babtų seniūniją atvira receptų knyga.
Vasaros metu seniūnijoje kartu su skulptoriumi Skalmantu Barkausku sukurti keturi mažosios architektūros objektai, kuriuos įkvėpė visą seniūniją jungianti Nevėžio upė.
Kūrybinių laboratorijų metu antram gyvenimui prikeltas troleibusas, kur kuriama virtuvė ant ratų, o svajojama ir apie sceną ant stogo. Drauge su menininku Gabrieliu Žvirbliu Babtų seniūnijos moksleiviai buvo pakviesti sukurti piešinį troleibusui, kuris jau puošia Babtų kūrybinę laboratoriją.
 
Teksto autorė – Jurgita Lieponė, „15min“ žurnalistė. Tekstą portale 15min.lt galite rasti čia.
A. Aleksandravičiaus nuotr.