Gruodžio 3 d., žmonių su negalia dieną, LR Kultūros ministerija ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia į elektroninio kultūros prieinamumo gido pristatymą. Pristatymas vyks 14 val. LR Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (2 aukštas, kab. 211).

Leidinyje yra apibendrinami tarptautinės praktikos pavyzdžiai, o praktiniai patarimai suformuoti remiantis žmonių su negalia patirtimis ir rekomendacijomis. Gidas yra naudingas Lietuvos kultūros organizacijoms pasitikrinti savo patalpų ir renginių prieinamumo ribas ir galimybes, jis padės susiplanuoti pokyčius draugiškesnei jūsų įstaigos aplinkai sukurti.
Susitikime taip pat bus pristatoma metodinė priemonė – prieinamumo pasitikrinimo lentelė, leidžianti prieš kiekvieną renginį naujai įvertinti, ar erdvės ir renginio turinys prieinami visiems žmonėms – šeimoms su vaikais, užsieniečiams, žmonėms su fizine ar psichine negalia, jaunuoliui su sulaužyta koja, senjorams, kuriems virš 70 metų, ir visiems mums.  
Pristatyme dalyvaus „Kaunas 2022“ kuratoriai Jūratė Tutlytė ir Gediminas Banaitis, parengę šį gidą, bei projekto partneriai dizaino agentūra „Critical“, kuri sukūrė universalią ženklinimo sistemą, suteikiančią informaciją apie kultūros ir turizmo objektų, renginių prieinamumą žmonėms su negalia ir/ar kitais specialiais poreikiais. Dizaino agentūra „Critical“ ženklinimo sistema suteikia galimybę naudotis nemokamai.
Susitikime taip pat bus pristatytas šiuo metu dar vystomas įskiepis interneto svetainėms, kuris taip pat bus prieinamas visoms norinčioms juo naudotis organizacijoms, bei padės ženklinti savo renginių ir erdvių prieinamumą pačioje pirminėje – informavimo – stadijoje. Susitikimo metu tikimės išgirsti ir dalyvių rekomendacijų, kaip papildyti minėtas priemones, kad jos būtų naudingos kuo platesniam organizacijų spektrui.
Pristatymas vyks gruodžio 3 d. 14 val. LR Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (2 aukštas, kab. 211).
Kviečiame registruotis renginiui čia.