Raudondvaryje (Kauno r.) vyko „Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ baigiamasis renginys. Miestelio bendruomenė savo istoriją pasakojo šokiu. „Nepraleiskite progos sudalyvauti unikalioje ekskursijoje, kurioje Raudondvario miestelio istoriją šokiu pasakos beveik šimtas raudondvariečių“, – taip į renginį kvietė organizatoriai.

Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė sako, kad renginiu žmonės buvo kviečiami keliauti į įdomias Raudondvario vietas. „Šokančios Raudondvario istorijos“ – taip pavadintas finalinis reginys. Šokio ekskursijos autoriai – Raudondvario bendruomenė, kuri kartu su šiuolaikinio šokio atstovais, „Nuepiko“ trupės nariais – choreografu ir „Kaunas 2022“ ambasadoriumi Mariumi Pinigiu ir kompozitoriumi Andriumi Stakele – per judesį ir specialiai šiam renginiui kurtą garso takelį perteikė miesteliui ir jo gyventojams svarbius istorinius faktus
„Kodėl pasirinkome šokį? Nes atlikus apklausas, bendruomenės poreikių analizę paaiškėjo, kad šokis Raudondvaryje yra labai mėgiamas. Savo veiklas su šokiu sieja apie 500 gyventojų“, – sakė J.Zizienė. Raudondvariečiai lanko ir šoka tautinius, gatvės, sportinius šokius, tačiau projektas jiems tapo nauju atradimu – dėl pažinties su šiuolaikiniu šokiu. Šokėjai apsilankė skirtingose Raudondvario vietose, o bendras visų susibūrimas įvyko per finalą, ant Nevėžio upės kranto. „Labai džiaugiamės Mariumi Pinigiu, kuris su vietos bendruomene dirbo visą vasarą“, – kalbėjo J.Zizienė.
Raudondvaryje esančios „Deimantės šokių studijos“ vadovė Deimantė Sriubienė taip pat pritaria, kad miestelio bendruomenė myli šokį. „Kai sulaukėme pasiūlymo dalyvauti šiame projekte, abejonių nebuvo. Vaikams labai įdomu ir patinka, ypač todėl, kad yra paliestas šiuolaikinis šokis, o mūsų studijoje toks stilius retai naudojamas. Įdomu išbandyti kažką naujo. Su M.Pinigiu mes iš karto radome bendrą kalbą. Viskas vyko labai draugiškai ir smagiai, radom bendrą kalbą.“

  • Projektas „Šiuolaikinės seniūnijos“ skirtas Kauno rajono bendruomenėms bei kultūros sektoriaus stiprinimui.
  • Kiekviena projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyvė ruošia po staigmeną lankytojams – finalinį projekto renginį, atspindintį unikalų vietos ir bendruomenės identitetą bei įprasminantį šių metų žingsnius link šiuolaikiškų miestelių, virsmo Europos kultūros sostinės dalimi.
  • Daugiau nei mėnesį renginiai tęsiasi skirtingose Kauno rajono vietovėse.
  • Projekto dalyviai siekė įprasminti ir išsaugoti savitą istorinę atmintį bei rėmėsi ja formuojant šiuolaikines miestelių tapatybes, kūrybingai panaudojant turimus išteklius ir skatinant didžiuotis savo gyvenamąja vieta.

Visų seniūnijų renginiai – čia
 
Teksto autorė – Jurgita Lieponė, „15min“ žurnalistė. Tekstą portale 15min.lt galite rasti čia.
M. Plepio nuotr.