Programos startą žymi dvi svarbios datos ir įvykiai:
– Kovo 20 d. visus miestiečius kviečiame jungtis ir švęsti tarptautinę Laimės dieną.
Daugiau apie renginį: www.kaunas2022.eu/laimesdiena
– O, kovo 21 d. 17.30 val., kviečiame į VDU L.Donskio biblioteką, kurioje vyks diskusija „Ką reiškia būti dizaino miestu ir ar turime šansų vadintis dizaino šalimi?“
Nors dizainas yra viena populiariausių ir magiškiausių sąvokų, vis dėlto, jo reikšmė ir svarba mūsų gyvenimuose nėra tokia akivaizdi, kaip galėtume numanyti. Ne visada galime ir tiksliai atsakyti į klausimą, kas yra dizainas. Nes tai ne vien stilius, madingi drabužiai, baldai, interjerai ar pakuotės. Dizainas šiandien yra mąstymo ir veikimo būdas – būdas spręsti įvairiaplanes problemas nuo verslo iki socialinių, nuo daikto iki proceso. Dizainas yra didžiulė jėga, nes jis paremtas empatija ir gebėjimu įsijausti į kito situaciją. Jis svarbus, nes įtakoja žmonių santykius, formuoja mūsų santykį su daiktine aplinka. Dizainas yra kultūra, kurios puoselėjimu, sklaida ir auginimu siekiame rūpintis Kaunas 2022 projekto rėmuose. Siekiame tapti gerų pokyčių dizaino kultūros lauke katalizatoriais ir provokatoriais.
Dizaino programos starto proga prie vieno stalo sukviesime skirtingus dizaino lauko žaidėjus karštai diskusijai apie dizaino situaciją, galimybes ir perspektyvas Kaune ir Lietuvoje. Klausime, ką reiškia būti dizaino miestu ir ar turime šansų vadintis dizaino šalimi. Diskusijoje dalyvauja: Lietuvos dizaino forumas vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) valdybos narys, dizaino agentūrų „étiquette“ ir „critical“ partneris Algirdas Orantas, architektas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos lauretas Gintaras Balčytis, Kauno m. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Skrandis Banaitis, Lietuvos dizaino forumo steigėjas, Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktorius Marius Dirgela, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas Saulius Juozas Jarašius, DesignLibrary Kaunas tinklo atstovas Lorenzo Piazzi, „Age5“ kūrybos direktorius ir partneris Fionn Dobbin ir kt.
Diskusijos partneris: Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas)