Gegužės 18-20 dienomis Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre, įvyko pirmasis Europos kultūros sostinės forumas. Į analogų neturintį renginį „Kaunas 2022“ komanda sukvietė buvusių, esamų ir būsimų Europos kultūros sostinių, „Kūrybiškos Europos“ biurų, Kauno miestų partnerių atstovus – iš viso per 70 svečių iš užsienio.
Forume dalyvavo daugiau nei 400 Kauno ir Lietuvos kultūros lauko atstovų, kurie ne tik klausėsi pranešimų ir sėmėsi įkvėpimo iš gerųjų praktikų užsienyje, bet ir aktyviai dalinosi savo mintimis bei vizijomis.
„Pamatėme, kad susidomėjimas Kauno kultūriniu peizažu ir jo ateitimi išties didelis, o iš dalyvių komentarų akivaizdu, kad tai, ką jie matė ir girdėjo forumo metu, juos maloniai nustebino“, – pasakoja viena forumo organizatorių Ana Čižauskienė. Forumo metu vyko ir Kauno Hanzos dienos, Tarptautinė muziejų naktis, taigi miestas pulsavo renginiais, praturtinusiais dalyvių laiką Kaune, kuris buvo gana užimtas – vyko ir daug susitikimų bei vizitų į miesto kultūros įstaigas.
„Kaunas 2022“ atstovė Ana Čižauskienė teigia, kad jau vystomos kitų metų forumo gairės: „Norime renginyje sukurti daugiau erdvės dalyvių interakcijai, pažintims ir praktinių įgūdžių plėtrai – tikimės sukurti unikalų tarpdisciplininį renginio formatą, kuris įkvėptų kūrybiškai permąstyti tai, ką veikiame kūrybiniame sektoriuje, ir atskleidžiantį mūsų kultūros sektoriuje glūdinčias kūrybines jėgas“.
Visus forumo pranešimus (video formatu) rasite ČIA