„Kaunas 2022“ komanda atvėrė duris smalsiems Laisvės alėjos praeiviams, norintiems pasižvalgyti biure ir kvietė diskusijai projektu besidominčius kauniečius bei miesto svečius.  Rugsėjo 6–7 d. prie Laisvės alėjoje įsikūrusio „Kaunas 2022“ biuro durų netilpo džiugus šurmulys, skambėjo muzika ir juokas. Pasak Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus, ateinančius ketverius metus Kaunas bus Europos sąjungos kultūros atstovybė. Tai bylojo ir atidarymo dieną vyravusi emocija.
„Kaunas 2022“ biuras buvo įrengtas pagal architektų Lino Tuleikio, Karolio Platakio ir Kęsto Vaikšnoro sukurtą projektą „Kontaktas“. Ryšių ir kontaktų su kauniečiais bei užsienio kultūros organizacijomis mezgimas – vienas pagrindinių, tačiau dažnai nepastebimų, projekto „Kaunas 2022“ siekių. Atidarymo metu projekto komanda kvietė pažinti nematomą kasdienių savo darbų pusę: „Mums tai didžiulė šventė. Pagaliau iš laikinų namų persikraustėme į šiuolaikinius. Kas dieną būsime pasiekiami, matomi, prieinami – mūsų vidinę virtuvę galės pažinti visi miestiečiai. Šis biuras nėra vienintelė vieta, kurioje dirbame. Projekto kuratoriai nuolat keliauja po įvairius Kauno mikrorajonus ir rajonus, lankosi partnerių organizacijose, susitinka su bendruomenėmis. „Kaunas 2022“ komandos darbo užkulisius puikiai iliustruoja nuotraukos, eksponuotos biuro atidarymo šventėje, jas dar kurį laiką galės pamatyti visi jo svečiai“, – pasakojo projekto vadovė Virginija Vitkienė.

Rugsėjo 7 d., penktadienį, miestiečiai ir miesto svečiai užsukę į atidarymo šventę, buvo kviečiami susipažinti su projekto komandos kasdienybe, „Gyvosios bibliotekos“ principu pabendrauti su „Kaunas 2022“ programų kuratoriais, pasimėgauti gardžia „Caffeine kava ir juodais, projekto vizualinį identitetą atspindinčiais, „Motiejaus kepyklėlėje“ gamintais keksiukais bei „Ice dune“ ledais. Atidarymo metu skambėjo jaunos didžėjos Dovilės Stoliaraitytės-Dodo Mundo muzikinis garso takelis, visi svečiai buvo kviečiami pasigaminti momentinę „Printaprint“ nuotrauką.
Naujasis „Kaunas 2022“ biuras iki pat 2022-ųjų bus nuolatinė komandos darbo vieta, o Europos kultūros sostinės metais veiks ir kaip informacinis centras, į kurį bus kviečiami užsukti visi norintys pasidomėti projekto veikla ir renginiais.