UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklas, kuriam priklauso 40 miestų visame pasaulyje, inicijuoja atvirą virtualią diskusiją „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“. Iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biuro transliuojamoje diskusijoje, kuri vyks liepos 14 d., miestai dalinsis aktualiais klausimais ir įkvepiančiomis COVID-19 išprovokuotos nepaprastos padėties dizaino praktikomis bei patirtimis, kurios įkvepia žmones visame pasaulyje.

Su dizainu susiduriame kiekviename žingsnyje apie tai net nesusimąstydami: namuose, darbe, viešosiose erdvėse. Susilieję į visumą jie kuria ir formuoja mūsų suvokimą apie tai, kaip turi atrodyti miestas ir gyvenimas mieste. Forma ir turinys veikia viską: ekonomiką, politiką ir kultūrą. Karantino patirtis, susijusi su begale ribojimų, išprovokavo skubių ir kūrybiškų sprendimų poreikį, kurie ne tik padėtų patogiau naviguoti miestuose, palengvintų naujos realybės kasdienę buitį, bet ir suteiktų progą mums jaustis geriau. Virtualybėje ryšys su bendruomene, nesvarbu, koks bebūtų jos dydis, tapo esminiu kriterijumi kuriant dizainą: pandemijos apimtame pasaulyje iš naujo permąstome prioritetus. Ką šiandienos realybėje reiškia ir „veikia“ dizainas? Kaip dažniausiai su prabangos, stiliaus ar grožio kategorijomis siejamas dizainas šiuo metu padeda bendruomenėms visame pasaulyje spręsti iškilusius iššūkius, prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, užtikrinti saugumą ir ryšius tarp žmonių? Koks dizaino ir dizainerių vaidmuo „perkraunant“ pasaulį iš naujo?
Virtualios sesijos metu kūrėjai ir dizaineriai pristatys įsimintiniausius kritinių situacijų dizaino sprendinius iš skirtingų pasaulio miestų, o UNESCO kūrybiniai dizaino miestų koordinatoriai ir iniciatoriai svarstys dizaino vaidmenį atkuriant pasaulį. „Kaip dizaino miestai siekiame atrasti atsparų, greito pritaikymo ir prisitaikymo mąstymą bei sužinoti, kaip mes kovojame su COVID-19 visame pasaulyje. Tai bus tikrai įkvepianti sesija, iš kurios visi galėsime pasimokyti,“ – teigia UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklo koordinatoriaus Stijn Debaillie.
Tarptautinėje sesijoje bus pristatomi įvairūs dizaino sprendimai skirgtinguose pasaulio miestuose: nuo apsauginių kaukių ir gaubtų, grafinio dizaino sprendinių iki inovatyvių statinių „kokonų“ ir būdų, kaip sutelkti architektų bendruomenę spręsti naujus miestų iššūkius.
Diskusija „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“ Zoom platformoje bus transliuojama tiesiogiai iš Kauno liepos 14 d., antradienį, 14 val. vietos laiku (2:00 EEST (Rytų Europos vasaros laiku)
Formatas: Zoom
Organizatoriai: UNESCO Kūrybinių dizaino miestų tinklas ir „Kaunas 2022“
 
A. Aleksandravičiaus nuotr.