Spalio pabaigoje pažymėjimų įteikimu sėkmingai pabaigta kūrybiškumo mokymų programa, skirta Kauno rajono kultūros sektoriaus atstovams. Į 7 dienų trukmės mokymus buvo pakviesti ne tik kultūros centrų, bibliotekų ir kitų kultūros įstaigų darbuotojai ir atstovai, bet ir bendruomenių nariai.

„Grupė buvo susirinkus labai kūrybinga, įvairi: ne tik su kultūrine patirtimi, bet ir visuomenine, bendruomenine. Vieni žmonės mokymų informaciją priėmė kaip visai naują, o kitiems ji buvo žinoma, tačiau visi įnešė savo kitokį pamatymą. Buvo gera kurti,“ – pasakoja mokymų dalyvė, Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ona Adamonienė.
Per kūrybiškumo mokymus Kauno rajono kultūros įstaigų ir bendruomenių atstovai išbandė bendruomenės dalyvavimu pagrįstas kultūrines ir kūrybines veiklas, susipažino su įvairių sričių kūrėjų taikomais bendrakūrybos principais, mokėsi vystyti bendruomenės poreikius ir vietos tapatybę atliepiančias idėjas, stiprino bendrakūrybos ir bendradarbiavimo gebėjimus.
„Man labiausiai patiko, kad mokymų metu dėmesys buvo sutelktas į darbo su bendruomene procesą, o ne darbo tikslą. Tikslą pasiekiame vėliau ir jis ateina pats savaime, – patirtimi dalinasi Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Žaneta Jankauskaitė. – Supratau, kaip yra svarbu išanalizuoti, įvertinti, kokius išteklius turi ir tada ieškoti būdų, kaip pritraukti žmones, bendruomenes, kaip dirbti su jomis. Buvo daug praktinių veiklų, kurios atskleidė, kaip galima išnaudoti kiną, fotografiją, teatrą.“
Įgyvendinti teorines ir praktines veiklas kultūros sektoriaus atstovams padėjo įvairių sričių specialistai: „Kūrybinių jungčių“ vadovė Milda Laužikaitė; fotografė, tarpdisciplininių menų kūrėja Austėja Tavoraitė; dramaturgė, lektorė, tarpdisciplininių menų kūrėja Gabrielė Labanauskaitė; aktorius, dramaturgas, režisierius Justas Tertelis; kino režisierius, scenaristas Tomas Smulkis.
Kūrybiškumo mokymai surengti pagal programą „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė“, juos įgyvendino VšĮ „Kaunas 2022“ ir asociacija „Kūrybinės jungtys“.