Kaunas 2022 industrinės kultūros platforma Matters_ kviečia garso menininkes/-us, eksperimentatores/-ius, industrinės muzikos kūrėjas/-us ir garsų rankiotojas/-us sudalyvauti 2 savaičių trukmės garso rezidencijoje, vyksiančioje nuo rugpjūčio 10 iki 24 dienos Kaune.
Per 2018 metus Matters_ vykdo rezidencijas garso menininkams, kurie tyrinėja urbanistinės erdvės garsyną, domisi lauko įrašais, garsiniais pasivaikščiojimais, industrinių erdvių triukšmu. Tad kviečiame tyrinėti betoną, apleistas industrines zonas, požeminius bunkerius, traukinių depus, transportą, irimą ir visa, kas yra miestas.
Matters_ įsipareigoja:
Kūrėją apgyvendinti miesto centre. Gyvenamąsias patalpas, įkurdintas ketvirtame istorinio pastato aukšte, nuo studijos skiria maždaug 6 metrai. (Apgailestaudami pažymime, kad pastate tebevyksta lifto ir rampų įrengimo darbai, todėl rezidencija nepritaikyta vežimėliu besinaudojančiam ar judėjimo negalią turinčiam menininkui.)
Bute yra sanitarinis mazgas ir dušas, nedidelis virtuvės kampas (mini-šaldytuvas, indukcinė kaitlentė, puodas, keptuvė, indai ir įrankiai), dvi viengulės lovos (reziduoti pritaikyta ir menininkų duetui), didelė spinta, 1 standartinis rašymo stalas, 1 apvalus stalas, 2 sulenkiamos kėdės.
Studija, kuria galės naudotis rezidentas/-ė, yra multifunkcinė erdvė, naudojama performansui, šokiui ir kitoms kūrybinėms praktikoms (pažymime, kad tai nėra įrašų studija). Studijoje yra garso sistema ir nedidelis (6 kanalų) garso pultas.
Esant poreikiui ir iš anksto sutarus, menininkui gali būti suteikta galimybė naudotis projekto partnerio universiteto įrašų studija.
Atrinkta/-s menininkė/-as turės galimybę įrašinėti garsus ir/ar surengti pasirodymą 100m ilgio požeminiame tunelyje viename istorinių miesto fortų (daugiau informacijos apie fortus rasite ČIA )
Atrinktai/-m kūrėjai/-ui skiriama:

  • 500 eur stipendija
  • kelionės išlaidų iki rezidencijos vietos ir atgal kompensacija (iki 200 eur)
  • apgyvendinimas (butas) ir studija
  • pagalba ieškant lokacijų įrašams ir rengiant galutinį pristatymą (žr.žemiau)
  • techninė pagalba

Rezidentė/-as įsipareigoja:
Kiekviena/-s rezidencijų programos dalyvė/-is iki savo rezidencijos pabaigos parengia ir perduoda garso takelį (kūrinį), kurio trukmė yra nuo 5 iki 15min. Visi kūriniai bus įtraukti į 2018 m. pabaigoje pasirodysiančią kompiliaciją – albumą.
Kiekviena/-as dalyvė/-is įsipareigoja atlikti viešą pasirodymą: tai gali būti garso dirbtuvės, garsinis pasivaikščiojimas, koncertas ar kas kita, iki rezidentei/-ui atvykstant suderinus su programos kuratore.
Paraiškos turinys, datos ir atranka:
Paraiškos priimamos nuo birželio 4 iki birželio 24 vidurnakčio. Vėliau atsiųstos paraiškos atrankoje nedalyvaus. Visos paraiškos turėtų būti siunčiamos į matters(a)kaunas2022.eu, laiško pavadinime nurodant “Paraiška rezidencijai” (paraiškos nusiųstos kitais el.pašto adresais ir pavėluotai atkeliavusios į Matters_ atrankoje nedalyvaus). Susegtų į vieną .pdf rinkmeną lauksime:

  • motyvacinio laiško (lietuvių arba anglų kalba), kuriame nurodytumėte savo tikslus ir planą keturiolikai rezidencijos dienų (iki vieno A4 lapo);
  • esamos kūrybinės praktikos aprašo su nuorodomis į bandcamp / soundcloud / mixcloud / facebook / asmeninį www / kita (prie el.laiško prisegti failai nebus atidaromi ar par(si)siunčiami, prašome į viską, ką turėtume išgirsti, nukreipti nuorodomis) (iki 2 A4 lapų).

Siekiame būti atviri, todėl kūrėjai, turintys disleksiją ar kitą skaitymą, rašymą ir teksto suvokimą sunkinantį sutrikimą, kviečiami įrašyti savo paraišką video formatu. Tokiu atveju el.laiške trumpai nurodykite, kad paraišką įrašėte video formatu, prisekite nuorodą į video-paraišką, talpinamą Youtube ar Vimeo, ir nuorodas į savo garsus įvairiose platformose. Laišką siųskite adresu matters(a)kaunas2022.eu, laiško pavadinimo eilutėje nurodę “Video paraiška rezidencijai”.
 
Rezultatus paskelbsime liepos 2d. – informuosime atrinktą kūrėją ir paskelbsime apie tai Matters_ profilyje socialiniame Facebook tinkla