STAR Cities – tai „Interreg Europe“ programos projektas, skirtas padėti Europos regionams rengti ir vykdyti regioninę politiką plėtojant upių turizmą.
Neseniai įvyko pirmasis „Interreg Europe“ organizuotas virtualus seminaras, skirtas pasidalinti gerosiomis praktikomis tema „Kaip įtraukti vietinius gyventojus ir bendruomenes plėtojant upių turizmą?“. Seminare savo patirtimi dalinosi 3 STAR Cities projekto partneriai iš Hamburgo (Vokietija), Marnos slėnio (Prancūzija) bei Kauno (Lietuva).
„Skelbdami atvirą kvietimą įsitraukti į projektą kasmet atrandame vis daugiau naujų aktyvių formalių ir neformalių bendruomenių Kaune ir Kauno rajone. Skatiname bendruomenes spręsti lokalius iššūkius kūrybiškai, remiantis Fluxus principais, pasitelkiant menininkų pagalbą ir jų kūrybines idėjas. Pastebėjome, jog kasmet atsiranda vis daugiau iniciatyvų, organizuojamų šalia upių. Tai rodo, jog upės tampa pagrindiniu kai kurių bendruomenių dėmesio centru,“ – sako „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ kuratorė Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė.
Visą virtualų seminarą kviečiame pažiūrėti čia.
 
Nuotr. A. Aleksandravičiaus