Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriui, „Kaunas 2022“ ambasadoriui Arūnui Gelūnui rugsėjo 3 d. buvo įteiktas Japonijos vyriausybės skirtas apdovanojimas – „Tekančios saulės ordinas su aukso ir sidabro žvaigžde“. Kaip teigia Japonijos ambasada, A. Gelūnas yra dešimtas lietuvis, apdovanotas tokio aukšto rango Japonijos vyriausybės apdovanojimu.

Ordinas A. Gelūnui skirtas už nuopelnus, stiprinant Lietuvos ir Japonijos kultūros, meno ryšius bei šalių Parlamentų bendradarbiavimą. Dar studijų Tokijuje metais įsižiebusi meilė Japonijai nenutrūko viso A. Gelūno karjeros laikotarpiu iki šių dienų. „Japonija mano gyvenime užima absoliučiai išskirtinę vietą: ne kartą esu sakęs, kad nebūčiau tuo, kas esu ir kur esu, jei ne studijų Japonijoje metu išmoktos gyvenimo visuomenėje pamokos. Ačiū šiai nuostabiai šaliai už aukštą mano kuklių pastangų įvertinimą,“ – sako „Kaunas 2022“ ambasadorius.
Pasak Japonijos ambasados, A. Gelūnas stipriai prisidėjo prie Japonijos aktyvaus tarptautinio vaidmens, saugant kultūrinį ir gamtos paveldą žinomumo didinimo pasaulyje, rėmė lietuvių dalyvavimą Japonijoje vykusiame architektūros forume ir chorų konkurse, taip skatindamas abiejų šalių architektūrinius bei chorinius mainus. A. Gelūnas taip pat padėjo įrengti Kaune esantį Sugiharos muziejų ir pats 2001 m. jį aprodė Lietuvoje viešėjusiai Sugiharos našlei Yukiko Sugiharai.
Eidamas Lietuvos ambasadoriaus nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO pareigas, Arūnas Gelūnas rėmė iniciatyvą įtraukti su diplomato Chiune Sugiharos išduotomis vizomis susijusius dokumentus į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“. Nors šios idėjos ir nepavyko įgyvendinti, A.Gelūnas akcentavo didelę šių dokumentų svarbą, perteikiant Sugiharos humanistinius nuopelnus ateities kartoms.
Dar dirbdamas akademinėje bendruomenėje A. Gelūnas įvairios aukštosiose mokyklose skleidė japonų kultūrą: dėstė tapybą, paremtą japonų kaligrafijos ir tapybos tušu technikomis, japonų filosofiją, Japonijos meno istoriją, išleido ir išvertė daugybę publikacijų ir straipsnių apie japonų kultūrą ir filosofiją.