„Kaunas 2022“, bendradarbiaudamas su šokio teatru „Dansema“, gruodžio 3-10 d. organizuoja kūrybines-edukacines šokio spektaklio dirbtuves kūdikiams. Dirbtuvių, skirtų 8-14 mėnesių amžiaus kūdikiams ir jų tėveliams, seneliams ar globėjams, metu mažieji dirbtuvių dalyviai, kartu su profesionaliais scenos atstovais kurs spektaklį savo bendraamžiams. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija: http://bit.do/dirbtuviu-registracija.
Pirmąkart Kaune ir Kauno rajone rengiamose šokio spektaklio kūdikiams kūrybos dirbtuvėse, tyrinėjant įvairius daiktus ir judesius, bus ugdomos vaikų kūno fizinės savybės: koordinacija, pusiausvyra, smulkioji motorika. Mažieji mokysis judesių, kurių dar nemoka (šliaužti, ropoti, sėdėti, eiti, verstis, suktis, linguoti ir kt.), lavins vaizduotę.
Užsiėmimus dirbtuvių metu, pagal šiuolaikinio šokio edukologės ir socialinių mokslų daktarės Birutės Banevičiūtės sukurtą šokio ugdymo metodiką, skirtą ankstyvo amžiaus kūdikiams, ves specialiai apmokyti šokėjai Mantas Stabačinskas ir Marius Pinigis. 45 min. trunkančių užsiėmimų metų šokėjai-pedagogai, kartu su vaikais atliks judesius ir jų derinius, sudarydami sąlygas pirmiesiems vaikų šokio potyriams. Tokie uždaviniai mažiesiems – ne tik kūno koordinacijos ir taisyklingos laikysenos, bet ir šokio kaip kinestezinio (judesio) meno suvokimo, pagrindas.
Dirbtuvių dalyviai – kūdikiai – taps naujai kuriamo šokio spektaklio „Laikrodininkas“, skirto 1-3 metų vaikams, bendraautoriais ir pirmąja spektaklio fokus grupe: „Vaikai yra jauniausioji mūsų visuomenės dalis – auganti auditorija, kuri netruks tapti Kauno miesto ir rajono kultūros įstaigų lankytojais. Meninė aplinka labai svarbi jų raidai ir kūrybiškumui, tad tikime, kad užmezgus santykį nuo mažų dienų, galime tikėtis užsiauginti sąmoningą kultūros žiūrovą ir kūrėją. Bendradarbiaudami su šokio teatru „Dansema“ siekiame atverti šiuolaikinės kultūros duris patiems mažiausiesiems ir pakviesti juos ne tik pažinti, bet ir patiems tapti kūrybinio proceso dalimi“, – pasakoja jaunimo programos „Kylantis Kaunas“ kuratorė Vaida Venckutė-Nagė.
Mažiausiuosius dirbtuvių dalyvius atlydėję suaugusieji taip pat išmoks įdomių dalykų. Dalyvaudami dirbtuvėse kartu su mažaisiais ir stebėdami mažiausiųjų kūrybos procesą, jie sužinos ne vieną paslaptį, padėsiančią jiems suprasti, kaip vaikai supranta šokį ir tą supratimą išreiškia.
Dalyviai: 

  • 8-14 mėn. kūdikiai (labai svarbu laikytis nurodytų vaiko amžiaus ribų, nes tik taip pedagogai galės užtikrinti kokybišką mažųjų šokėjų patirties įgijimo procesą);
  • kiekvienas dalyvaujantis kūdikis gali atvykti su vienu suaugusiuoju;
  • užsiėmime gali dalyvauti iki 5 stebėtojų(choreografai, šokėjai, šokio pedagogai, ankstyvojo ugdymo pedagogai).

Dirbtuvių datos ir vietos:

  • Gruodžio 3 d. 11:00 val. Ringauduose (Ringaudų pradinės mokyklos choreografijos salė, Gėlių g. 2, Ringaudai, Kauno raj.);
  • Gruodžio 10 d. 10:00 val. Šančiuose (Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šančių padalinys, Sandėlių g. 7, Kaunas);
  • Gruodžio 10 d. 15:00 val. Akademijoje (YAMAHA muzikos mokykla, Pilėnų g. 1, Akademija, Kauno raj.);
  • Gruodžio 11 d. 10:00 val. Kauno senamiestyje (TEMPO erdvė, Daukšos g. 34, Kaunas);
  • Gruodžio 11 d. 15:00 val. Ilgakiemyje (Ilgakiemio laisvalaikio salė, Pajiesio g. 1, Ilgakiemis, Kauno raj.).

Šokio teatras „Dansema“ – pirmasis šokio teatras Lietuvoje, pradėjęs kurti šokio spektaklius vaikams ir jaunimui. Nuo įsikūrimo 2007 metais teatras sėkmingai rodo spektaklius Lietuvoje ir užsienyje (pasirodyta 25 pasaulio šalyse), organizuoja seminarus šokėjams, choreografams ir šokio mokytojams, vykdo edukacinius šokio projektus su skirtingų poreikių vaikais. 2009 metais teatras tapo Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui organizacijos ASSITEJ Lietuva nariu. „Dansemos“ spektakliai yra nominuoti ir apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausi spektakliai vaikams.
Renginio partneriai: šokio teatras „Dansema“, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šančių padalinys, Ilgakiemio laisvalaikio salė, Ringaudų laisvalaikio salė, YAMAHA muzikos mokykla Akademijoje.