Du „Kaunas 2022“ projektai buvo pripažinti sėkmingais Kūrybiškos Europos projektų konkurse – „Modernizmas ateičiai 360/365“, sujungsiantis keturiolika menininkų rezidencijų ir laimėjęs pagrindinio partnerio finansavimą, ir partnerystė Drezdene vykstančioje Ostrale bienalėje: 2022-aisiais dalis šios bienalės parodos vyks Kaune.
Kaune, Lvove (Ukraina), Kortryjke (Belgija) ir Brno (Čekija) pirmosios tarptautinės menininkų rezidencijos įsikurs ir pradės veikti jau šį rudenį, o jose sukurtos architektūros paveldo interpretacijos kaip paroda bus pristatytos „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ atidarymo renginiuose.
„Projektas sujungs keturis Europos miestus – Kauną, kaip pagrindinį projekto partnerį ir kitus – Lvovą, Kortrijk ir Brno, besidalijančius modernistinės epochos palikimu. Projekto metu miestuose veiks 7 vietos ir 7 tarptautinės meninės tarpdisciplininės rezidencijos, į meninių projektų kūrimą įtraukiančios vietos bendruomenės ir tyrėjus“, – sako Viltė Migonytė-Petrulienė, „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ kuratorė.
Nauji darbai ir juos lydėjęs kūrybinis procesas bus pristatytas visų partnerių šalių sklaidos šaltiniuose bei parodos leidinyje ir visuomenei atskleis modernistinio paveldo įvairovę ir potencialą bei interpretavimo galimybes.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuruojamas tarptautinis projektas „MoFu 360/365“ iš dalies finansuojamas „Kūrybiška Europa 2021-2027“ – Europos Sąjungos programos.