„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – tai ne tik 2022-ųjų renginiai Kaune, bet ir ilgas iki tol vyksiantis procesas. Jis jau prasidėjo – programos kūrėjai pažindinasi su Kauno bendruomenėmis, kultūros operatoriais, ieško būdų „atrakinti“ auditoriją. Bendruomenių būrimui skirta „Kaunas 2022“ programa „Fluxus labas!“ kviečia mokytis tuos, kurie nori tapti bendruomenių aktyvintojais, kitaip tariant, Fluxus agentais.
Jei reikėtų trumpai apibūdinti šia veikla užsiimančius „Fluxus labas!“ agentus, neapsieitumėm be šių savybių: jie atviri naujovėms, gerai jaučiasi padėdami kitiems, yra iniciatyvūs, atsakingi, nuoseklūs, mielai bendradarbiauja, nebijo klysti ir nepasiduoda. Jie – pokyčių katalizatoriai, talentų ieškotojai, idėjų atradėjai. Jie siekia ne pakeisti, o suprasti bendruomenę ir jai padėti  kūrybiškai save išreikšti, pastebėti savo vertybes – turima patirtimi pasidalinti su kitomis bendruomenėmis.
Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių iniciatyvų ir organizacijų, domisi, kas iš šio bendradarbiavimo „išaugs“.
Skamba patraukliai? „Kaunas 2022“ kviečia dalyvauti „Tempo akademijos“ bendruomenių fakulteto mokymosi programoje „Fluxus Labas!“. Šios programos tikslas – parengti bendruomenių aktyvintojus kūrybiniams veiksmams Kauno mieste. Mokymų metu ugdysite darbo su bendruomenėmis gebėjimus, išsamiai susipažinsite su pasaulyje egzistuojančiomis bendruomenių meno, kūrybiškos vietokūros praktikomis. Išvykstamųjų užsiėmimų metu susitiksite su aktyviais kūrėjais ir šių reiškinių tyrinėtojais, kartu tyrinėsite konkrečias Kauno vietoves.
Mokymosi programa prasidės 2018 m. spalio 13 d. ir truks iki 2019 m. kovo pabaigos. Susidomėjusius iki šių metų rugsėjo 21 d. kviečiame pildyti registracijos anketą, kurią rasite www.kaunas2022.eu puslapyje. Atrinkti mokymų dalyviai bus paskelbti spalio 5 d. – juos informuosime asmeniškai. Norintiems sužinoti daugiau š. m. rugsėjo mėnesį bus rengiami pažintiniai susitikimai su režisieriumi, aktoriumi, muzikantu Vidu Bareikiu, bendruomenininke Jekaterina Lavrinec ir su jau dirbančiais Fluxus agentais.
Baigusius mokymo programą kviesime tapti „Kaunas 2022“ komandos nariais, paskirsime stipendiją ir  biudžetą bendruomenių laboratorijų kūrimui.
Daugiau apie mokymų programą ir pažintinius susitikimus rasite ČIA
Jeigu jau žinai, kas yra „Fluxus labas!“ ir esi pasiruošęs kandidatuoti į Fluxus agentus, iki šių metų rugsėjo 28 d. kviečiame pildyti registracijos ANKETĄ