„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tęsia „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektą ir skelbia antrąjį atvirą kvietimą Kauno rajono kultūros institucijoms, kūrybinę veiklą vykdančioms organizacijoms ir bendruomenėms dalyvauti šiame projekte. Jo tikslas – stiprinti bendruomenių pasididžiavimą gyvenamąja vieta, praplėsti požiūrį į meną bei kūrybą ir kartu su bendruomene sukurti vietos identitetu paremtus, bendruomenę įtraukiančius meno projektus.
Šis kvietimas seniūnijoms – jau antrasis. Prieš metus konkurse pareiškė norą dalyvauti 16 seniūnijų. Komisija išrinko septynias: Akademijos, Garliavos apylinkių, Karmėlavos, Linksmakalnio, Ringaudų, Rokų ir Vilkijos. Šios bendruomenės pradėjo ilgą, kūrybišką, kupiną įvairių iššūkių kelionę link 2022-ųjų metų. Kartu su Lietuvos ir užsienio menininkais išvystyti įvairūs meniniai projektai, skirtingomis formomis kartu su bendruomene ieškota vietos tapatybės.
Linksmakalnio bendruomenė su italų režisieriumi Roberto Magro miestelio istoriją pasakojo šiuolaikinio cirko spektakliu, Garliavos apylinkių bendruomenė, padedami menininko Hugo Herrera Tobón, kūrė subjektyvųjį vietovės atlasą. Rokų bendruomenė tapatybės ieškojo lipdydami iš dirbinius iš molio, Vilkijos – kurdami performatyviąją ekskursiją ir vietos gyventojų pasakojimais paremtą žemėlapį. Karmėlavos gyventojai ne tik tobulino jau keletą metų vykstantį roko festivalį, su kuriuo jie sieja savo miestelio veidą, bet ir dirbo kartu su socialinį-meninį tyrimą atliekančiu fotomenininku bei „Kaunas 2022“ ambasadoriumi Artūru Morozovu, sukurdami fotografijų parodą. Akademijos gyventojai nusprendė pabrėžti Marvos forto svarbą lazerių šviesos instaliacija.
„Tikimės, kad iki 2022-ųjų metų kiekviename Kauno rajono miestelyje atsiras po vieną unikalų, vietos identitetą atspindintį projektą, kurį kurs pati bendruomenė. Dirbdami su „Šiuolaikinėmis seniūnijomis“ mes atradome, kad nėra vienos meno formos ar bendruomenę suburiančio recepto. Kiekvienai vietovei reikia skirtingų būdų, kaip įtraukti žmones, kaip komunikuoti, kokia meno forma atskleisti vietinį identitetą. Viliamės, kad projektas paskatins gyventojus būti ne tik kultūros vartotojais, bet ir tapti akyviais jos kūrėjais“, – sako „Kaunas 2022“ regioninių partnerysčių koordinatorė Augustina Kinderytė.
Antrajam kvietimui paraiškas teikti gali likusių Kauno rajono 18 seniūnijų kultūros įstaigos, bendruomenės, kūrybinę veiklą vykdančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą. Kadangi vienas iš esminių projekto siekių yra tvirta partnerystė, anketose svarbu pagrįsti partnerių – vietos verslininkų, nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų – įsitraukimą projekte. Iš vienos seniūnijos galės būti išrinkta tik viena paraiška. Planuojama atrinkti panašų seniūnijų skaičių kaip ir praėjusiais metais.
Paraiškų anketas galima teikti nuo lapkričio 15 d. iki 2020 m. sausio 17 d. Nuo šios dienos iki sausio 31 d. gautas paraiškas vertins iš „Kaunas 2022“, „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto dalyvių ir Kauno rajono savivaldybės atstovų sudaryta komisija. Atrinktos seniūnijos bus paskelbtos 2020 m. sausio 31 d.
Sėkmingai įgyvendinti projektai bus įtraukti į 2022–ųjų metų renginių programą.
Projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ registracijos anketą galite rasti čia.