Dabartiniai moksleiviai 2022-aisiais bus ryškiausias Kauno – Europos kultūros sostinės veido bruožas. Būtent todėl šiuo metu 9-12 klasėse besimokantiems moksleiviams skiriama viena svarbiausių „Kaunas 2022“ programų – „Kauno iššūkis“. Unikali praktinio ugdymo programa startavo spalio pabaigoje, šiuo metu jau prasidėjo antrasis jos semestras.

„Čia sutikau žmones, kurie tapo pagrindiniu motyvacijos šaltiniu atvykti į kiekvieną „Kauno iššūkio“ susitikimą. Tiek visi koordinatoriai, tiek čia dalyvaujantys moksleiviai kiekvieną kartą užtikrina ne tik produktyviai, bet ir gerai praleistą laiką“,
– savo įspūdžiais dalinasi vienuoliktokė Evita Mikalkėnaitė.

„Kauno iššūkio“ nepabūgę moksleiviai pačioje programos pradžioje nepriklausomai nuo pažinčių ar pomėgių suskirstyti į keturias grupes. Pasak programos koordinatoriaus Šarūno Dignaičio, komandose tenka susidurti su skirtingomis nuomonėmis bei nesutarimais, kuriuos moksleiviams tenka mokytis spręsti – lygiai taip pat, kaip teks vieną dieną įsidarbinus, tai yra, „tikrame gyvenime“.

Analogų neturinti programa suteikia galimybę moksleiviams ugdyti tokias kompetencijas, apie kurias paprastai neišgirstama sėdint mokyklos suole. Čia mokomasi lyderystės, dirbti komandoje, efektyviai planuoti laiką, taip pat lavinamas kūrybiškumas, emocinis intelektas.

„Pirmąjame semestre moksleiviai turėjo daug teorinių paskaitų, gilino žinias įvairiose srityse, kuriose dabar jie išbandys save praktiškai. Visuose grupės procesuose moksleivius lydės mentoriai, kurie padės priimant sprendimus“,
– pasakoja antroji „Kauno iššūkio“ koordinatorė Aurelija Prašmuntaitė.

Paklausta, ar jaučiasi pasiruošusi iššūkiams, dešimtokė Eglė Stundžytė patikino, jog jaučiasi kuo puikiausiai. „Labai laukiu artėjančių iššūkių ir komandinio darbo. Manau, bus labai smagu ir įdomu”, – teigia „Kauno iššūkio“ dalyvė.

Pasiraitoję rankoves jaunuoliai šiuo metu kimba į išties nemoksleiviškus „Kauno Europos kultūros sostinės 2022“ ir Pažaislio muzikos festivalio iškeltus iššūkius. Jie generuoja idėjas bei kuria projektus, kurie organizacijoms galėtų padėti pagerinti jų veiklą tam tikrose srityse. Vėliau bus renkamas geriausias projektas, kuris – o tai šioje programoje yra visų įdomiausia – bus įgyvendintas kartu su „Kaunas 2022“ komanda, taigi nebus dar viena „kūrybine užduotimi“ be praktinio panaudojimo.