Gegužę Kiemų švente Laisvės alėjoje pradėtas, visą vasarą Kaune ir Kauno rajone trukęs Kiemų festivalis artėja prie simbolinio finišo. Baigiamasis „Kaunas 2022“ bendruomenių platformos „Fluxus Labas“ inicijuotas festivalio akcentas – rugpjūčio 25 d. Samylų įlankoje, Šlienavoje, Kauno rajone vyksiantis jau tradicinis, penktus metus organizuojamas renginys „Pėdos marių dugne“. Jo metu atgis Kauno marių dugne nuskendusių bendruomenių– lietuviškosios Atlantidos – legendos.
Prieš 59 metus statant Kauno hidroelektrinę prireikė užtvenkti Nemuną– iš būsimųjų Kauno marių dugno buvo iškelti 35 kaimai, 721 sodybos. Jų gyventojai iki šių dienų prisimena savo krašto istorijas. Jas bei unikalias tradicijas, amatus bei papročius Samylų gyventojai siekia ateinančioms kartoms – tai ir tapo įkvėpimu kasmetiniam renginiui. Ankstesniais metais renginiuose pristatytos tokios tradicijos, kaip šiaudų kaimas, turgus, vestuvės iš marių dugno, sielių kelias iš marių dugno. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, istorinę atmintį sužadins legendos.
Jau pavasarį Kauno rajono bendruomenės buvo pakviestos kartu kurti legendų herojus ir taip naujam gyvenimui prikelti marių laumes, velnius ir visokius stebuklingus gyvius. Prie kūrybinių dirbtuvių prisijungė ir „Kaunas 2022“ organizuotos tarptautinės jaunimo stovyklos „100 pirmų kartų“ dalyviai. Įkvėpti Samylų įlankos, Ryčio Zemkausko ir renginio „Pėdos marių dugne“ organizatorės Eglės Targanskienės (Samylų kultūros centras) sukūrė legendas, kurias lazerių ir garso instaliacijų pavidalu galėjo išgirsti liepos 14-ąją vykusio „Netikėtumų festivalio“ lankytojai, užsukę į požeminę perėją Kauno senamiestyje.
Prie renginio „Pėdos marių dugne“ sėkmės, kaip ir kasmet, vietos bendruomenė prisideda ne tik idėjomis, bet ir rankomis, netgi rekvizitu – instaliacijoms, kitoms programos dalims reikalingais daiktais. Programa tuo tarpu formuojama taip, kad būtų aktuali ir vietos gyventojams, ir atvykstantiems iš kitur, didelis dėmesys skiriamas interaktyvumui.
Rugpjūčio 25 d. Samylų įlankoje skambės „Legendų misterija“ su vaidybos ir džiazo improvizacijomis, veiks interaktyvus edukaciniai kiemai, legendų herojų kūrybinės dirbtuvėles, gaidžio varžytuvės, laumės atskleis senovines grožio procedūrųpaslaptis. Legendas padės sekti atlikėjai Laura Remeikienė kartu su choru „Chameleonas“ bei Vilius ir Violeta Tarasovai kartu su ritmo grupe. Šventėje, kaip ir kasmet, dalyvaus ir Kauno rajono mėgėjų meno kolektyvai.