Iš Austrijos į Kauną jau atvyko „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ industrinės kultūros programos „Matters_“ rezidentė Brigitta Bödenauer. Vienos eksperimentinės ir noise muzikos scenų senbuvė Kaune tyrinėja industrinių miesto erdvių garsus, o jos rezidencijos rezultatai bus pristatyti gyvo pasirodymo metu.
Brigitta Bödenauer yra teatro, kino ir medijų studijų Vienos universitete absolventė. Šiuo metu ji dėsto bei rašo apie kiną ir vizualiąsias medijas. Taip pat menininkė didžėjauja, kuria garsą, instaliacijas ir eksperimentinį kiną. Ji teigia, kad savo vaizduojamiesiems kūriniams įkvėpimo visuomet sėmėsi garse, tad sąsaja tarp vaizdo ir garso jos darbuose yra itin tampri.
Kaune dviems savaitėms įsikūrusi austrė drąsiai eksperimentuoja – ją žavi jausmingumas, judėjimas, medžiagiškumas: būtent nuo susižavėjimo prasideda visi Brigittos kūriniai. Kiekvienam kūriniui ji renkasi su jo koncepcija glaudžiai susijusias technikas – imasi kurti programinę įrangą, taiko įvairias aplikacijas, jas derina su analoginiais instrumentais. Pasitelkdama įvairias akustines ir vizualines priemones, ji kuria trapias erdves, kurios neretai perteikia tai, kas neapčiuopiama, tai, kas slapta, tai, ko nepajėgiame suvokti.
Bödenauer yra bendradarbiavusi su garso kūrėjais PRSZR (Rafał Iwanski, Pure), CoH (Ivan Pavlov), Migueliu Carvalhais, Susanna Gartmayer bei Peter Kutin. 2004 m. Graco mieste vykstančiame kino festivalyje „Diagonal“ Brigittos filmas laimėjo pirmą vietą „Inovatyvaus kino“ sekcijoje, 2008 m. Tarptautiniame Londono animacijos festivalyje jos filmui įteiktas Geriausio abstraktaus filmo apdovanojimas.
Finalinis B. Bödenauer garso rezidencijos akcentas pasirodymas vyks rugsėjo 28 d. Šančiuose esančioje kultūros erdvėje „Parakas“. „Matters_“ rezidentė dalyvaus buvusiame parako sandėlyje vyksiančiame tarpsritinio kultūros paveldo festivalio „Baterija“ renginyje. Brigitta taip pat parengs ir garso takelį, kuris, kartu su ankstesniu „Matters_“ rezidentų William Bilwa Costa ir Donia Jourabchi kompozicijomis kompaktinio disko pavidalu bus išleistas šių metų pabaigoje.

B.Bödenauer rezidenciją Kaunas2022 programoje Matters_ remia Austrijos Federalinė Kanceliarija.

Brigitta Bödenauer, koncerto akimirka, nuot. aut. – Winnie Küchl